lpg li araçta arıza ışığı yanması hk

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg li araçta arıza ışığı yanması hk

İleti bolulu » 25 Tem 2011, 09:01

herkese selam geçen gün aracımı sabah çalıştırdığımda motor silkeleme yaptı ve stop etti,ikinci çalıştırmada gaza yüklendim ve motor normal çalışmaya başladı daha sonra aracı cihaza bağlattım sensör lpg yi algılamıyor zengin yakıt karışımı veriyo arızayı sildik benzinde sensör çalışıyor fakat lpg ye geçince sensör okuma yapmıyor çünkü lpg de duman yok sensör benzinden çıkan dumana göre ayarlanmış,demem oki lpgli araçlarda arıza ışığı yanması normal istediğiniz kadar söndürün tekrar yanar.

1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti theeyuplu » 18 Eyl 2011, 12:11

bolulu yazdı:herkese selam geçen gün aracımı sabah çalıştırdığımda motor silkeleme yaptı ve stop etti,ikinci çalıştırmada gaza yüklendim ve motor normal çalışmaya başladı daha sonra aracı cihaza bağlattım sensör lpg yi algılamıyor zengin yakıt karışımı veriyo arızayı sildik benzinde sensör çalışıyor fakat lpg ye geçince sensör okuma yapmıyor çünkü lpg de duman yok sensör benzinden çıkan dumana göre ayarlanmış,demem oki lpgli araçlarda arıza ışığı yanması normal istediğiniz kadar söndürün tekrar yanar.

Arıza lambasının yanması lambda sensörünün yakıtın oktanını tam olarak okuyamamasından kaynaklanır.Ama lpg ecusunun yazılımından da arıza lambası yanabilir

http://www.teleflexgfiturkiye.com/GFI-Hakkinda/2-17/Neden-GFI.html
theeyuplu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İBRAHİM OĞUZCAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Felicia 1999 GLX

İleti dominik » 18 Eyl 2011, 18:58

benim araçtaki sensör gazı okuyabiliyor.hiç sorun yok bazen bilmediğim yerden gaz alınca yanıyor o gaz bitince arıza lambası kendiliğinden sönüyor
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir