Aracıma BRC lpg kiti montajı yaptıracağım.

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracıma BRC lpg kiti montajı yaptıracağım.

İleti colourone » 04 Nis 2011, 14:45

Herkese merhabalar, sitedeki arkadaşların da değerli katkısıyla aracıma lpg kiti taktırmaya karar verdim. Yarın sabah montajı yaptıracağım. Aracım 2003 model 58bin kmde, Fbaia 1.4 mpi. Şu aşamada şehiriçi yoğun trafikte 100 km'de 9,5-10 litre benzin tüketiyor aracım. LPG yakıt sarfiyatını merak ediyorum.

Montaj esnasında dikkat etmem gereken noktaları tecrübeli arkadaşlardan öğrenmek isterim.

Sizce lpg kayıt göstergesini ön konsolda nerede durmalı?

Yakıt deposu ağzı tamponun yanından mı yoksa altından mı daha uygun olur?

LPGli fabia sahiplerinin tavsiyeleri olursa memnun olurum. herkese iyi günler.

colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti castelli » 04 Nis 2011, 17:00

öncelikle selamlar..
bende aracıma 2 ay önce brc sistem taktırdım..
aracın bagaj problemi olduğundan dolayı ben araca simit tüp taktırdım.. stepneye de güzel bi deri kılıf diktirdim gerektiği zamanlarda bagaja koyuyorum..
benim tavsiyem yakıt girişini tamponun altından vermen.. boğazı birazda kısa tutarlarsa aracın altına eğilmedikçe dışarıdan görünmüyor.. diğer türlü boynuz gibi çıkıyo ya sinir oluyorum ben :)

lpg göstergesi içinde sol tarafta far yükseklik ayarının hemen altına gösterge boyutunda bir delik açtırıp yüzeye sıfır şekilde monte ettirdim..
şu an işyerindeyim akşam işçıkışı bununla ilgili bir resimde ekleyeceğim..faydası olur sanıyorum...
hayat yaptıklarının eseridir....
Kullanıcı avatarı
castelli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erkan UZUN
Nereden: Amasya
Arabanız: 2005 Fabia HB 1.4 101 merzifon eşşee

İleti onurson » 04 Nis 2011, 17:45

kolay gelsin. tamponu delmiyolar zaten kolay kolay. Erkan arkadaşımın dediği gibi kısa bir şekilde alta koyuyorlar. bende kaput açma kolunun yanına delik açtırdım. başımı eğince görüyorum.zaten butonla pek bir işin olmuyor. hemde göğsü deldirmemiş oldum. simit depo mantıklı olan çözüm. şuan kullanıma göre 15 ile 18 kuruş arası değişiyor benimki. aygaz hariç milangaz shell ve total gibi gazları öneririm. temiz ve depoda 10 20 km kadar farkediyor. Azgaz gibi katkılı gaz kesinlikle kullanma. çok hassas olan enjektörleri tıkıyor. filtreler çabuk tıkanıyor. ayrıca bir tavsiyem lpg nin yanma ısısı falza olduğu için çok devirli kullanma. uzun rampalı yokuşlarda motoru yormaman için benzine tak çık. böylece conta yakma muhabbetinden uzak durmuş olursun. güle güle kullan. ama maalesef keşke benzin kullanamk varken bizi lpg ye yönlendirenler utansın. artık lpg ninde bir anlamı kalmadı. lpg benzinli arayı dizel gibi yakıt parası harcıyorsun.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti colourone » 07 Nis 2011, 14:45

dün itibariyle aracıma BRC My 010 LPG kiti montajını Ankara MAvidenizler BRC Bölge bayisinde yaptırdım.

İlk deneyimler olumlu. ARaçtaki motor tipi için mavi enjektör kullandılar. Montajı gayet güzel oldu.

Çalıştırma, kalkış ve viteş değişimlerinde bir sorun gözükmüyor. YAnılıyor olabilirim ama belki aracın seriliğinde az miktarda azalma var. Vites geçişi sonrası hızlanmada benzinde iken daha iyiydi gibi. YA da bana öyle geliyordur.

Ustaların eline sağlık. Kullanıp göreceğiz. herkese iyi günler.
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir