BRC Bakımları

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BRC Bakımları

İleti yexplorer » 08 Oca 2011, 00:54

yaklaşık 40000 km önce brc kit takıldı. şimdiye kadar sadece enjektörlerin hemen öncesinde bir filtre var hep o değişti. en son balıkesirde yetkili servise gittiğimde başka filtre vs yok dedi. siteye bakıyorum Buharlaştırıcıda (Regülatörde) biriken kostik ve yabancı maddeler temizlenmeli, delik temizlenmeli falan diye yazıyor. daha önce bu tür bi işlem yaptıran varmı. varsa kendimiz yapabilirmiyiz yoksa bilgisiz yetkili servise doğru mu eğilmek gerekecek

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti ozantavsan » 08 Oca 2011, 01:25

Merhaba Hemşehrim ;

Lpg sistemi deneme yanılamaya gelmiyor ,hele sıralı sistem enjektörlüyse.Bence güvebileceğin bir servise git.Memnun kalırsan aynı servise devam et.Bir süre sonra yüzler alışıyor , ahbap durumuna geliyorsun.Sorunsuzca işlerin hallediliyor.

Ben hep aynı servise gidiyordum.Benim BRC sistemi takan servis.LPG ayarı jet hızıyla yapıyordu.
Birgün Sadık otogaza uğradım , ayar uzun sürdü.Rolantide ayrı , 3000 devirde ayrı , fan devreye girip devreden çıkınca tekrar kontrol ayar.Valla usta dedim ben bu kadar süre ayar yapan görmedim.Arada aracımın fazla yakabileceğini , termostatımın erken açtığını fanın çabuk ve sık sık devreye girdiğini.
Ve 2 hafta sonra termostatımın açık kaldığını farkettim ve değiştirdim.

Güvenebileceğin , işini düzgün yapan bir yer bulabilirsen sorunlar çözülür.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti diseqc » 08 Oca 2011, 08:40

bence sorun yoksa elleme ben hiç duymadım regülatörün söküldüğünü filitreleri zamanında değişiyorsan o kadar bence düzgün çalışan bir sisteme elleme 40000 km boyunca sana sorun çıkarmayan sistemin başına bela olabilir..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti yexplorer » 11 Oca 2011, 23:41

geçen gittim servise adamlar 2 filtre dedi brc den de mail geldi 2 filtre değişmesi gerekir diye. servisteki usta birde regulatörün arızalı olduğunu söyledi. bunun arızası nerden nasıl anlaşılır. yolda giderken benzine geçiş yapıyordu. regulatör deki bir bağlantı gevşemiş sıkıştırınca düzeldi
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurson » 12 Oca 2011, 08:41

bir tane filtre büyük filtre. enjektörlerin öncesinde. bu filtre brc servis tarafından. 10 binde 1 değişcek deselersede bkatkısız temiz lpg kullanıyorsanız 20 bin km kadar götürüyor.. ben 10binde değiştirdim tertemiz filtre değişti. 30 tl. boşuna gitti. 2nci filtre de daha ufak küçük bir filtre. yerini tam bilmiyorum takarken göstermişlerdi. o da 30 binde bir değişecek dendi.. ben 40 bini bekleyeceğim ama. ayrıca BRC dende memnun kalmadım. arabada yanlışlıkla stop ederse bir daha çalışmıyor. 10 sn marş çevirmen gerekiyor. bunu tekrar tekrar gitmeme rağmen çözemediler. normal dediler. kime gideceğim kimden yardım alacağım bilemedim. başka kullanıcılarda varmı bilmiyorum. motor fena boğuluyor.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti yexplorer » 14 Oca 2011, 00:13

yok ben brc den memnunum sadece servisin bilmezliği. ayarı bile yapamadılar. çorumda özençler oto gaz var brc bölge bayisi. musatafa özenç sahibi çok ilgili ve bu konuda bilgili bir arkadaş yardımcı olur forumlarda aktif sürekli
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti aliserdar » 24 Oca 2011, 12:09

onurson yazdı:bir tane filtre büyük filtre. enjektörlerin öncesinde. bu filtre brc servis tarafından. 10 binde 1 değişcek deselersede bkatkısız temiz lpg kullanıyorsanız 20 bin km kadar götürüyor.. ben 10binde değiştirdim tertemiz filtre değişti. 30 tl. boşuna gitti. 2nci filtre de daha ufak küçük bir filtre. yerini tam bilmiyorum takarken göstermişlerdi. o da 30 binde bir değişecek dendi.. ben 40 bini bekleyeceğim ama. ayrıca BRC dende memnun kalmadım. arabada yanlışlıkla stop ederse bir daha çalışmıyor. 10 sn marş çevirmen gerekiyor. bunu tekrar tekrar gitmeme rağmen çözemediler. normal dediler. kime gideceğim kimden yardım alacağım bilemedim. başka kullanıcılarda varmı bilmiyorum. motor fena boğuluyor.

Brc sıralı sistemlerde 2 adet filtre vardır.Birincisi sıvı haldeki Lpg'yi filtreleyen gaz kesicide bulunan küçük filtre.Bu filtre her 10bin km.'de bir değiştirilmesi gerekiyor.Diğer filtre ise gaz halindeki Lpg'yi filtreleyen basınç filtresidir.Büyük filtre diye de adlandırılır.Bu filtre de her 20bin km.'de bir değişimi gerekir.
Aracınız stop ettikten sonra tekrar çalışması geç oluyorsa bunu benzindede denemenizde fayda var.benzin de hiçbir sıkıntı yoksa bahsettiğiniz gibi motor boğuluyor olabilir.bu durum lpg kaynaklı ise genellikle zengin karışımdan dolayı yapar.bu sorun da doğru programlama ile çözülebilir. Aracınızı bir müddet benzinde kullanıp test edin.Eğer stop edip tekrar çalıştırmak istediğinizde herhangi bir sorun yoksa yetkili Brc servisine gitmenizi tavsiye ederim. Saygılar..
aliserdar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ali serdar
Nereden: Ankara

İleti yexplorer » 28 Oca 2011, 22:04

Cevap için teşekkürler. en son ayardan sonra problem düzeldi. şimdi de özellikle sabahları daha gaza geçmeden benzinde çalışır durudayken gaza tepki veremiyor arac sonuna kadar basıyorum bekliyor öylece 5 6 saniye sonra topluyor 2 ye atıncada aynı sıkıntı ısınınca geçiyor problem.
birde eskiden 36 lt ile 430 440 km yapardı. enson izmir edremit arası izmir ş içi 30 km 350 ş dışı 29 km de edremitte ş içi ( ama çoğunluğu ısınmada geçti) toplam 409 km 35 lt gaz harcadı. araç 5.7 lt ortalama gösterdi. bu filtrenin değişmemesi ve servisin söylediğine göre regülatorun bozuk olması fazla yakıta neden olabilirmi değer nasıl ( 100 120 arası hız yarı yolda klima açık)
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 28 Oca 2011, 22:24

bnm 10 bin km oldu ne bakım yaptırdım ne ayar filtre kaç km de bir değişmeli
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti yexplorer » 28 Oca 2011, 22:27

brc 10 de bir büyük filtrenin 20 binde de küçük filtrenin değişmesi gerektiğini söyledi
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir