Landirenzo mu? Lovato mu? Artılar Eksiler???

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Landirenzo mu? Lovato mu? Artılar Eksiler???

İleti T.T. » 16 Tem 2010, 11:19

arkadaşımda 2006 polo var onda landirenzo takıldı. Motor arıza lambası sürekli yanıyor bide çıt çıt çıt diye sürekli enjektörlerden ses geliyor. Ben de ise lovato var çok memnunum. Tık yok benzinde nasılsa lpg de de aynı şekilde tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti grey_wolf » 16 Tem 2010, 11:58

T.T. yazdı:arkadaşımda 2006 polo var onda landirenzo takıldı. Motor arıza lambası sürekli yanıyor bide çıt çıt çıt diye sürekli enjektörlerden ses geliyor. Ben de ise lovato var çok memnunum. Tık yok benzinde nasılsa lpg de de aynı şekilde tavsiye ederim.

arkadaşınızın aracında sorun olabilir. bende motor arıza ışığı hiç yanmadı. yaklaşık 4000 km oldu çok şükür ne ses var nede başka birşey . o bahsettiğiniz çıt çıt sesi bende sadece kaputu açınca duyuluyor. eğer ben sağır değilsem :D

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti sampionibo » 09 Ağu 2010, 21:16

Arkadaşlar en son bende forumdan okuduğum kadarıyla taktırmaya karar aldım bende 2004 octavia var 1.6 mpi motor arabam 97500 km de 98000 kmde bakıma götürecem muayneside yaklaştı. 10/2010 da muaynesi yapılacak.Size sorum acaba landirenzomu taktıraım lavato mu? Birincisi bu ikinci sorum bagajımın küçülmesini istemiyorum sizce simit mi taktırsam bir dez avantajı olur mu?yoksa bagaja mı taktırayım ?Birde simit kaç litre alıyor onu merak ediyorum.İlginize teşekkürler şimdiden.
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti mygokhan » 10 Ağu 2010, 10:10

Ben landirenzo'dan memnunum, Zaten skoda'nın çalıştığı firma.Simit taktırmak mantıklı.Sadece stepne yer işgal ediyor.Ama oda tüketimi düşününce kabul edilebilir olur.

Açıkçası Landirenzo, Lovato vs iyi markalar.İkiside problemsiz çalışır fakat montaj düzgün olduğu takdirde...

Herkesin sürekli tekrar ettiği ve cidden önemli olan bir husus montaj hususu..İyi montaj, problemsiz bir sistem..

Landirenzo'da öğrendiğim bir olayda arıza kaydı olması.Yazılım sayesinde oluşan arızalar sistemde hafıza alınabiliyor.

Landirenzo'da iki tip sistem var.Omegas ve blue..

Blue biraz daha ucuz bir sistem, düşük güçteki araçlarda kullanılıyor.

Omegas ise yüksek beygir gücüne sahip araçlarda kullanılıyor.Birde diğerinden farklı ufak tefek artıları mevcut.Birde enjektörlerde bir değişiklik oluyor bu sistemde..

Benim sistem ömegas, ama enjektörler sonradan blue kitinki ile değişti.Açıkçası şimdi daha iyi oldu diyebilirim..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir