LPG SIRALI GAZ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HERŞEY...

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG SIRALI GAZ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HERŞEY...

İleti smkebapci » 17 Eyl 2011, 14:57

smkebapci yazdı:LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ. ÇILDIRMAK ÜZEREYİM. NİSAN AYINDA BÜYÜK BİR HEVESLE SKODA AİLESİNE KATILARAK BÜYÜK TAVSİYELERLE 3 E 5 E BAKMADAN KİLOMETRELERCE ÖTEDEN 2004 MODEL 1.4 16V SEDAN FABİŞİMİ SATIN ALDIM. ARABANIN BAKIMLARINI HERŞEYSİNİ YAPTIRDIM. BİDE TÜP TAKTIRALIM DEDİK DEMEZ OLSAYDIK. MY10 MUDUR MY11 MİDİR NEDİR BRC TÜP TAKTIRDIM.(PARADAN KACMADIK KALİTELİ OLSUN DEDİK 600 FAZLA VERDİK). TÜP TAKILDIKTAN SONRA BOŞA ALIP FRENE VE DEBRİYAJA BASILINCA BAZEN BOŞA ALIP FRENE BASIP DİREKSİYON ÇEVİRİRKEN STOP EDİYORDU. ÖYLE TERS ZAMANLARDA OLUYOKİ (AYRICA HERZAMAN OLMUYOR) KAZA RİSKİ BİLE ATLATTIM. TÜPCÜYE GİTTİK BOĞAZ KELEBEĞİNDE DEDİ. BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLENDİ ADAPTASYON YAPILDI. AYRICA ARAÇ BENZİNDE BU SORUNU YAPMIYOR(AMA ÇOK UZUN DENEMEDİM.) SONRA GENE YAPINCA TÜPÇÜYE GİTTİM SAYISIZ AYAR YAPILDI AMA OLMADI. İLK ÖNCE ENJEKTÖRLER SONRA BEYİN DEĞİŞTİ. BEYİN DEĞİŞTİKTEN SONRA 10 GÜN YAPMADI. AMA GENE ARA ARA YAPMAYA BAŞLADI. EN SON BRC DEKİ USTALAR AYAR YAPTI BİRDAHA YAPARSA ELEKTRONİK TESİSATI KOMPLE DEĞİŞTİRCEZ DEDİLER. VE TEKRARLAYINCA DEĞİŞTİRDİLER. BÜYÜK Bİ SEVİNÖLE SABAH ARABAYI ALDIM ABİ TÜM GECE DEDNEDİK OLMADI DEDİLER(TÜM TÜPÜ BİTİRMİŞLER-CANLARI SAĞOLSUN). BEN HAVALARA UCARAK EVİN YOLUNU TUTTUM AMA FREN DEBRİYAJ VE STOP. BİR KERE YAPTI VE DÜNYAM BAŞIMA YIKILDI.
HİKAYEM KISACA BÖYLE NOLU Bİ KİŞİ YARDIMCI OLSUN BEN NAPAYIM NEYİ DEĞİŞTİREYİM SORUN NERDE ARTIK ÇOK SECDİĞİM ARABAMI DEĞİŞTİRMEKYİ BİLE DÜŞÜNÜYORUM. YAVAŞ YAVAŞ SOÜUMAYA BAŞLADIM
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

SORUNUM HALA CÖZÜLMEDİ. MEHMET USTA TAVSİYE ETMİŞTİ TAKDIRMADAN ÖNCE MY11 BRC SİSTEMİNİ AMA ŞU ANDA ÇOK YOĞUN HERHALDE SIKINTILI DURUMUMUZDA YARDIM EDEMEDİ. GENEDE TAKİP EDEN TÜM USTALARA TEŞEKKÜRLER.

smkebapci
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: FABIA

İleti dominik » 17 Eyl 2011, 17:33

aracımda lpg romano var 65 bin km dir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım istanbul ş.içi 18 kuruş (gaz 2,19 litre fiyatı)gayet memnunum tavsiye ederim.
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

İleti furkan » 10 Şub 2012, 10:49

slm bende felicia 1.3 mpi sıralı sistem takılı aracın performansı gayet güzel
furkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: furkan taşdemir
Arabanız: felicia

İleti forman37 » 10 Şub 2012, 13:19

her aracta lpg düzgun çalışmayabılıyo malesef . motorun durumuna gore falan her etken fark edıyo benım aracım 93 model forman ılk sahıbınden aldım bu yıla kadar lpg takılmamıs ben taktırdım allaha sukur hıc bı sıkıntı yasamadım motorun durumu gayet ıyı
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti memet_32 » 14 Nis 2012, 18:05

selam arkadaşlar. 2005 model fabia 1 aracıma geçen yıl my10 serisi brc sıralı sistem taktırdım. hiçbir sorun yoktu. 9 ay sonra araç bir gün marşa bastığımda hem gazda hemde benzinde çalışmaya çalıştı. tabi araç büyük bir titreme vardı. servisi çağırdım. gazı iptal edip aracı götürdüler. bana söylediklerine göre aracın altına birşey girip tanka giden kabloları kemirmiş. düzeldi dediler aldım servisten. aradan 3 ay geçmesine rağmen daha önceki günlerde kullandığım rahatlığı bulamadım. araba ilk gaza geçişten sonra devir göstergesi 10 ile 5 arasında sürekli oynuyor. stop yapıyor yolda giderken. gaza birden yüklendiğim zamanlarda gaz yok uyarısı vererek benzine geçiyor. araç daha 43 binde ve gaz taktıralı 7000 km bindim. aracı tekrar servise götürdüğümde boğaz kelebeği temizlenmesi gerekli dediler. ama benzinde araçta hiçbir amormallik yok. hatta gaza şu yeni gelen zamlarla beraber km de 34 kuruş yakıyor. sizce arıza nerede olabilir.?
memet_32
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Isparta
Arabanız: Fabia I

İleti yonetici » 14 Nis 2012, 19:23

Aracı BRC servisine mi götürüyorsunuz Skoda servisine mi? Eğer benzinde sorun kalmadı ise BRC servisine götrün LPG ile ilgili kısma onlar baksın Skoda servisi anlamaz LPG'den.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti memet_32 » 16 Nis 2012, 07:42

evet brc servisine götürdüm. şunuda yazmayı unuttum, araçta gazda giderken ayağımı gaz pedalından çekerek gaz kestiğimde araba stop ediyor. akü işaretini görüyorum. ve sonra araba urdurulmuş gibi tekrar çalışıyor. çok garip bir durum.
memet_32
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Isparta
Arabanız: Fabia I

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 18:52

Aracınızdaki kit nedir ? stop etme sorunu yaşıyor musunuz ? Bende lpg taktıracağım ama stop eder diyorlar takmıyorlar :(

furkan yazdı:slm bende felicia 1.3 mpi sıralı sistem takılı aracın performansı gayet güzel
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti ercansumbul » 26 Nis 2012, 07:02

merhaba mehmet bey. iki yıldır halledemediğim bir sorun gösterge ışıkları kafasına göre yanıyor. kaçıncı brc bayisine gittiğimi ben bile sayamadım. son çare olarak şamandırayı değiştirsem sorunum bitermi.üzerindeki şamandıra 5 yıllık eski sistem brc.
ercansumbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan sünbül
Nereden: Malatya
Arabanız: octavia 2005 a5 kasa

İleti hakangemini » 30 Nis 2012, 20:06

LPG ile araç giderken pompa uyutma yapmayı düşünüyorum. Bu forumda okumuştum. LPG'ye geçtikten 20 sn sonra pompa enerjisi kesilerek kapatılacak, 20 dakikada bir de 1-2 dakika çalışacak. KArdeşim PIC içeren bir devre ile kendi Renault Concorde aracına bunu uygulamış. Yaklaşık 3 yıldır da bu devreyi sorunsuz kullanıyor. Kardeşim LPG bobinine gelen enerjiden sinyal alıp bu devre aracılığıyle pompa rölesini kapatıp açmayı öneriyor. Acaba ben de bu devreyi yaptırıp pompayı yukarıda zaman aralıklarında uyutsam pompaya yada kontrol devrelerine bir zararı olur mu?
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti ilkkursun1969 » 01 May 2012, 00:37

Mehmet bey benim sorum LPG alırken bazı marka gazların ucuza satılması, bunların dökme gaz olduğu söyleniyor, bu tip ucuz gaz kullandığımız zaman arabamıza bir zararı varmıdır ve bu gazlar arasında ne gibi bir fark vardır? Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.
2002 model fabia elegance aracımın yol bilgisayarı aracın kullanımına 2 saat ara verildiğinde yeniden çalıştırınca sıfırlardı, ancak aşağı yukarı 2 aydan beri bu işlemi yapmaz oldu ben manuel olarak silecek kolundaki reset düğmesinden sıfırlıyorum. Yardım
ilkkursun1969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YUSUF YAPRAK
Nereden: Manisa
Arabanız: FABİA ELEGANCE

İleti hakangemini » 02 May 2012, 12:00

Hava yastığı bulunan araçlarda çarpışma anında pompa enerjisi de kesiliyormuş (bakım manuelinde yazıyor). Eğer pompa enerjisi röle ile kesilirse araç kontrol ünitesine alarm düşüyor mu? Düşüyor ise bunu nasıl engelleriz?
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti mimali » 14 May 2012, 15:01

2006 skoda octavia 1.6 fsı elegance aracıma brc marka lpg atıldı (mayıs5) araç vites değiştirip gaza basınca motorda anlık bir yakıt gönderememe veya gaz kesintisimi oluyor anlayamadı budurum acaba ateşleme bobinlerinden kaynaklanan bir sorun olabilirmi saygılar cevabınıza şimdiden teşekkür ediyorum
mimali
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmet ali çakmak
Nereden: Trabzon
Arabanız: skoda octaviya

İleti mehmet Özenç » 10 Tem 2012, 22:30

Merhaba ;

Ankara'daki tavsiyem Mavidenizlerdir .Firma sahibi Tuncay Bey'e lütfen selamalrımı iletiniz.
SER53 yazdı:abi Bende BRC taktırmayı düşünüyorum, aracım 2001 1.4 mpi 68 hb fabia, 130.00km de. Ankarada kimi tavsiye edersiniz. Sizin adınızı verip gitsek, Saygılar.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet özenç
Nereden: Çorum
Arabanız: Honda vti turbo

İleti mehmet Özenç » 10 Tem 2012, 22:32

Merhaba ;

Lpg dönüşümü sonrası benzine göre litre bazında %15 fazla bir yakıt tüketiminiz olur fakat lpg nın lıtre fıyatının uygun olması nedeniyle benzine göre %40 oranında net tasarruf sağlarsınız.Lpg dönüşümü bir kere yapılan bir işlem olduğuna göre kaliteli bir lpg sistemini doğru yerde montaj yaptırmanız gerekecektir.Tavsiyem BRC olacaktır.
tameralp yazdı:selam arkadaşlar ben aracımı beş ay önce aldım. 1,4 101byg fabia 2004 aracımın vize zamanı geldi lpg taktır yakıt çok düşer diyorlar lpg li araç kullanmadığımdan kararsız kaldım lpg taktırınca aracımın çekişinde düşme olurmu? yakıtta gerçekten ciddi bir azalma olurmu? Yani yaptığım masrafa değermi? Ben bu araca en az 4 yıl daha bineceğim ve ayda ortalama 450 -550 km yol yapıyorum. Bide hangi marka lpg tavsiye edersiniz.... Deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum çok teşekkürler
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

İleti birtanyildiz » 10 Tem 2012, 22:36

ankara da mocan ı çok tavsiye ediyorlar genelde forumlarda falan memnun kalmayan yokgibi. araştırın tabi bu da aklınızda bulunsun firmayı tanımam etmem internette 2 brc firması gördüm çok popüler biri izmitte fs otogaz biri ankara mocan.
Bir Zamanlar Fabia 1.4 101 Spc HB...
Kullanıcı avatarı
birtanyildiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Birtan YILDIZ
Arabanız: Astra Classic 3 Sedan

İleti mehmet Özenç » 10 Tem 2012, 22:37

Merhaba ;

Benzin pompasına takılan rolelerı tavsiye etmiyorum.Şöyle düşünün bu roleler arac benzınden lpg ye gectikten belli bir sure sonra benzin pompasının elektiriğini kesiyor ve pompa çalışmıyor .Şimdi uzun yolda 120km /h hızla gittiğiniz ve lpg nın bıttıgını ve rolenın bır nedenden dolayı arıza yapıp pompayı tekrar devreye sokmadığını düşünün ; sonuç ne olacaktır ? Allah muhafaza dönülmez sorunlara neden olabilir.Bu sebeble benzin pompasına role takılmasını tavsiye etmiyorum ; bunun yerıne ceyrek depo benzını sureklı muhafaza edın pompanızda hiç bir problem yaşamazsınız.Selamlar...
hakangemini yazdı:LPG ile araç giderken pompa uyutma yapmayı düşünüyorum. Bu forumda okumuştum. LPG'ye geçtikten 20 sn sonra pompa enerjisi kesilerek kapatılacak, 20 dakikada bir de 1-2 dakika çalışacak. KArdeşim PIC içeren bir devre ile kendi Renault Concorde aracına bunu uygulamış. Yaklaşık 3 yıldır da bu devreyi sorunsuz kullanıyor. Kardeşim LPG bobinine gelen enerjiden sinyal alıp bu devre aracılığıyle pompa rölesini kapatıp açmayı öneriyor. Acaba ben de bu devreyi yaptırıp pompayı yukarıda zaman aralıklarında uyutsam pompaya yada kontrol devrelerine bir zararı olur mu?
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmet Özenç » 10 Tem 2012, 22:39

Merhaba ;

Dökme gazlar otomobiller için uygun olmayan işlenmemiş gazlardır ; bu sebeble ülke çapında hizmet veren guvenilir lpg firmalarından lpg almaya özen gösterelim.Selamlar...
ilkkursun1969 yazdı:Mehmet bey benim sorum LPG alırken bazı marka gazların ucuza satılması, bunların dökme gaz olduğu söyleniyor, bu tip ucuz gaz kullandığımız zaman arabamıza bir zararı varmıdır ve bu gazlar arasında ne gibi bir fark vardır? Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir