LPG TANKI TERLEME SORUNU

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG TANKI TERLEME SORUNU

İleti zengin_47 » 16 Ağu 2010, 16:59

Arkadaşlar BRC marka LPG kiti taktırdım. Aracım Fabia 1.2 Şu ana kadar herhangi bir sorunum olmadı. ancak yaz başladığından beri LPG tankı kola şişesi gibi terliyor. üstündeki tahtayı ıslatıyor ve bu kötü kokuya sebep oluyor. Sorunu daha yeni farkettim. Bu sorunla karşılaşan başka kimse varmı. Bu arada simit tank ve HB araba.

Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 16 Ağu 2010, 18:41

belliki aracınız çok yakıyor :D

şaka bir yana, LPG buharlaşırken etrafından ısı alır dolayısı ile tank, bakır boruları, buharlaştırıcı vs bu şekilde terleme hatta don yapabilir.
zaten aracın motor suyunu buharlaştırıcıya o yüzden bağlıyorlar ki ısıtsın yoksa don yapar üstü buz tutar..

ancak herşeye rağmen tankın soğuduğunu ve terlediğini ilk kez duydum.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti zengin_47 » 16 Ağu 2010, 21:14

42 kişi okumuş ve galiba benden başka bu sorunu yaşayan olmamış.
Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

İleti osti01 » 16 Ağu 2010, 21:20

kardeş böyle bir şeyle daha önce karşılaşmadım ama sadece şu yorumu yapabilirim nemli bir bölgede yaşıyorsan nem soğuk olan tankın üzerinde yoğunlaşıyor olabilir.
bence tankın üzerinin havayla temasını engelle ertesi gün yine aynı nem olmuyorsa dediğim gibidir. değilse başka bir sebebi vardır muhakkak
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti onurson » 17 Ağu 2010, 07:31

bendede brc tüp takılı.öyle bir sorun ile karşılaşmadım. istepne boşluğunu depoyu koymadan önce deliyorlar. bakır boru ve kabloları oradan geçiriyorlar. benim araçtada çok toz ve su geliyordu. sünger ve pamukta tıkadım ne toz kaldı ne pislik. belki o delikten hava akımı fln yapıyordur ne bileyim. ama en kesin sonuç için taktırdığın yere sor. bu çünkü hiç normal değil. zamanla metalde çürümede yapar. taktırdığın yere sor. ankarada mocan oto var. yetkili brc bayii. orada fatih bey var ara sor derim.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti zengin_47 » 17 Ağu 2010, 07:44

Taktırdığım yere sordum. Normal dedi ama sadece bana mı normal. Hiç kimsede böyle bir şey yoksa nasıl normal oluyor? İstanbul'da oturuyorum. evet burası aşırı nemli bugünlerde ama dediğiim gibi fizik kuralları sadece benim araba için mi geçerli?
Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurson » 17 Ağu 2010, 08:17

lpg sıvı haldeyken soğuk oluyor. havada sıcak terleme yapıyor. büyük ihtimal senin deponun kalınlığı mm olarak ince. bir standart sapması var. yoksa ben ilk senden duydum. sen onları boşver. nete gir mocan oto brc fatih beye sor yada 2A mühendislik var istanbulda ithlaatçısı. onları bul durumu anlat garantili nasıl olsa. deponu değişmeleri lazım. böyle birşeyin olmaması lazım. bence çok sıkıntılı bir durum. senden haber bekliyorum 5 dk bi telefona bakar. 2A mühendisliğide aryabilirsin ara sor tembellik etme arkadaşım:) senden haber bekliyorum
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti ozantavsan » 17 Ağu 2010, 11:44

Benim bildiğim depo kısmında terleme varsa LPG kaçağı vardır.Terleme veya buzlanma olur.
Bence en kısa zamanda otogaz servisine uğrayıp sızdırmazlık ölçüm ve kontrolü yaptırmanız.
Durduk yere terleme olmaz ,bendede brc simir tüp var ama kupkuru.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir