ETANOL METANOL KULLANIMI

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ETANOL METANOL KULLANIMI

İleti onurson » 14 Ekm 2010, 12:39

Merhaba arkadaşlar geçmiş başlıklarda motorda onur arkadaşımız etanol ve metanol kullanımına dair bize ipuçları vermişti. bende okudum denemeye kadar verdim. hem ekonomik hemde sistemi temizlediğinden ve daha performans alındığından bahsediyordu. bugün itibariyle eczacı arkadaşımı aradım toptancı 5lt etanolü 32 tlden, 1 lt metanolü de 10 +kdv den veriyormuş. bunun neresi ekonomi neresi performans nerde bu devlet :)) lpg ye devam şimdilik..
Kullandım diyen varmı bilemiyorum. yorumlarınızı bekliyorum..

Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti onurson » 14 Ekm 2010, 15:09

bu etanol metanol resmen viski parası
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti onurhan2006 » 14 Ekm 2010, 18:54

onurson yazdı:Merhaba arkadaşlar geçmiş başlıklarda motorda onur arkadaşımız etanol ve metanol kullanımına dair bize ipuçları vermişti. bende okudum denemeye kadar verdim. hem ekonomik hemde sistemi temizlediğinden ve daha performans alındığından bahsediyordu. bugün itibariyle eczacı arkadaşımı aradım toptancı 5lt etanolü 32 tlden, 1 lt metanolü de 10 +kdv den veriyormuş. bunun neresi ekonomi neresi performans nerde bu devlet :)) lpg ye devam şimdilik..
Kullandım diyen varmı bilemiyorum. yorumlarınızı bekliyorum..

:) metanol ve etanol bence bunlar harika birer buluş, üzümden sarap, arpadan viski yaparlar, yaraya sürersin mikropları kırarlar, temiizlik için birebirdir, ısıl verimleri yüksektir belli bir oranda yakıta ilave edildekleri zaman performansı arttırırlar test edilmiş onaylanmıştır... benzinli motorlarda % 5 oranda etanol kullanımı gerçekten faydalı, bu iş çok basit, 30 litre benzin alırsan 1.5 litre etanol koyarsın ve ayagının altındaki gücü hissedersin denemesi bedava, kullanmaktan korkmayın üstelik temizleyici etkiside cabası...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir