İSTANBULDA 1.70 TL'YE LPG

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İSTANBULDA 1.70 TL'YE LPG

İleti erginbkr » 19 Ağu 2010, 16:44

1.70 TL 'ye LPG varmış İstanbulda Bağcılar tarafında yerini bilen var mı?

Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti tolga_kaan_ » 19 Ağu 2010, 18:10

:) başlığı görünce dayanamadım yazıyım. Sakaryada bi çok yerde lpg 1.69 hatta BP de bile. Diğer dandik tabir edilecek yerleri geçtim. Şimdi garip olan şu 1.69 dan fulledğim depo ile 280 KM gidiyorum. Bodrumda 2.00 TL ile fulledğim depo ile de 280 km gittim. 2 si de uzun yolda ve aynı kişi yani ben tarafından kullanıldı. Litre hesabı da yaptım/ Km hesabı da. Hatta pompa basıncına kadar araştırdım ama nafile çözemedim ne olduğunu. Belirtmeden geçemeyeceğim x markanın katklı olan otogazı ciddi anlamda farkettiriyor aracın çekişini.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti önder38 » 19 Ağu 2010, 19:49

LPG çoğunlukla propan ve bütan gibi hidrokarbonlar ile n-bütan, izo-bütan, pentan, etan, propen ve büten gibi ilave hidrokarbonların bir karışımından oluşur ve güvenlik amacıyla koku katmak için pis kokulu bir miktar sülfür dahil az miktarlarda katkımaddeleri eklenir.

Pazarlanan ürünler genelde % 30 ila 95 arasında propan içeriğine sahiptir.
yakıt karışımlarının 89?da sabitlenmişolan minimum MON ile uyumlu olmasıgereklidir.
Motordaki yanmanın beklenen verimliliği, direkt olarak yakıtın MON numarasıyla ilişkilidir.

MON, karışımdaki gazların oktan fakörü ve karışım oranıdır.

Ucuz satılan lpg nin ucuz olmasının sebebi, oktanı düşük gazlardan oluşması ve performansa etki eden propan oranının normalden az olmasıdır. Dolayısıyla ucuz olan daha verimsiz çekiş ve daha az km yapmaya sebep olur. Alırken ekonomik olan bu lpg kullanırken performans düşüklüğü ile konfordan ödün vermeye sebep olurken ayrıca kaliteli lpg nin yaptığı km mesafesine de ulaşamaz.

TL olarak aynı miktarda alınan kaliteli lpg (daha az litre) ve ucuz lpg (daha fazla litre), aynıya yakın km gider ancak kaliteli olanın performansı daha iyidir.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti teokartal » 19 Ağu 2010, 20:01

erginbkr yazdı:1.70 TL 'ye LPG varmış İstanbulda Bağcılar tarafında yerini bilen var mı?

Evet biliyorum bana çok yakın yüzyıl köprüyü biliyorsan eğer yüzyıl köprüsünü geçtikten sonra bağcılar dağ yoluna girerken sağdaki benzinlikte ismi tam aklımda değil ama ....pet yazıyordu.Benim fabia benzinli olduğu için gazı hakkında bişey diyemicem.Geçen sene renoult springim vardı gazlı alıyordum vede çok memnundum piyasaya göre herzaman 25 , 30 kr ucuza satıyor özellikle taksiciler kuyruk oluşturuyo.
teokartal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sadettin kartal
Arabanız: Fabia 1.4i Comfort

İleti erginbkr » 20 Ağu 2010, 13:32

kardeş sağolasın tarifin üzerine bugün orayı buldum...katkısız milangaz lpg 1.79 tl...başka istasyonlarda en düşüğü 1.94 tl...litre başına 15 kuruştan 1 depoda 5 tl karlıyız...ayrıca mendil ve yıkamada promosyon...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erginbkr » 20 Ağu 2010, 13:33

tam adres: kemalpaşa mahallesi 24.sokak no:1 bağcılar FULLPET
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 20 Ağu 2010, 21:50

Tolga bey araba nedir sizin ? Sehir icimi yaptiginiz km ?
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti ahmetciftcioglu » 20 Ağu 2010, 22:48

k.maraşta 1.55 milangaz. katkılı aygazda 1.75 civarında sanırım iyi gaza gelmişler.
ahmetciftcioglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AHMET
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 plus 2009

İleti golgetolga » 21 Ağu 2010, 09:35

sakaryada bende teco dan alıyorum terminalin arkasında 1.65 ten veriyor hizmetide iyi lpg side çalışanlarıda tavsiye ederim sakaryalı arkadaşlarıma=)
Kullanıcı avatarı
golgetolga
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tolgahan baş
Nereden: Sakarya
Arabanız: Favorit silver line glx

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir