hidrojen yakıtı hakkında bilgisi olan varmı

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hidrojen yakıtı hakkında bilgisi olan varmı

İleti bekiraksu » 19 Tem 2010, 22:35

Merhaba skoda severler, mavi enerji diye bir sistem arabamda takılı(eski sahibi tarafından taktırılmış) bu sistemi tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyorum. yakıta destek sağlayan bir sistemmiş(aracı aldığım kişiden edindiğim bilgilere göre) sudaki hidrojeni ayırıyor bir hortum vasıtasıyla motorun yanma yerine veriyormuş ve yakıtın %100 de %100 yanmasını sağlıyor ve %25 yakıt tasarrufu elde ediyormuşuz.10.000 km bir bu suyun değişmesi gerekiyorde bende 1 ay önce bunu değiştirdim. su eklerken içerisine 1 çay bardağının yarısı kadar limon suyu geri kalan kısmını da ç.suyu ilave edip tanka boşaltıyoruz . tankı elk.sistemine bağlamadan ampermetreyle ölçüm yapıp 8 amp.geçmemesini sağlıyoruz(karışım artırıp azaltarak) fakat ben bu ayarı bir türlü tutturamadım. şu an aracımın anlık yakıt sarfiyatı 1.ve 2. vitesteyken 40-50 lt gösterdiği anlar oluyor.şu an Vanda ikamet ediyorum ve burda bu sistemden anlayan bir tek usta yok. arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. bu sistemi çalıştıramazsam memur maaşımla bu arabayı garajdan çıkartamaz hale düşeceğim. bu sistemi tam olarak bilen birisi varmıdır. aracım 2006 model octavia fsi motor. ayrıca ben bu araca lpg taktırabilirmiyim taktırırsam randıman alabilirmiyim.

bekiraksu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: bekir aksu
Nereden: Yozgat
Arabanız: octavia elagance 2006

İleti AhmetH » 19 Tem 2010, 22:50

evet görünüşe göre aracı satsanız iyi olacak. :(

zira FSi a daha verimli LPG var mı bilmiyorum, ayrıca onlarca yıllık tecrübesi ve birikimiyle FSi motora LPG adapte edemeyen LPG üreticilerinin haricinde birsi yada birileri gelip suyun hidrolizinden elde ettiği hidrojeni motora verip tasaruf sağladığını söylüyorsa kusura bakmasın şarlatanlıktan ileri gitmiyordur bence
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mygokhan » 19 Tem 2010, 23:05

FSI ve LPG bir birbirini sevmeyen iki kısaltma...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti diseqc » 20 Tem 2010, 07:36

hidrojeni arabasına monte eden çok insan var hatta bu konuda baya çalışma var bence şarlatanlık değil bunlar yaygınlaşmamasının nedeni şuana kadar istenilen verimin alınanamamasıdır tüm icatlar bu şekilde önce kötülenmiştir işin acıkcası eski sahibini aramanızdan başka çaresi yok nerede uygulamışlar bunu kimyapmış eski sahibinden örenmeye calış bu arada fsi motora lpg takma çok başın ağrır ama lpi yi bi araştır...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir