LPG'de Titreme ve Stop Etme

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG'de Titreme ve Stop Etme

İleti erginbkr » 19 Ağu 2010, 17:33

Arkadaşlar aracıma yaklaşık 2 ay önce Lovato marka LPG sistemi taktırdım...Sistem ekonomik katkısını yapmakla beraber ufak tefek 1-2 sorun çıkardı...1.sorun arabanın benzinegöregeç devirlenmesi... 2.sorun ise rampalarda aracın arasıra gaz yemeyip stop etmesi... bu konularda bana yardımcı olacak arkadaşlardan mesaj bekliyorum... :?

Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti tolga_kaan_ » 19 Ağu 2010, 18:03

erginbkr yazdı:Arkadaşlar aracıma yaklaşık 2 ay önce Lovato marka LPG sistemi taktırdım...Sistem ekonomik katkısını yapmakla beraber ufak tefek 1-2 sorun çıkardı...1.sorun arabanın benzinegöregeç devirlenmesi... 2.sorun ise rampalarda aracın arasıra gaz yemeyip stop etmesi... bu konularda bana yardımcı olacak arkadaşlardan mesaj bekliyorum... :?

Arıza ışığın yanıyor mu ? eğer yanıyorsa skodaya özel arıza tespit programında baktır.

Aracında silkeleme-çekiş düşüklüğü- rolantide aşırı dalgalanma ( ~500 devir ile ~1300 devir arası) var ise

sorunun %90 LPG kaynaklı. Çözmek için benim denediğim yöntemleri deneyebilirsin aşağıda yazıyorum.
(benim aldığım sonuç "abi bunlar böyle hepsi gazda sorun çıkartır " oldu. Aracımı satmak durumunda kaldım çünki bi ton masraf ettim. Umarım sorunun en kısa zamanda çözülür.

Ateşleme bobinini kontrol ettir. Benim aracımda sürekli 3. Bobin yanıyordu ne hikmetse.

Oksijen sensörünü kontrol ettir Bundan olma ihtimali yüksek.

Boğaz kelebeğini temizlettir adaptasyon yaptır.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 19 Ağu 2010, 19:31

ayar yapılırsa düzelir hocam... düzelmezse adaptasyon yaptırın...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti themarine » 25 Ağu 2010, 22:00

sizzleri bizleri hepimizi şu lpg ye muhtaç edenler utansın allah sabır versin sizlere arkdaşlar bende lpg li polo vardı 2004 model sattım da kurtuldum şükür
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir