octavia 1.6mpi lpg (brc) rölanti sorunu

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia 1.6mpi lpg (brc) rölanti sorunu

İleti blackkman » 24 Kas 2010, 21:48

1 ay önce 1.6 mpi motor octavia ya brc marka lpg takdırdım arabamda rölanti sorunu başladı.Benzindeyken rölanti 9-10 arası iken,lpg de 6,5-7 ye kadar düşüyor rölanti bu kadar düşük olunca arbada stop etmeden hafif tiremeler oluyor.Serviste rölanti ayarlarına baktırdım fabrika verileriyle tutuyor lpg yi takdırdığım yerle görüşmem,lpg ayarı yaptırmam söylendi,lpg yi takan firmayla görüştüğümde brc marka lpg nin herşeyinin otomatik olduğu brc de böyle bir ayarın olmadığı teknik serviste rölanti ayarının yükseltilmesi gerektiği söylendi kime inanacağımı şaşırdım bu arada titremelerde artmaya başladı bu sorunu nasıl aşacağımı bilmiyorum bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim...

blackkman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ali gürler
Nereden: Konya
Arabanız: octavia

İleti Safariali » 24 Kas 2010, 22:58

sana tavsiyem kendine gel ve sakin ol arabanın çalışıyor olduğu içinde allaha şükür et hemde bol bol ve ikinci tavsiyem güzelce elektrik tesisat kontrolünden sonra avans ayarını işi bilen bir adama ama işi bilen anlayana yaptır hiç gerisini elletme
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti mustklc » 24 Kas 2010, 23:56

boğaz kelebeği + hareret müşiri
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hkn » 25 Kas 2010, 09:23

benim araçtada brc takılı. brc lerin son zamanlarda takılan iki versiyonu var. bendeki versiyonda rölanti ayarı da dahil benzinle birebir aynı olacak şekilde püskürtme ayarı yapıldı. versiyonu biliyorsanız belki daha net cevaplar gelebilir.
2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti blackkman » 30 Kas 2010, 13:23

Arkadaşlar geçen lpg yi takan servisteydim onlarda iyi niyetle bişeyler ypmaya çalışıyorlar bir kaç program değiştirip tekrar denedik ama rölantide sarsılmalar devam ediyor.Arabayı özel serviste tekrar kontrol ettirdim dediğiniz gibi elektirik tesisatında olabilecek kaçaklar arandı,kelebek temizlendi.hararet müşiri kontrol edildi hiç bir problemle karşılaşılmadı bu 2005 ve sonrası araçlarda motorların özellikle rölantide çok sarsıntılı çalıştığı problemi üzerine çok şikayet olduğu yetkili servis aracılığıyla fabrikayla görüşüldüğü ve normal olduğu söylenmiş servistekiler bunu özellikle Türkiye ye satılan arabalarda yakıt tasarrufu sağlamak için motorun yakıt girişlerinin minimumda tutulmasından kaynaklandığını söylüyorlar özellikle octavia kullanan arkadaşlar lpg de bu tür sorunları var mı bahsederlerse sevinirim. Hala fikirlerinizi bekliyorum...
blackkman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ali gürler
Nereden: Konya
Arabanız: octavia

İleti yexplorer » 08 Oca 2011, 00:58

hiç sıkıntı yaşamadım son zamanlar dışında oda bakımları yapan servisten kaynaklı diye düşünüyorum. olay ustlarda bitiyor servisi değiştirmeyi deneyin
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir