ZAVOLİ doğru karar mı????

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ZAVOLİ doğru karar mı????

İleti efrasiyap » 09 Haz 2010, 12:43

antalya akdeniz sanayi sitesinde ÜNLÜOTOGAZ da ZAVOLİ taktırmaya karar verdim. randevu aldım haftaya cuma takılacak. kullanılan bütün parçalar zavoli olacak dediler. aynı sokakta akrabamında tamirci dükkanı var, oda referans verdi iyidirler diye. burada lpg yaptıran varmı. diğer sorum ise ZAVOLİ doğru seçim mi. taktırırken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir. inşallah sorun problem arıza ışığı derdim olmaz..

2008 OCTAVİA MPİ

efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer altaş
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 octavia elegance mpi

İleti efrasiyap » 09 Haz 2010, 18:27

hiçmi yorum yapacak yok. nasıl gi forum bu yaww 5 gün önce gelen ithal ineklerin bile muhabbeti yapılıyo bi lpg tavsiyesinde bulunan yok. alllaaa alaaaa
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 09 Haz 2010, 19:38

Merhaba. Biraz sakin olun burası forum fikri ve vakti olan yazacaktır. Sabırlı olmak gerekir.

Gelelim konuya.

Bende sizin gibi kararsızdım. Çokk araştırdım octi 1.6 mpi otomobilime Landirenzo taktrımayı düşünüyordum.
Ama Kütahya'da servisi olmadığı için başka markalara baktım. Bu arada bende şöyle bi kanı oluştu atiker dahil ne taktırırsanız taktırın önemli olan usta.

Bu fikir bende oluşunda boş boşuna para vermeyeyim diye Atiker taktıracaktım. Atiker bayisine gittim aynı zamanda Zavolli bayisiydi. Bana atikerinde sorunsuz çalışacağını ama uzun yıllar kullanmak istiyorsam Zavolli taktırmamı önerdiler. Hatta takalım 2-3 hafta sürün memnun kalmazsanız sökerim dediler. Bayide hem atikeri hemde zavolliyi inceledim. Gerçektende zavollinin enjektörü beyni vs vs atikerden çok daha kaliteli duruyordu(Atikerde genel bir özensizlik gördüm. Örneğin beynin kenarlarına sıktıkları silikonlar dışarı taşmıştı bunu düzgün bir şekilde kesmeleri gerekirdi. Enjektörlerinin plastik kalitesi hemen kırılacak gibi duruyordu).

Neyse zavolli taktırdım iki üç hafta kullandım tık demedi sonra gibip parasını ödedim. Şu an iki-üç aydır kullanıyorum tık demedi maşallah. Yakıtta karışıkta %30 tasarruf yaptım. Çekişte çok az bir düşme var onuda sert rampalarda hissedebiliyorsun.

Sonuç olarak tavsiye ederim.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti efrasiyap » 09 Haz 2010, 19:41

teşekkürler cevap için. önceden yaptığım araştırmada forumda görmüştüm yazınızı. hem orda hemde burda detaylı bir açıkma yapmışsınız. çok teşekkürler..
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti efrasiyap » 12 Tem 2010, 02:12

zavoli taktırdım . km de uzun yolda 160 tl civarı yakıyor. civarı diyorum çünkü depo tam boşalmadan lpg alıyorum. yanlız bu deponun tam olarak ne kadar aldığını bi türlü anlayamadım. :D
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 12 Tem 2010, 02:30

hayırlı olsun lpg gerçekten artık gerklilik oldu ben 9 aydır lpg li araç kullanıyorum bana 9 ayda 2000 tl gibi bir kazancı oldu benim aracımda atiker var ve çok şanslıyım bendne önceki araç sahibi lpg sistemini süper bir ustaya taktırmış bu işten anlayan kim gördüyse motorumu ustanın işini bukadar incelikle yapmasına şaşırdı ve lpg bugüne kadar bana sorun yaşatmadı 21000 km dir kullanıyorum maşallah diyorum sorun yok benim araç uzun yolda 160-170 arsı yakıyor şehir içinde antalya trafiği malum 230 civarı yazın klimam hiç kapanmaz 250 ye çıktığı oluyor
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti sucan » 12 Tem 2010, 02:38

bir şey daha arıza labasını dert etmeyin arada yanar bazen kendiliğinden söner bazende servise gittiğinizde orda söndürrüler lpg yi sürekli aldığınız yer dışında bir yerden alsanız dahi arza lambasının yanma olasılığı var genelde lpg bitip bir süre benzinle gidince yanıyor ve dediğim gibi bazen kendiliğinden sönüyor
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurson » 12 Tem 2010, 07:49

ben brc taktırdım.1400 e bu c tesi. bende çok memnunum % 40 tasarruf garantilediler. orada taktıran bir kaç kişi kontrole gelmişti . herkes çok memnun. bende lovato taktracaktım. ama bana garanti veremediler servis ışığı yanabilir ama bişey olmaz dediler. brc bana tam uyumluluk garantisi verdi. zaten sıralamada da 3. en iyi marka. servisi yaygın bunlarda önemli.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti sucan » 12 Tem 2010, 09:42

onurson yazdı:ben brc taktırdım.1400 e bu c tesi. bende çok memnunum % 40 tasarruf garantilediler. orada taktıran bir kaç kişi kontrole gelmişti . herkes çok memnun. bende lovato taktracaktım. ama bana garanti veremediler servis ışığı yanabilir ama bişey olmaz dediler. brc bana tam uyumluluk garantisi verdi. zaten sıralamada da 3. en iyi marka. servisi yaygın bunlarda önemli.

öncelikle hayırlı olsun brc kullanmadım ama iyi olduğunu çok kişiden duydum
arza labası için garantiyi vermeleri sadece lafta kalacaktır araç egzoz emisyon hatası verecektir %90 bunun takılan markayla çok alakası yok benzin değerleriyle lpg değerleri uyuşmadığından bir süre sonra arza ışığı yanacaktır ve bu lambada çok sorun değil %40 tasarruf en yüksek değer bence sakin bir trafikte ve sakin bir kullanımla bu değer yakalanıyor fakat genel bakarsanız tasarrufunuz %25-30 arası olacak ve tabi bu değerlerde süper bence benim gibi biraz fazla yolculuk yapan biri lpg cihazının parasını 5-6 ayda çıkarta bilir
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 12 Tem 2010, 12:29

Zavoli de iyidir.Güle güle kullanın.LPG Doğası gereği zaman zaman arıza ışığı verdirebilir.Kasmayın ama ihmal de etmeyin.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti efrasiyap » 31 Tem 2010, 14:29

ANTALYA ÜNLÜ OTOGAZ ın yapmış olduğu montaj hatası yüzünden bu gün erkenden sanayinin yolunu tuttum. beyne gelen soğutma sıvısının t borularının birinde ciddi seviyede kaçak varmış. usta diğer kelepçeleride kontrol edeyim dedi. bütün kelepçeleri en az 4 5 tur daha sıkarak işi sağlama aldı. bu arada montajı yapan ustayıda baya kalayladı. neyseki ucuza atlattık. benim octi su seviyesinin azaldığını anında haber vermese conta yakma falan baya bi masraf olacaktı. tamir esnasında mantajı yapan ustayı aradım ilk defa başımıza geliyor gibi bi cevap verdi bende hemen inandım bu duruma. lpg taktıracak arkadaşlar bu duruma dikkat ederlerse sorun yaşamazlar. saygılar
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti efrasiyap » 19 Kas 2010, 22:01

evet bu gün ikinci problemle karşılaştım. motor arıza lambası yanmaya başladı. daha önce benzinli 2001 101 hp fabiadada aynı problem olmuştu ve egr valfini değiştirip kurtulmuştum. bu defaki problem lpg den sanırım bakalım sorunu kim nasıl çözecek. ünlü otogaza pazartesi gideceğim zengin fakir karışım diyip silecekler yeniden kalibrasyon yapıp gönderecekler. yetkili servis ben anlamam lpg den diyecek lpg ciye git diyecek. sonuç olarak sanayide işini bilen ama ismi bilinmeyen bi usta sorunu çözecek. aslında lambanın yanmasının hiçbir sakıncası yok ama can sıkıyo işte. bu konuda tecrübesi olan varsa yardımlarını beklerim saygılar
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti ince_murat » 19 Kas 2010, 23:40

Ben bayram öncesi aldım fabia ve hemen ertesi gün atiker taktırdım. Bayramda Antalyaya gittim. Lpg deposunu fulleyerek geldim 120 tl lik lpg ile istanbuldan antalyaya geldim. hızım 110-120 arasında seyrettim. Hızı genelde sabitledim ki mutlaka faydası vardır diye düşünüyorum. Gayet memnunum ama daha yeni olduğundan bir sorun yaşamadım tabi ki gittiğimde kontrole götüreceğim son ayarları yapacaklar yeni takıldığı için 1000 km sonra çağırıyorlar sonrasında her 10.000 km de kontrole çağırıyorlar ve petrol ofisi ve bp yi önerdiler. katkılı lpg leri kullanma dediler lpg filtresini tıkıyor dediler. şimdilik benim izlenimlerim bu kadar.
ince_murat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat ince
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti 34SCU59 » 20 Kas 2010, 11:36

ben ROMADO marka taktırdım kesinlikle memnunum...
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir