Yaşlı araca ek vergi?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yaşlı araca ek vergi?

İleti unknown1 » 16 Şub 2011, 21:15

alpino yazdı:Bırakıp gitmek de benim için biraz fazla bencilce geliyor. kusura bakmayın ve lütfen bu lafımdan alınmayın. Atatürk zamanında gençliğe hitabesinde demişti. "Muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur."

Atatürk'de o zaman bu kafalardan bir cacık olmaz deyip bırakıp gitseydi -ki istese rahatlıkla gidebilecek mevkiilerdeydi- bugün yaşadığımız bu ülke ırak,iran ya da hindistandan bir farkı olmazdı.

Muhalif olmanın suç sayıldığı, Atatürkçülüğün, laikliğin en büyük kabahat kabul edildiği bu dönemde ülkeyi sahipsiz bırakmak bana yakışmaz.

Esasen haklısınız hatta özür dilerim.Ancak benim dedem etnik kökeninin kurbanı olup Hak a yürüdü Çorum da. Kurcalamak istemiyorum.Ben sixzlerden 1-0 gerideyim.
Bazen hışımla böyle düşünürken bazen Atam geliyor aklıma.Görmek gerekir önümüzdeki günlerde ya danın kuyruğu kopar yada kopar.

Öfkeme yenilmemden veya korkaklığımdan ötürüdür ki özür dilerim.

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti felicia_3437 » 16 Şub 2011, 22:18

umitcan yazdı:
alpino yazdı:Bırakıp gitmek de benim için biraz fazla bencilce geliyor. kusura bakmayın ve lütfen bu lafımdan alınmayın. Atatürk zamanında gençliğe hitabesinde demişti. "Muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur."

Atatürk'de o zaman bu kafalardan bir cacık olmaz deyip bırakıp gitseydi -ki istese rahatlıkla gidebilecek mevkiilerdeydi- bugün yaşadığımız bu ülke ırak,iran ya da hindistandan bir farkı olmazdı.

Muhalif olmanın suç sayıldığı, Atatürkçülüğün, laikliğin en büyük kabahat kabul edildiği bu dönemde ülkeyi sahipsiz bırakmak bana yakışmaz.

Esasen haklısınız hatta özür dilerim.Ancak benim dedem etnik kökeninin kurbanı olup Hak a yürüdü Çorum da. Kurcalamak istemiyorum.Ben sixzlerden 1-0 gerideyim.
Bazen hışımla böyle düşünürken bazen Atam geliyor aklıma.Görmek gerekir önümüzdeki günlerde ya danın kuyruğu kopar yada kopar.

ümit abim özür dilenecek bir olay yok burda bu form görüşlerimizi ve düşüncelerimizde paylaşa bıleceğimiz bir ortam atam bundan kacyıl önce demiş bazı kelimelerı ozaman görmüş ülkenın bu durumlara düşeeğini ama bazı insanlar hala göremıyorlar
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti alpino » 16 Şub 2011, 22:28

umitcan yazdı:

estağfurullah hocam. özür dilemeyi gerektirecek bir şey yok. mutlaka ki herkesin gerek yaşam şartları gerekse ailevi durumu insanları farklı hareket etmeye itebilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti dominik » 16 Şub 2011, 23:00

slm, arkadaşlar benim 2001 fabiş var tam 10 yılı doldurdu tam vergiden muaf(yada az herneyse)olacakken vergi artacak walla güzel, insan umutlanıyor hevesi kursağında kalıyor insanın, aynen sene 1987 de ilk sigortalı işe girdiğimde 2012 yılında emekli olacagım diye hesap yaparken 10 yıl daha bonus kazandım, işler süper yaa bu memlekette hepsini öpmek isterim...(başarı bu olsa gerek köleleri umutlandır sonra sen istediğini yap ala) herkese iyi akşamlar...
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

İleti onurson » 17 Şub 2011, 07:38

umitcan yazdı:
Henien yazdı:Arkadaşlar konuyu kuyruğundan anlamamak lazım. Egsoz emisyonuna göre vergilendirmeden bahsediliyor. Her zamanki gibi işten anlamayan bir muhabirin saçmalaması üzerinden yorum yapıyoruz. Motor hacmi ve yaş yerine egsoz emisyonu düşük araçların daha az vergilendirilmesi söz konusu. Tabi bu durumda eski teknoloji ve bakımsız motorlu araçların vergisi artacak. Ki bence bunda hiç bir beis yok. Yeni model bile olsa 2.0 bir motor aynı yaştaki 1.2 motora göre daha fazla vergi ödemeye devam edecektir.

Bunda yanlış olan nedir!!!

Şimdik şöyle oluyor.Yanlış en baştan var:)

Biz lafı tersten algılayalım hadi. şunlara bir göz atalım üstadım.
Şimdi zengin fakir dengesi için motor model fark vergisi var.Ama bütün patronların arabaları zaten şirket üstüne kayıtlı :) Yakıtlarıda ailece yedikleri yemekleride . kıyafetleride , temizlik malzemeleride.Ee bizim vergilerimiz neden onları evlerindeki sabunun parası olsun ?

İşte normal olmayan durum bu hocam. Anlatabildim umarım :)

Bu arada nacizhane birkaç deneyim ve gözlemleri anlatayımda belki Türkiye nin aslında ne kadar büyük ve nekadar küçük olduğunu anlarsınız.

Abi dediğim birisi oğlunun okuluna kitap satıyor.Şirketi harfiyat şirketi.Kırtasiye malzemesi olarak fatura kesiliyor.Okulada böyle satılıyor.Küçük bir zam ile.

Etrafımızda bizden çok daha küçük yüzölçümüne sahip bazı ülkelerde olanlara bakın
Audi Q7 çok ses yapıyor.Burnu çok kötü beğenilmiyor.
Devlet halkına çok iyi hizmetler vermesine rağmen demekki onlarda vergi yenmiyor.
Şöyleki vergili 98 oktanmı ne yalan olmasın oı civar benzin onların 1 lirasına alınıyor.Bizim 1,3 felan.
Taksiler vb araçlar benzini yarı fiyatına alıyor.
Bizlerin şu an imrenerek baktığımız toyota corolla d40 kasalar orda 18 000 ile 20 000 civarı.İkinci el değil he full+full sıfır kilometre.
Adamlar orda 45 000 dolara Q7 alıyorlar.
40 000 dolara dodge sharger 3000 motor alıyorlar.Türkiyede çok az sayıda olduğunu duydum.
Herkez taksi kullanıyor.Çünkü çok ucuz.Heryer onlara göre 3 lira 5 lira. Otobüs yokki doğru dürüst. :)
Taksi diye shervolet e binin toyota crusie jip e binin ozaman anlarsınız yediğimiz kazığı :)
Bu ülkeler nereler derseniz İran Suriye ırak rusya kırgızistan sırbistan vs vs
Şimdi 4 liraya aldığımız memleketimizde 1,3 motorla İstanbuldan amasyaya gitcem diye göbeğim çatlıcak.

Bizden daha az çalışarak daha az yorularak para kazanan bu insanlar jipleriyle vs arabalarıyla memleketlerine yorulmadan gidecek.Gözüde 90 hız limitinde olmayacak.
:)

Saygılar :)

ha ağzını seveyim helal... gönüllerin tercümanı oldun arkadaşş
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir