LPG sistemindeki tehlikeler!?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG sistemindeki tehlikeler!?

İleti mygokhan » 22 Ekm 2010, 16:11

Son zamanlarda hep okuyoruz, patlıyor, çatlıyor vs.

Kaza oluyor yanıyor patlıyor.

Tüm sistemler mi güvensiz hep böyle?

Yoksa sadece sistemini kontrol etmeyen, kalitesiz montaj yaptıran mı bu hale geliyor?

Tüm LPG kulanıcıları bu tehlikenin içinde mi? Çözüm ne olmalı?

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti dr_balki » 22 Ekm 2010, 17:15

Evet, son günlerde haberlerde çok çıkmaya başladı. Büyük tehlike yahu üç kuruş kar ederken böyle bir risk almak herkesin harcı değildir. Bence illa yaptırılacaksa çok kaliteli bir yerde kurulmalı ve bakımı sık sık yapılmalı.

Ayrıca tehlikeden ziyade bir dezavantaj olarak büyükşehirlerde heryerde mevcut olan AVM'lere ve de diğer kapalı otoparklara girememek çok kötü. Hele de park sorunu bu kadar varken sadece küçük şehirlerde, kasabalarda ve köylerde yaşayanlara uygun gibi.
dr_balki
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti cetin17 » 22 Ekm 2010, 21:05

tehlikeyi seviyorum :D :D
bana 1,5 yılda 5 milyar tasarruf ettirdi.
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti hdoner » 22 Ekm 2010, 21:45

Benim görüşüm bırakın sonradan eklenen lpg kitini aracınıza orjinal yedek parça değil yan sanayi yedek parça kullandığınızda bile tam uyum sağlamıyor haksızmıyım?

Lpg de montaj doğruda yapılsa bidin 6 sene bilemedin 10 sene sonra bir çok parça zaten deforme oluyor.Zaten aracın ağır bakımlarında sök tak iyice yalama oluyor ve birde korunaklı olmayıp dış etkenlerden dolayı parçalar çürüyüp gidiyor.

Bence lpg nin güvenli olması için orjinal fabrika tasarımı üretilmiş sadece lpg ile çalışan sistem yapılmalı.Aracın rutin bakımlarında zaten orjinal olan bu sistemin parçaları kilometre gereğine göre bizzat yetkili serviste değişecektir.

Yoksa servis topu gazcıya gazcı servise topu atar durur ,müşteri orjinalliği bozduğu için suçlu ve madur olur gider....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fmaka » 22 Ekm 2010, 21:51

sistemler usta ellerde daha güvenli bence.
bu işi fabrikasyon motajlara çevirsek benzinli dizel ve lpg yakıtlı araçlar bayileri doldursa bizde sonradan bu işin içine girip sıkıtılar yaşamasak daha iyi olur diye düşünüyorum.
kimse keyfe keder lpg taktırmıyor sonuçta araca müdahale ediliyor ve arızalar kaçınılmaz sorunlar bitmez oluyor...
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti Henien » 22 Ekm 2010, 22:52

BU iş ilk ortaya çıktığında taksiler mutfak tüpü bağlamışlardı bagaja. Onları düşününce bence bugünkü sistemler gayet güvenli. Bir detanka gaz sızıntısını gösteren küçük bir alarm taksalar ... niye düşünmezler bunu aklım almıyor. Benim mutfakta bile var.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir