LPG SIRALI GAZ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HERŞEY...

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG SIRALI GAZ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HERŞEY...

İleti r.oktay » 28 Mar 2011, 22:03

mrb mehmet bey benm aracımın sorunu giderken lpgden benzine geçmesi bu olayı vites kaç olursa olsun devir kaç olursa olsun yapıyor hiç farketmio her zmn yapabilio bazen çok sık bazende aralıklarla yapıo acaba nedendir cvp verrseniz çok sevinirim şimdiden tşekkürler

r.oktay
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çorum
Arabanız: fabıa

İleti mehmet Özenç » 30 Mar 2011, 10:16

Merhaba ;
Bir önceki mesajımda aracınızdaki lpg sisteminin markasını sordum! Farklı markaların farklı sorunları ve farklı çözüm yolları vardır.Elimde veriler olmadan bilgi veremem.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet özenç
Arabanız: Honda vti turbo

İleti ercansumbul » 30 Mar 2011, 14:08

mehmet bey aracım 2005 octavia a5. brc marka lpg takılı. sorunum göstergesi randımanlı değil yani bir bakıyorum 2 ışık yanıyor bir bakıyorum 4 yanıyor. tankı simit tank stepnenin yerinde. 3 kez brc malatya servisine gittim program atıp her seferinde 10 tl aldılar sorun çözüldü diyorlar ama birkaç saat sonra yine aynı sorunla karşılaşıyorum. birde simit tankı çıkarıp silindir tank monte etmek için 260 tl fiyat verdiler. fiyat çok geldi bana siz ne dersiniz. ayrıca silindir tank sorunumu çözermi? saygılar.
ercansumbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan sünbül
Nereden: Malatya
Arabanız: octavia 2005 a5 kasa

İleti r.oktay » 30 Mar 2011, 20:56

mrb mehmet bey aracımda atiker sıralı lpg var 2003 model skoda fabia giderken lpgden benzine geçiyor yarcımcı olursanız sevinirim tşkkrler
r.oktay
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: fabıa

İleti mehmet Özenç » 31 Mar 2011, 09:32

Merhabalar ;

Malatya'da yeni bir BRC bayi var.Aşağıda bilgilerini verdiğim firmaya gidip beni cep telefonumdan aramalarını lütfen söyleyin.Gerekeni yapalım.Selamlar...

KAR-ER OTO SAN. ve T!C. LTD. "T!. Yeni San. Sit. 7. cad. 16. sok No:19 0 422 336 52 32 (EMRAH KARADAĞ)

ercansumbul yazdı:mehmet bey aracım 2005 octavia a5. brc marka lpg takılı. sorunum göstergesi randımanlı değil yani bir bakıyorum 2 ışık yanıyor bir bakıyorum 4 yanıyor. tankı simit tank stepnenin yerinde. 3 kez brc malatya servisine gittim program atıp her seferinde 10 tl aldılar sorun çözüldü diyorlar ama birkaç saat sonra yine aynı sorunla karşılaşıyorum. birde simit tankı çıkarıp silindir tank monte etmek için 260 tl fiyat verdiler. fiyat çok geldi bana siz ne dersiniz. ayrıca silindir tank sorunumu çözermi? saygılar.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmet Özenç » 31 Mar 2011, 09:34

Merhaba ;

Bu Atiker beni yaşlandırdı :) Lpgden benzine geçiş yaptığında sesli ikaz veriyorsa basınç ile ilgili bir sorun var demektir.Şayet geçiş sessiz oluyor alttaki yeşil ışık hızlı biçimde yanıp sönüyorsa devir bağlantısında bir problem var demektir.Bilgisayara bağlayıp sorun hemen tesbit edilir ve sorununuz giderilir.Selamlar...

r.oktay yazdı:mrb mehmet bey aracımda atiker sıralı lpg var 2003 model skoda fabia giderken lpgden benzine geçiyor yarcımcı olursanız sevinirim tşkkrler
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

İleti memet_32 » 01 Nis 2011, 21:01

merhaba mehmet bey. dün fabia 2005 1.4 101 hp aracıma BRC my-10 serisi lpg kiti taktırdım. taktırdığım yer benzin pompasını durduran kiti vereceğini söyledi ancak gerek olmadığını söyledi. çeyrek deponun altına düşmemem gerekiyormuş. taktırmam gereklimi.?
memet_32
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Isparta
Arabanız: Fabia I

İleti idurmuslu » 02 Nis 2011, 15:50

Mehmet Bey,
2000 Octavia, Atiker LPG kullanıyorum.Araç benzinden gaza geçerken bariz hissedilen bir tekleme ve ardından birkaç saniye gaz yememe oluyor.Serviste bilgisayar ile baktılar ama bir sorun görünmedi.Bu konuda bir fikriniz var mıdır? Foruma katkılarınız için teşekkür ederim, Erzincan'dan selamlar.
AFŞT2
idurmuslu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İlkay DURMUŞLU
Nereden: Erzincan
Arabanız: 2000 Octavia 1.6 GLX İ

İleti mehmet Özenç » 02 Nis 2011, 17:05

Merhabalar ;

Lpg dönüşümü sonrası tüm kullanıcılara muhakkak söylediğim cümle '' Benzin deponuzda en az çeyrek depo benzin bulundurmalısınız çünkü benzin pompası kendisini benzin ile soğutur ; yetersiz benzin ile aracınızı kullanırsanız önce pompanın barı düşecek daha sonra tamamen arızalanacak ve aracınız çalışmayacaktır '' cümlesidir. Aslında yapılması gereken çeyrek depo benzin bulundurmaktır fakat bunun yerine işin kolayına kaçıp benzin pompasına role bağlatanlar da var.Kesinlikle roleye karşıyım nedeni ise klasik roleler benzin pompasına bağlandığı zaman ; sıralı sistem benzinden lpg ye geçiş yaparken fasılalı bir geçiş yapar; yani önce 1 veya 2 benzin enjektörü kapatır yerine 1 ve ya 2 lpg enjektörü açar ve daha sonra diğerleri devreye girer böyle bir geçişte role bağlatırsanız geçişte sarsıntı ve teklemeler yaşanabilir.Ayrıca araç lpgde hareket halindeyken örneğin gaz bitti sistem benzine geçmek istedi ve role bağlantısında bir sorun meydana geldi ve araç benzine geçiş yapamadı sonuç ne olur ? Allah muhafaza!!!

Kararınız role ise ozaman tavsiyem zamanlamalı rolelerdir.Bu roleler ile sistem benzinden gaza geçtikten yaklaşık bir kaç dakika sonra benzin pompasının elektriğini kesecek ve geçişlerde sarsıntı olmayacaktır.Selamlar...

memet_32 yazdı:merhaba mehmet bey. dün fabia 2005 1.4 101 hp aracıma BRC my-10 serisi lpg kiti taktırdım. taktırdığım yer benzin pompasını durduran kiti vereceğini söyledi ancak gerek olmadığını söyledi. çeyrek deponun altına düşmemem gerekiyormuş. taktırmam gereklimi.?
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmet Özenç » 02 Nis 2011, 17:07

Merhabalar Efendim ;

Aracınızdaki sistem atikerin hangi modeli ?
Fast
Safefast
Multifast

idurmuslu yazdı:Mehmet Bey,
2000 Octavia, Atiker LPG kullanıyorum.Araç benzinden gaza geçerken bariz hissedilen bir tekleme ve ardından birkaç saniye gaz yememe oluyor.Serviste bilgisayar ile baktılar ama bir sorun görünmedi.Bu konuda bir fikriniz var mıdır? Foruma katkılarınız için teşekkür ederim, Erzincan'dan selamlar.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmet Özenç » 14 Nis 2011, 16:03

Arkadaşlar ;
1 Hafta süreyle İtalya'da BRC fabrikasında olacağımdan dolayı mesajlarınıza kısa bir süre cevap veremeyeceğim.Geldikten sonra Yurt dışında Lpg sıralı sistemlerde meydana gelen yenilikleri burdan paylaşırım.Allaha emanet olun ,görüşmek üzere...
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

İleti smkebapci » 01 May 2011, 18:31

merhabalar benim 2004 1.4 fabia sedan 75 kw aracıma en uygun lpg sistemi nedir. bazılarında uyum sorunu oluşuyomuş.
atiker 950 tl
brc 1500 tl dedi
sizce hangisini takdırmalıyım, aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorum
şimdiden teşekkürler....
smkebapci
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: FABIA

İleti mehmet Özenç » 03 May 2011, 08:10

Merhaba ;

Bu araçlarda yanlış ürün seçildiğinde gaza geçişlerde stop ,rolantide dalgalanmalar ve yakıt karışım hatalarından dolayı arıza lambası yanma sorunları yaşanır.Aracınıza uzun süre binmeyi düşündüğünüzden Tavsiyem BRC MY11 dir ,bu sistem ile kesinlikle sorun yaşamazsınız.Bilgilerinize...

smkebapci yazdı:merhabalar benim 2004 1.4 fabia sedan 75 kw aracıma en uygun lpg sistemi nedir. bazılarında uyum sorunu oluşuyomuş.
atiker 950 tl
brc 1500 tl dedi
şimdiden teşekkürler....
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

İleti colourone » 03 May 2011, 14:03

Mehmet Bey iyi çalışmalar,

Tavsiyeniz üzerine Fabia 1.4 mpi aracıma MAviDenizler BAyisinde BRC MY11 mavi enjektörlü lpg kiti taktırdım. Bayinin ilgisinden ve kitin performansından memnunum. TAbi ilk dönemde bazı ufak sorunlar oluyor. Örneğin, 2. viteste düşük devirde nadiren de olsa silkeleme yapabiliyor. Yakıt sarfiyatım ise 24-25 litre ile ortalama 240 km şu anda.

BRC'ye kaliteli hizmeti ve yaygın servis ağı için teşekkür ederim. Ayrıca BRnin Türkiye distribütörü olan 'A Mühendişlik A.Ş.nin web sitesindeki forumun da oldukça faydalı olduğunu belirteyim.

Çorum'a selamlar
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti bulentdogan » 03 May 2011, 19:19

Mehmet bey selamlar,

2005 model 101bg lik bir fabiam var. Üzerinde 2 yıl önce Ankarada taktırdığım atiker lpg kiti mevcut.
Takıldığının ilk 9 ayında 1 depoyla (32lt) 450 km şehir içi (kızılay-keçiören-cebeci arası kullanıyordum) ve uzun yolda, izmire giderken ise 520 ila 540 km arası yapıyordum (90-100 km/sa hız sabitleyiciyle). Ancak D.bakıra geldiğim tarihten beri şehir içi 315 ve şehir dışı 360-380 km yi geçemedim. En az 10-15 kere serviste lpg ayarı (hem d.bakır hem malatya) yaptırdım ancak sorunum çözülemedi. Lpg filtrelerini de 15 bin km de değiştiriyorum. Malatya-g.antebe ve adanaya da gidiyorum ve aygaz hariç genelde shell ve po dan gazı alıyorum. Kitle ilgili fazla yakma dışında sorunum yok (geçişlerde tekleme vb), aracım bakımlı (7500 km de 1 düzenli bakımları yaplıyor) ancak aradaki bu büyük fark neden kaynaklıdır bir fikriniz var mı?
brc kitle değiştirmek çözüm olabilir mi? olacaksa hangisini seçmeliyim. D.bakır elazığ veya malatyada tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı? Teşekkürler.
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: 1.4 101 bg

İleti smkebapci » 03 May 2011, 23:37

mehmet Özenç yazdı:Merhaba ;

Bu araçlarda yanlış ürün seçildiğinde gaza geçişlerde stop ,rolantide dalgalanmalar ve yakıt karışım hatalarından dolayı arıza lambası yanma sorunları yaşanır.Aracınıza uzun süre binmeyi düşündüğünüzden Tavsiyem BRC MY11 dir ,bu sistem ile kesinlikle sorun yaşamazsınız.Bilgilerinize...

smkebapci yazdı:merhabalar benim 2004 1.4 fabia sedan 75 kw aracıma en uygun lpg sistemi nedir. bazılarında uyum sorunu oluşuyomuş.
atiker 950 tl
brc 1500 tl dedi
şimdiden teşekkürler....

mehmet bey cok tesekkür ederim. fiyat normalmi peki 1500 ü 10 a bölüyorlar. bide adanada tavsiye edebileceğinz usta varmı.
smkebapci
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: FABIA

İleti mehmet Özenç » 04 May 2011, 15:13

Merhaba ;

Lpg sisteminiz hayırlı olsun ,güzel günlerde kullanın .Hatırladığım kadarıyla montaj öncesi aracınızın bakımını (ateşleme sis) yaptırmıştınız ,sorun kronikleşirse tekrardan Mavidenizlere gidiniz.Çorumdan da size selamlar...

colourone yazdı:Mehmet Bey iyi çalışmalar,

Tavsiyeniz üzerine Fabia 1.4 mpi aracıma MAviDenizler BAyisinde BRC MY11 mavi enjektörlü lpg kiti taktırdım. Bayinin ilgisinden ve kitin performansından memnunum. TAbi ilk dönemde bazı ufak sorunlar oluyor. Örneğin, 2. viteste düşük devirde nadiren de olsa silkeleme yapabiliyor. Yakıt sarfiyatım ise 24-25 litre ile ortalama 240 km şu anda.

BRC'ye kaliteli hizmeti ve yaygın servis ağı için teşekkür ederim. Ayrıca BRnin Türkiye distribütörü olan 'A Mühendişlik A.Ş.nin web sitesindeki forumun da oldukça faydalı olduğunu belirteyim.

Çorum'a selamlar
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmet Özenç » 04 May 2011, 15:19

Merhabalar;

Ufak tefek sorunlar için aracınızdaki sistemi değiştirmenize gerek yok.Muhtemelen selenoıd valfli enjektörlerinizin açma kapama oranları değiştiği için yakıt ayarı bozulmuş olabilir.Tavsiyem tecrübeli bir servise gidip yol ayarı yaptırmanız .Ayrıca aracınızın kaçak kontrolünü ve termostatını kontrol ettiriniz.Selamlar...

bulentdogan yazdı:Mehmet bey selamlar,

2005 model 101bg lik bir fabiam var. Üzerinde 2 yıl önce Ankarada taktırdığım atiker lpg kiti mevcut.
Takıldığının ilk 9 ayında 1 depoyla (32lt) 450 km şehir içi (kızılay-keçiören-cebeci arası kullanıyordum) ve uzun yolda, izmire giderken ise 520 ila 540 km arası yapıyordum (90-100 km/sa hız sabitleyiciyle). Ancak D.bakıra geldiğim tarihten beri şehir içi 315 ve şehir dışı 360-380 km yi geçemedim. En az 10-15 kere serviste lpg ayarı (hem d.bakır hem malatya) yaptırdım ancak sorunum çözülemedi. Lpg filtrelerini de 15 bin km de değiştiriyorum. Malatya-g.antebe ve adanaya da gidiyorum ve aygaz hariç genelde shell ve po dan gazı alıyorum. Kitle ilgili fazla yakma dışında sorunum yok (geçişlerde tekleme vb), aracım bakımlı (7500 km de 1 düzenli bakımları yaplıyor) ancak aradaki bu büyük fark neden kaynaklıdır bir fikriniz var mı?
brc kitle değiştirmek çözüm olabilir mi? olacaksa hangisini seçmeliyim. D.bakır elazığ veya malatyada tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı? Teşekkürler.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
mehmet Özenç
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir