Sorunumu Güvenal'ın gazı çözdü

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sorunumu Güvenal'ın gazı çözdü

İleti skinoske » 15 Mar 2011, 14:18

Arkadaşlar merhaba,

Daha önce forumda 1-2 başlık açmıştım.Benim octavia, lpg aktif iken tek basmada çalışmıyordu.Ne yaptıysam sorunu çözememiştim.Sürekli olarak opet'ten alıyordum gazı.Sonra Shell'den de aldım yine bir fark olmamıştı.
Geçen gün iş yerine giderken yolda indirimli lpg satıldığını gördüm ve girdim petrole.Opet, shell vb yerlerde litresi 2.20 olan lpg burda 2.08 di.Alayım deneyeyim bi dedim.30 TL'lik aldım 2,08'den.Araç o günden sonra tek basmada çalışmaya başladı.Hatta benzinden gaza geçerken tekleme yapardı eskiden.O sorunda ortadan kalktı.

Hayret diyorum başkada bişe demiyorum.

skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 06 May 2011, 22:31

bence şans meselesı :D ama bencede hayrte edılıcek konu kalıtelı gazda sorun yasıyosunuz farklı bı yerden alınca sorun oratadan kalkıyo bunun sebebı opetın gazındakı katkıya yenı aldığınız yerdekı gazın katkısı farklı olabılır ..dıye düşünuyorum. yanma oranları farklı bence guvenal daha cabuk ve daha alevlı yanıyo demekkı :D ateşli bı ıstasyonmuş guven verıyo ..helal olsun
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti yalçınFTT » 10 May 2011, 21:19

aracınız ılk calısmada benzınle calısmıyormu? gazla ılgısı varmı sızce?
bendede sıralı sıstem atıker var arabam ozellıkle sabahları veya 5 6 saatlık aradan sonra calısmama sorunu var uzun uzun marsa basıp calıstırabılıyordum ancak lpgciler sorunu cozemediler cok ugrastım ama duzelmedi bende lpg yi ıptal ettım benzınde hıc bır sorunum kalmadı tek marsta calısıyor. anlatmamım sebebi; sorununuz aracımda olan aynı sorun gıbı geldı o yuzden yazdım.
yalçınFTT
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti mustklc » 11 May 2011, 10:43

şans meselesi falan değil. katkılı otogaz enjektörleri bozuyor ve tıkıyor. özellikle aygaz eurolpg. uzak durun. katkısız gazdan şaşmayın. güvenal burada da var. çok temiz bir gazı var.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti adilektasli » 11 May 2011, 16:27

Hımm demekki bu durumu yaşayanlar ortak ama ustalara söyleyince bana uzaylı gibi bakmışlardı. Bende de LPG takıldıktan sonra Milangaz almaya başladım. Sabahları ilk marşta çalışmıyor ara süre gün içinde de aynı sorun oluyordu. Bizim orda bir HABAŞ var. Bir kere oradan aldım herşey normale döndü. Denemek için tekrar Milangaz aldım yine problem. Sonra hep HABAŞ aldık sorun yaşamamak için. Geçenlerde araca bakım yaptırdım bujiler falan da değişti. Sonra mecburen Milangaz almıştım ama sorun yaşatmadı bana. Benimki düzeldi galiba. Darısı başınıza.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti felicia_3437 » 11 May 2011, 20:58

yalçınFTT yazdı:aracınız ılk calısmada benzınle calısmıyormu? gazla ılgısı varmı sızce?
bendede sıralı sıstem atıker var arabam ozellıkle sabahları veya 5 6 saatlık aradan sonra calısmama sorunu var uzun uzun marsa basıp calıstırabılıyordum ancak lpgciler sorunu cozemediler cok ugrastım ama duzelmedi bende lpg yi ıptal ettım benzınde hıc bır sorunum kalmadı tek marsta calısıyor. anlatmamım sebebi; sorununuz aracımda olan aynı sorun gıbı geldı o yuzden yazdım.

araclar enjeksiyonlu yanı sıralı sıstemlı arac lar ilk calıştırmada benzınle deyıl bılenenın aksıne gazla calışıp hemen benzıne gecer ler ver daha sonra motor sıcaklıhına ulaşınca gaza gerı gecıc yaparlar benım cöz düğüm kadarıylas bu nerden cıktı dersen mantık cok basıt gaz kesıcı tanktan cıkışta olduhu icin enjektörlerde ve bordua gaz hasır beklemektedır ve ilk kontahı cevırdığiniz anda bir kac sanıyelığine rac lpgde calışıp benzıne gecer ve ısaya ulaşın ca gaza gecer buda katkılı gazlarda genelde enjektörlerin memelerınde gazın katkı madesı bırık kım yapar ve tammırcı dılınde işeme yapar marşa basılınca bu yuzdende ilk marşta calışmaz sonrakınde calışır bıldıklerım bundan ve kafamda düşüncem bu yolda yanlışta ola bırlır ama ben böyle bılıyorum
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti yalçınFTT » 13 May 2011, 16:53

tüm siteyi araştırdım bu ılk calısmama sorunu 6 veya 7 kısıde olmus hepsıde bısey deneyerek bulmus buldukları cozum yollarını yazayım;
1.gaz sisteminin mişürleri hava kaçırıyormuş ondan dolayı geç marş alıyordu mişürler değişti ondan sonra tık diye almaya başladı.

2.lpg de diyafram denen bi parça var bende onu degiştiler o ilk marş sorunu ortadan kalktı,özellikle de kışın.
3.enjektorlerın gaz kacırdıgını varsayıp pistonlar uzerındekı gazın ılk calısmada bogulma yaptıgını tespıt edılmesınden gaz enjektorlerının degısımı.
Bunların hepsı sıte ıcerısınde yaptıgım arastırma sonucu bulduklarımdır.
yalçınFTT
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: fabia

İleti phenomx3 » 27 Kas 2011, 22:20

Bende katkılıgaz hakkında bişey söyliycem;
karbüratörcü gaz ayarı esnasında aracımın gaz beyninden bir bardağa yakın yağ benzeri bir sıvı boşalttı ve gazı nereden alıyosun dedi. opetten, aracı aldığım kişi hep opetten almış bende devam ediyorum dedim. ipragaz al abicim bak katkılı gaz böyle yapıyor dedi ve ipragaza devam ettim. tam bir sene sonra tekrar baksana bakalım yine birikme varmı dedim. yoktur eğer aygaz almıyosan dedi ve bi baktık damla bile birikme yok. bak dedi ben bunu benzin istasyonlarına da söyledim kabul etmediler hatta numune verdim çıkan sıvıyı firmaya gönderdiler ama bidaha dönmediler dedi. katkılı gaz bence de iyi değil bizzat kendim denedim ve gördüm.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir