LPG ve BENZİN aynı anda tüketim gerçekleşir mi???

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG ve BENZİN aynı anda tüketim gerçekleşir mi???

İleti srkndnc » 30 Eyl 2010, 20:56

:!: :?: Arkadaşlar merhaba, sizden önemli bir konuda yardım istiyorum. 2007 Octavia Elegance 1.6 MPI aracım var. Aracıma 3 ay kadar önce PRİNS marka lpg taktırdım,fakat sorun yaşadığım önemli bir nokta var. Araç 1 depo LPG ile beraber yaklaşık olarak (ki şehiriçi-şehirdışı-dağ tepe vs değişiklik olabiliyor) çeyrek depoya yakın benzinide beraberinde tüketiyor. Sizce bu normalmidir? Aslında normal değil biliyorum ama olabilir diyorsanızda bu nedendir? Birde bununla ilgili çözüm fikirleri olan arkadaşların önerilerini rica ediyorum. Konuyla ilgili desteği ve yardımını esirgemeyen tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar... :?: :!:

Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

İleti delidolu » 30 Eyl 2010, 21:53

Bu belirttiğiniz durumun olmasının 2 ihtimali var. 1si sık sık kontak yapma / kış aylarında motorun geç ısınması 2. ihtimal ise lpg'ye geçme sıcaklığının yüksek ayarlanmış olması (ki benim görüşüm 2.den yana). Normal hava sıcaklıklarında 2-3 depo lpg bitirdikten sonra ancak çeyrek depo benzin biter (en azından bende durum böyle).
Probleminiz lpg sistemini takan yerde küçük bir ayar değişikliği ile ücretsiz giderilecek gibi duruyor. (Not: bu arada adalara, muttalip mevkiine, gazi kafeye, japon bahçesine selam olsun ;) )
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti C@GL@R » 01 Ekm 2010, 06:56

aracınız benzin tüketmiyor benzin ibresi düştüğü için size benzinde yakıyormuş gibi geliyor. yeni araçlarda tekerın dönüş turu alınan yol şamandıra yol bilg. vs. bir hesap yapar ibreyi düşürür. araçta lpg olduğu için ve çeyrek deponun altında olduğu için benzin ibresi düşer. araca psi modulu takarsanız lpg takan yere söyleyin takar ama ücretini alır benim arabada bu şekilde..ayrıca araçı zorluyorsanız dağ tepe o zaman otomatik benzine atar rampa bitince tekrar lpg ama bunu herzaman yapmaz.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti akan-kan » 01 Ekm 2010, 10:32

C@GL@R yazdı:aracınız benzin tüketmiyor benzin ibresi düştüğü için size benzinde yakıyormuş gibi geliyor. yeni araçlarda tekerın dönüş turu alınan yol şamandıra yol bilg. vs. bir hesap yapar ibreyi düşürür. araçta lpg olduğu için ve çeyrek deponun altında olduğu için benzin ibresi düşer. araca psi modulu takarsanız lpg takan yere söyleyin takar ama ücretini alır benim arabada bu şekilde..ayrıca araçı zorluyorsanız dağ tepe o zaman otomatik benzine atar rampa bitince tekrar lpg ama bunu herzaman yapmaz.

tuhafmış bu özellikleride öğrenmiş olduk sayende.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti srkndnc » 01 Ekm 2010, 12:19

Arkadaşlar verdiğinizbilgiler için teşekkürler hepinize... Sonunda 3. gidişimde sorun bulundu :) Montajdaki arkadaşlar sağolsunlar bağlantıları yaparken yanlış bağlantı yapmışlar. 4 pistondan 3 üne LPG, 1 ine ise BENZİN gidiyormuş. Bundan dolayıda haliyle benzin tüketimi oldukça fazla oluyormuş. Yalnız işin ilginç tarafı onlarda şaşırdı, araçta ne bir arıza lambası yandı, ne de performansta herhangi bir kayıp,yığılma veya tekleme söz konusu oldu. Ama allaha şükür sorunu buldukta çözüldü. Böyle birşeyin olabileceğinide öğrenmiş olduk :D herkese tekrar çok teşekkürler ;)
Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

İleti C@GL@R » 01 Ekm 2010, 16:56

demedinizmi onlara sizin yapacağınız işin.... :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti felicia_3437 » 01 Ekm 2010, 17:02

sorunun cözülmesi güzel olmuş lpg nız hayırlı olsun sorun sus kulanmak dıleğiyle
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir