Yücel Usta Tez Otogaz Montaj Rezaleti

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yücel Usta Tez Otogaz Montaj Rezaleti

İleti ramsesautogas » 15 Ekm 2010, 11:07

bu forma artık cevap hakkı için girmek zorunda kaldık
Biz ramseslpg sistemlerini kimseyi mağdur etmek için değil
memnun etmek için yaptık
bir kaç kişinin bu izllenemi vermesine müsamma gösteremeyiz.

denizkent denilen şahsın aracı ankaraya geldi ve gördük.
başlık neden ramses rezaleti anlamadım .

Yücel bey vikars marka sistemin etiketlerini sökerek bu araca montaj etmiş
mekanik malsemeler ramses ama ECU seti vikarsdır.
Bizim kitimiz tamamıylan takılı olmadığı halde biz başka firmanın
malzemesini söküp atıp yeniden sistem taktık .ama biz bunu yapmak zorunda bile değildik
Yücel beye saygımızdan susduk ama artık yeter
Yucel beye biz malzeme vermediğimiz için artık ramses takmıyor meraklılarına söyleyelim .
Müşteri ne marka ister ise o malzeme takılmalı .Denizkentin arabasına vikars marka yazılım takıp bu tartışmaların
ortasına atan yücel bey artık kendi temizlesin bu olayı .

başlık ramses rezaleti olmamalıdır artık
herşey bundan ibaret .

ramsesautogas
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hüseyin şimşek
Nereden: Ankara

İleti ramsesautogas » 15 Ekm 2010, 11:12

şimdi denizkent bey gidip sorsun bakalım
yücel beye ben sana ramses takman için para verdim mi vermedimmi ?
Peki mademki öyle neden vikars marka taktı?
sakın kıvırma olmasın sökülen malzeme burda atolyede duruyor
Haksız yere iftira atanların inşallah
başlarına dolanır .

sayın denizkent sizinde bir özür borcunuz var yürekli iseniz
gerçekten haklının yanında iseniz bize bir özür borcunuz var .
ramsesautogas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetin17 » 15 Ekm 2010, 19:47

ramsesautogas gerekeni yapmış.
mağdur olan arkadaşımız yanıltıcı ürün satmaktan ustayı mahkemeye vermeli.
tüketici mahkemeleri cabuk sonuçlanan, masrafı olmayan ve bağlayıcı mahkemelerdir.
Türk milleti söylemez, söylenir. Bağırır çağırır mahkemeye vermez durumuna düşmemek lazım.
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti oguz » 15 Ekm 2010, 20:52

ramsesautogas yazdı:şimdi denizkent bey gidip sorsun bakalım
başlarına dolanır .

adam ben ramses lpg kiti takıyorum diyerek bayi açmış, sizin malınızı satmaya baslamıs, yetkili servis müşterileri ona yönlendirmiş, ve sizin markanız altında satıs+montaj yapan adam hile hurda ile milleti kandırıyorsa, bu durumlara düşürüyorsa, millette direk olarak agzına alacagı kelime "ramses" olur, montaj dogru yapılmıs goruluyor ama müşteri nerden bilsin onun beyni farklıymıs, garanti bozulacak diye baska biyerede goturemiyor aracı ki sorsun baktırsın, direk olarak zan altına siz düşersiniz yücelmidir nedir onun yedigi haltın ceremesinide marka adı altında siz cekersiniz ve markanın daha fazla zedelenmemesi adına bu işin sorumlulugunu ustlenirsiniz, yanlıs anlasılmasın ne lpg kullanırım nede size yada markanıza bi garezim var sizde haklı olabilirsiniz ama BENCE sizin adınıza is yapan birinin actıgı sorunlardan dolayı siz gereken özürleri dilemek zorundasınız, esnaf işini benden iyi biliyorsunuzdur.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaizm » 15 Ekm 2010, 20:59

Aslında madem Ramses gas etiketlerinin başka üründe markası taklit edilerek kullanıldığını tespit etmiş ; yapan kişi de meydanda. Mahkemeye vermek adını koruması açısından onun(Ramses'in) görevi.

Zira bu sahtecilik ticari itibarına zarar vermekte adı karalanmakta. Bu durumda mağdur olan taraf daha çok Ramses olduğundan adını temize çıkarmarta ona düşer.

Aracına sahte vs. cihaz takılan arkadaş ta bu davaya müdahil katılır. Dava sonucunda da Ramses'in adı temize çıkarken mağdur arkadaımız maddi tazminatını alır.

Bence asıl Ramses yetkilileri adınızı temizlemek içim görev başına. Mahkeme yolu daha çok size hak.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti Osmanlı » 15 Ekm 2010, 21:31

skodaizm yazdı:Aslında madem Ramses gas etiketlerinin başka üründe markası taklit edilerek kullanıldığını tespit etmiş ; yapan kişi de meydanda. Mahkemeye vermek adını koruması açısından onun(Ramses'in) görevi.

Zira bu sahtecilik ticari itibarına zarar vermekte adı karalanmakta. Bu durumda mağdur olan taraf daha çok Ramses olduğundan adını temize çıkarmarta ona düşer.

Aracına sahte vs. cihaz takılan arkadaş ta bu davaya müdahil katılır. Dava sonucunda da Ramses'in adı temize çıkarken mağdur arkadaımız maddi tazminatını alır.

Bence asıl Ramses yetkilileri adınızı temizlemek içim görev başına. Mahkeme yolu daha çok size hak.

__Hakan Ün__

aynen katılıyorum
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti ramsesautogas » 16 Ekm 2010, 14:51

firmamız bu müşteri şikayeti üzerine olay hakkında yaptığı inceleme sonucu Bu firmaya asla mal vermemektedir.
kendini aklamak adına çekinmeden başkalarını karalayan bu tutum malesef hoş bir durum değil .Biz bayilik verdiğimiz her esnaf arkadaşın başında durup kontrol etme gibi durumumuz yok .anca ara kontroller ile .Ama müşteri memnuniyeti herşeyden üstün olduğundan dolayı malzeme akışını kesmiş bulnmaktayız.Firmamız bu tür eleştirileri kati suretle kabul etmemektedir .Ve bu bayinin tüm mağdurlarını eğer bir ara ankaraya uğrarlarsa elimizden geleni yapmayıda taahüt eder ve esenlikler dileriz .
ramsesautogas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 16 Ekm 2010, 16:41

Sayın Ramses yetkilisi.

Açıkçası bu tavrınızı zamanında birçok bayiye ürün verip onları denetleyen ve eğitimlerini veren bir firma yetkili mühendisi olarak yadırgadım.

Firmalar eğer bayilik verip bunu denetleyemeyeceklerini sizin gibi belirtiyorlarsa ya düzgün bir kurum olamamışlardır yada umursamazlardır. Eğer bayilerinizi denetliyemiyor veya böyle bir misyonu üslenmiyorsanız kötü montaj sahtekarlık vs. sebepler ile adınıza halel gelmesini de göze almışsınız demektir.

Madem denetlemiyorsunuz o zaman olumsuz durumlarda adınızın anılmasınıda karalanmasınıda önleyemezsiniz. Zira ürün verdiğiniz bayi sahtekarlığı sizin adınızı kullanarak yapmış.

Bosch firma sahibi Robert Bosch 'un bir sözü vardır''İtibarımı kaybetmektense paramı kaybetmeyi yeğlerim.''

Saygılar

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti fıratt » 16 Ekm 2010, 17:08

>>ANKARANIN TAŞINA BAK,GÖZLERİMİN YAŞININA BAK..:? Adam lpgyi izmirde taktırdı diyelim taa ankarayamı gelecek yerinde bile halledemiyorsunuz sorunu,iyi ozaman skoda kullanıyoruz sorun olunca çek'e gidelim halledelim mevzuyu nolcak bikaç ulke otede nasıl olsa.Adam bayisini kontrol etmekten aciz,müşterinin veryansın etmesine kızıp özür dilemesini bekliyor,saçma satış politikası bana göre,..
Birde yücel ustayla iş bitmiyorki senin mersin bayiin bile ramsesten şikayetçi,müşteriye atiker takalım abi ramses yuzunden milletle kotu oldum diyor,sorun kimde? haa sen diyorsan kafasız musteriler taktırdı birde özür dilesinler o zaman haklısın ozur dilesinler..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti WXW » 16 Ekm 2010, 20:45

Esnaflığın en önemli prensibidir: "Sattığın veya sattırdığın mala sahip çıkacaksın".Yoksa malı sattırdığınında, malı alanında çenesini tutamazsın.

Kolay gelsin.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti denizkent » 16 Ekm 2010, 21:41

başlarına dolanır .

ya bunları hayretle okuyorum gerçekten. hayret ediyorum. ben hanginize inanacağım. size mi yücel ustaya mı?

ben bu ramses sistemi taktırmadan sitenize girdim. sakarya bayinize baktım. tez otogaz.
gittim ve taktırdım. ne bileyim sizin bayinizin başka bir sistemin parçalarını takacağını?
keşke ilk başta girseydiniz bu siteye. sizi hiç göremedik burada. bangır bangır bağırdık ama kimseler duymadı çaresizliğimizi.

ilk gün taktırır taktırmaz başladı bu sorunlarım. araba her defasında stop ediyordu. vites değiştiriken, ışıklarda dururken her zaman. bunun yüzünden kaza yaptım. sağ ön farım kırıldı. ön tamponum kırıldı. resimleri mevcut isterseniz sizlere yollayabilirim. bana maliyeti 1200 tl.

kaç defa gittim her defasında arabadan diye yollandım. servise hiç bir şey olmadığı halde 350-400 tl de öyle masraf yaptım. araba stop ediyor sorun lpg den değil kendinden kaynaklanıyor denildi. ta ki buarada bir kaç arkadaşta da aynı sorun çıkıncaya kadar. tabi bu arada forum donanım haber dede bir başlık attım. arabamda böyle sorunlar var diye. bana ne hakaretler yapıldı neler söylendi. yücel ustanın ağzından olmayan ama olmuş gibi neler söylendi. yücel ustaya hemen telefon açtım. bana yemin etti. onları ben yazmadım diye. demekki ramses yücel usta adına forum donanım habere yazmış diye düşündüm.

haaaa. anladım ki arabadan değil sorun lpg den. bastırdık tabiki ama bize yakışmayacak şekilde de ağzımızı bozmak zorunda kaldık. yoksa her defasında yol veriyorlardı. en sonunda yücel usta ver arabayı ankaraya götüreceğim dedi. al dedim götür. ama bana sakın forumlara yazma da dedi. burada kalsın kapansın dedi. sen arabadaki sorunu çöz dedim o da olur dedim.

araba geldi tıkır tıkır çalışıyor. stop etme yok. sanki araba gitmiş başka araba gelmiş. ama şunu söyleyeyim. 100 tl üstüne para verdim. ramses merkez benden zorla aldı dedi. bende yücel usta mağdur olmasın diye 100 tl. verdim. şimdi soru siz yücel ustadan 100 tl para aldınız mı? yoksa yücel usta bana 100 tl kilitledi mi?

burada özür dilemes gereken kimse varsa oda ramses merkezdir. sizin bayiniz benim arabama başka bir markanın parçalarını takıyor da ben neden özür dilemek zorunda kalıyorum. bunu anlayamadım?
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 16 Ekm 2010, 22:44

başlarına dolanır .

:!: Güya cevap hakkını kullanıyorsunuz ama bence daha beter batırmışsınız.

Sayın forumdaki skodacılar bu açıklamadanda anladığınız böyle bir cevap yazabilen bir firmadan aklı olan LPG kiti değil karpuz bile almaz.

Ramses'in yapması gereken burda deniz beye cevap yetiştireceğine, bayiliğini yaptığı firmamın ürünlerini taktığını söyleyip başka marka beyin takıp firma ismini lekeleyen bayiyi mahkemeye verip haddini bildirmek olmalıydı.

Ramses yetkilisine bir kıyak yapalım. Bundan sonra böyle bir olayla karşılaştığınızda doğru dürüst bir iletişimci bulun ve müşteri ile düzgün bir iletişim kurun.

Biz ciddi bir firmadan şöyle bir açıklama beklerdik. Ve böyle bir açıklama sizin marka değerinizi gözümüzde arttırırdı. Böyle bir cevapla belki 1 kit parası zarar ederdiniz ama bu başlığı okuyup vazgeceçek onlarca kişiyi kazanmış olurdunuz.

Sayın DENİZ bey;
Size Ramses LPG taktığını iddia eden firma başka bir LPG beyni taktığı tespit edilmiş ilgili kişilerin hakkında gerekli yasal işlem başlatılmıştır. Mağduriyetiniz size en yakın başka bir bayimizden giderilecektir. Yaşanan sorunlardan dolayı özür diler. Ramsesi tercih etttiğiniz için teşekkür ederiz.

Unutmayın bir firma bayisinden sorumludur. Bayisi olmadığı halde bayi gibi davranan firmalara bunun hesabını sormadada sorumludur!
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 17 Ekm 2010, 09:32

Sayın DENİZ bey;
Size Ramses LPG taktığını iddia eden firma başka bir LPG beyni taktığı tespit edilmiş ilgili kişilerin hakkında gerekli yasal işlem başlatılmıştır. Mağduriyetiniz size en yakın başka bir bayimizden giderilecektir. Yaşanan sorunlardan dolayı özür diler. Ramsesi tercih etttiğiniz için teşekkür ederiz.
arkadaşım olaya vırgulu noktayı koymuşsun cok guzel bır cevap bence tebrık edıyorum senı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti denizkent » 17 Ekm 2010, 11:43

ayhani yazdı:
başlarına dolanır .

:!: Güya cevap hakkını kullanıyorsunuz ama bence daha beter batırmışsınız.

Sayın forumdaki skodacılar bu açıklamadanda anladığınız böyle bir cevap yazabilen bir firmadan aklı olan LPG kiti değil karpuz bile almaz.

Ramses'in yapması gereken burda deniz beye cevap yetiştireceğine, bayiliğini yaptığı firmamın ürünlerini taktığını söyleyip başka marka beyin takıp firma ismini lekeleyen bayiyi mahkemeye verip haddini bildirmek olmalıydı.

Ramses yetkilisine bir kıyak yapalım. Bundan sonra böyle bir olayla karşılaştığınızda doğru dürüst bir iletişimci bulun ve müşteri ile düzgün bir iletişim kurun.

Biz ciddi bir firmadan şöyle bir açıklama beklerdik. Ve böyle bir açıklama sizin marka değerinizi gözümüzde arttırırdı. Böyle bir cevapla belki 1 kit parası zarar ederdiniz ama bu başlığı okuyup vazgeceçek onlarca kişiyi kazanmış olurdunuz.

Sayın DENİZ bey;

Unutmayın bir firma bayisinden sorumludur. Bayisi olmadığı halde bayi gibi davranan firmalara bunun hesabını sormadada sorumludur!

teşekkür ederim kardeş.

ramses merkezden gelecek cevabı bekliyorum. bir kaç ekleme daha yapacağım verecekleri cevaba göre.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 17 Ekm 2010, 12:40

şu yücel usta ne güzel bir insanmış... :) ramses beyni yerine başka beyin takmış (daha ucuz bir marka) yolunu bulmuş, sonra çıkan arızalardan dolayıda yolunu bulmuş birde Ankaraya gidip geldikten sonrada yolunu bulmuş, bahse varım Ankaraya giderken sizin arabanızla birkaç tanede yolcu götürüp getirmiştir yine yolunu bulmuştur...

Klasik YURDUM İNSANI...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti cetin17 » 17 Ekm 2010, 14:57

onurhan2006 yazdı:şu yücel usta ne güzel bir insanmış... :) ramses beyni yerine başka beyin takmış (daha ucuz bir marka) yolunu bulmuş, sonra çıkan arızalardan dolayıda yolunu bulmuş birde Ankaraya gidip geldikten sonrada yolunu bulmuş, bahse varım Ankaraya giderken sizin arabanızla birkaç tanede yolcu götürüp getirmiştir yine yolunu bulmuştur...

Klasik YURDUM İNSANI...

Koptum gülmekten.

Dönüşte bagajda kendine mal da getirmiştir.... :D:D:D:D:D
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti ramsesautogas » 18 Ekm 2010, 14:16

Sayın denizkentin arabasındaki sorun halledildi .Evet çünkü RAMSES takıldı .
Yerden yere vurulmaya çalışılan RAMSES takıldı.Şimdi biziburda eleştiren herkeze tek tek
cevap vermek isterdim lakin ama çoğu malesef samimi eleştiriden daha ziyade olduğundan gerek duymuyorum.
Şimdi Arabasına Ramses taktırmak için bir müşteriye Başka bir marka takılıp takılmadıığı sayın denizkent elbette
bilemeyebilr .Normaldir.Çünkü bu işi çok iyi bilecek diye bir şey yok .Ama hiç bir şeyde bize kalkıp önüne gelen formda karalamaya çalışmak veya TELEFONDA SÖVMESİNİ gerektirmez.Evet sayın denizkent ile yapılan telefon konuşmasının ses kaydı elimizde mevcut .Müştkeri memnuniyeti açısından ses kayıtları tutuluyor .Kendisi Makina Mühendisimiz Sayın İsmail beye sövdüğü anlar elimizde .Biz şimdiye kadar yasal bir işlem başlatmadıydık .Nedeni bir müşteridir o şekil bu şekil mağdur olmuş belki o sinirle kontrolü kaybetmiş olabilir diyerek .Şayet kendi telefonda dinleme sabırı gösterebilseydi biz kendesine yardımcı olmaya çalışıyorduk .Lakin denizbey halen
suçu ve suçluyu nerde arayacağını bilmiyor .Ürünümüze LANET okuyabilecek kadar aşağılayıcı yazılar yazıyor.Oysa Lanet okuduğu ürünü taktırdığı andan beri sıkıntısı yok .sıkıntı olduğu vakit başka bir marka vardı.Burda tutramayınca ee senin bayin diyor .Biz bayiileremize sizce lütfen gönderdiğimiz malın yerine başka bir firmanın ürünü takın diyebilirmiyiz.Bir kit gönderiyoruz içinden bazılarını kullanıp bazılarını kullanmayarak ordan şunu burdan bunu karıştırıp montaj yaptığını bilsek biz bayiiliğini devam ettirimiydik sanki .Zaten az bir montaj yapan firma bizim ürünün birkaç montajını yaptı . farketdiğimiz an bayiliğiini kesdik .Biz araba buraya gelince sadece denizbeyin mağduriyetini giderme adına söküp ramses taktık .yoksa bizene başka bir sitemin tesisatından demedik.100 tl ücret olayına gelince size yansıtılmaması gereken versiyon farklılğı ücretidir.O ücret sadece biz ile firma arasında .çünkü o firma sizin arabanıza olan versiyonu takmakla zaten hükümlü .Merak ediyosanız onuda söyleyeyim o parayıda ALMADIK.Bizim yazacağımız daha çok şey var ama kişileri ve form yöneticilerini sıkıntıya sokmak istemiyoruz .Etikde olmaz .Sayın denizkent bey belki siz kendiniz burda bir özür dileyemeye bilirsiniz .Ama şunu bilinki kimin haklı olduğnu kimin haksız olduğunu ayırt edecek ne bu formun okuyanları nede formun admini sadece yaratıcımız Allah tır .Allah da biliyorki biz bu olayda haketmediğimiz olaylar karşı karşıyayız.Siz yine isterseniz markayı kötüleme adına yazın durun .Ama biz artık yasal yollardan hakkımızı aramak zorunda kalacaz.Hakaret kabul edilir bir olay değildir.Bu markayı kullanıp memnun olan binlerce kişi adına hak arayacağız.
Formda bizi eleştiren herkeze teşekkür ederiz.Samimi olan tüm Eleştirileri dikkate alacağız .Ama karpuz meraklısı arkadaşlara samimi bir eleştiri kullanmadıığı için cevap veremiyoruz üzgünüm.Bu arada form admırııne isterseniz sorun biz yazılaırın silinmesi yönünde başvuruda bulunmadık aksine bu yazılar bize lazım bile olacak .
saygılarımızla
ramsesautogas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 18 Ekm 2010, 14:31

lazım olursa çıktısını al panona as ozaman..arşiv olur sana..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

ÖncekiSonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir