Süper x power kullanan varmı?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Süper x power kullanan varmı?

İleti serhat_a89 » 09 Ağu 2011, 18:15

Arkadaşlar merhaba bugün radyo reklamında süper x power yakıt tasarruf cihazı diye birşey duydum bas bas

bağırıyodu adam Amerikadan getirttik (Amerikada satış rekorları kırıyormuş sözde) şöyle iyi böyle iyi diye benzinde

%25 mazotta %20 LPG.de %15 tasarruf sağlıyormuş ve çekişi %10-15 artırıyormuş 10 YIL GARANTİ veriyorlar

sizce gerçekten bu alet dedikleri kadar iyimidir? Normalde fiyatı 162 TL imiş 5 dk içinde ararsanız ve hattı

düşürebilirseniz 95 TL diyordu bende nasılsa telefon düşmez diye öylesine aradım ve siparişi verdim
3 gün

içinde göndeririz dediler eğer istemezsem bundan vazgeçebilir miyim? Diyelimki ürün geldi bunun montajı nerde

yapılır? Acil yorumlarınızı bekliyorum... Saygılar...

Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti skodaizm » 09 Ağu 2011, 18:40

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti erginbkr » 09 Ağu 2011, 19:58

bana pek inandırıcı gelmedi...aşırı iddialı...araçlarımızı üreten mühendisler eşek o zaman...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti tuzsuz » 09 Ağu 2011, 20:12

erginbkr yazdı:bana pek inandırıcı gelmedi...aşırı iddialı...araçlarımızı üreten mühendisler eşek o zaman...

yok canım o kadar değillerdir de araç üretcileri yeni teknojolileri hem bir defada insanlara sunmuyorlar hem de teknolojiye yatırım yapmak istemiyorlar kar marjları düşüyor. yoksa bir çok üreticinin elektirikli, güneş enerjili ve performansı yüksek arabalarının projelerinin hazır olduğundan eminim.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti murat11h1 » 09 Ağu 2011, 20:16

Performans ürünlerinin çoğunu kullandım aracımın yağ yakmasından başka bir halta yaramadılar. Bunu normal yağ değiştirmesinde yağ yakmamasıyla acıda olsa analadım.Acı diyorum biraz para döktüm çünkü...
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti skodaizm » 09 Ağu 2011, 20:29

20 Sene kadar önce İranlı bir arkadaşım ve ortağı bu zımbırtıyı yapıyorlardı. Pilastik bir gövde ve iki tane yarım yuvarlak mıknatıstan ibaretti ve hemen hemen hiç bir yararı yoktu. Şimdikinin de, ne sitesinde ne de görüntüsünde bir meymenet yok.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti syossett » 09 Ağu 2011, 22:18

Ortalık üç kağıtçı kaynamakta.. Gerek bu tür ürünler, gerekse bitkisel ilaçlar. Yok şeker hastalıgını yok edıyormus, yok dizine sürüyormussun ertseı gun koşmaya başlıyomussun , yok ıkı gunde sıgarayı bırakıyormussun hepsı de bakanlık onaylı .. O zaman hastaneye gerek yok ensulıne de gerek yok iç kapsulu yok et diabeti:S bu nasıl bir boşluktur yahu :( dusunsenıze dandirik ılactan adam tanesı 60 lıradan ulke capında 30 000 tane satsa gelen parayı dusunun ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti hakan48 » 09 Ağu 2011, 22:27

Bu Tür Manyetik Cihazların Görevi Yakıtın İçerisindeki Hidrokarbon Zincirlerini Kırarak Daha Fazla Oksijen Girmesini sağlamaktır. Piyasada Bir Sürü Taklit Marka
Vardır.

Bu Tür Cihazların Türkiyede Hem Yaygın Bayi Ağı Hemde Saygın Referanslarıyla En Bilineni High Power Dir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti osti01 » 10 Ağu 2011, 18:40

bu cihaz eger bir sonuç veriyorsa aynı sonucu almak için (reklamlarda vermiş zaten ) neodyum mıknatısla da alabilirsin bu ürünün içerisinde 2 adet neodyum mıknatıs var sen aynı paraya gücü en yüksek (n52) olanlarından ve daha fazla (Tahminen 10-12 adet ) alabilirsin. istediğin yere de koyarsın...
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti yabani » 19 Mar 2012, 21:59

Amanin, haydi konu-komşu seferberlik ilan edelim, duymayan kalmasın, arabamız olmasa da alalım, alışveriş arabasına takarsak kasada sebze-meyvenin fiyatını da düşürüyormuş, beline takarsan böbrek taşı düşürüyormuş, Başının üstünde 3 kere gezdirirsen kem gözlerden sakınıyorsun, yatağının altına koyup yatarsan istediğin oluyormuş, düşük yapanı üçüz doğurtuyor, eşşeği at'a, doları euro'ya çeviriyormuş. hemen satın alıp bir hafta içinde 3 kişiye daha aldırmazsan donun kafana geçiyor, yatakta amuda kalkmış uyanıyormuşsun....

Ne bu yahu, iki mıknatısla hidrokarbon ayrıştırma olsaydı, emar'a giripte 2 teslayı yediğimizde cayır cayır yanardık. bari kandıracaksınız biraz daha komplike birşeyle kandırmaya çalışın.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti scania_seat_skoda » 19 Mar 2012, 22:25

daha önce 1.9 tdı seatıma su ayırıcı separ filitre takmıştım içinede güçlü bir mıknatıs koymuştum,bakım zamanı filitrenin içindeki mıknatıs toz halinde parçaçıklar topluyordu.
bu cihazın yakıt hortumunun dışına takılmasının mantığı nedir anlamış değilim.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti hakan48 » 19 Mar 2012, 22:51

scania_seat_skoda yazdı:daha önce 1.9 tdı seatıma su ayırıcı separ filitre takmıştım içinede güçlü bir mıknatıs koymuştum,bakım zamanı filitrenin içindeki mıknatıs toz halinde parçaçıklar topluyordu.
bu cihazın yakıt hortumunun dışına takılmasının mantığı nedir anlamış değilim.

Bu Cihaz Tarzı Cihazların Çalışma Mantığı Yakıtın İçerisindeki Hidro Karbon Zincirlerini Kırarak Daha iyi Yanma Sağlamakdır. Verimli Yanmadan Dolayı Yakıt Tasarrufu Saglar, Ama Bu Cihazın Orjini Magicpower vd High Powerdir. ve Yaklaşık Olarak % 8 ila 10 Arasında Tasarruf Sağlar Ben Marmariste Bir Firmaya Yaklaşık 40 Adet High Power Taktım 2 Yıl Önce ve % 10 Tasarrufu Gördük, Arçelik Servisinin Araçlarının Yarısına Taktık , Takmadan Şirketin Sorumlusu Denedi ve Tasarruf Görünce Şirket Marmaris ve Bodrumdaki Toplam 90 Aracın Uzun Yol Yapan Yarısına Taktırdı,

Normal Bir Mıknatısı Dahi Aracın Hava Filtre Borusunun Dışına ve yakıt Borusunun Dışına Sarın Bağlayın Komple Sarın % 2 - 3 Tasarrufu Göreceksiniz. Hıgh Power ve Magıc Power İse Dışında Çelik Tarzı Kaplamalarla Güçlendirilmiş, Manyetik Yakıt Düzenleyicidir. Yani Piyasada Birsürü Taklit Var Ve 25 30 35 Tasarruf Sağlar Diyen Bile var, O Umutlarla Taktırmayın, Taktıracak Olursanız Orjinal Olanı Taktırın, Yerli Düzmece Mıknatıslardan Uzak Durun, O Tür Cihazlardan, Bir Hoparlör Mıknatısı Bile daha Etkilidir. Hıgh Poweri Ben Lpgli Aracımda Kullandım Ama Açıkcası Yakıt Olarak Çok Ciddi Bir Fayda Göremesemde Aracın Performarsında Değişim Farkettim, Yani Benim İzlenimim Bu Cihazların Orjinali % 5 -8 -10 Civarında Bir Tasarruf Sağlıyor, Ama 10 un Üzeri Beklenti Hayal Kırıklığı Yaratabilir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti scania_seat_skoda » 19 Mar 2012, 23:14

en kısa zamanda bu konu ile ilgili amatör bir çalışma yapacağım bakalım sonuç ne olacak.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serkan_3838 » 19 Mar 2012, 23:41

eğer böyle bir sistm olsaydı rafineride bu hidrokarbonları düzenli hale getirip benzin fiyatlarını artırırlardı aynı fiyata aynı km giderdik ama onlar daha fazla kazanırlardı patronlar bunu çoktan düşünürdü emin olun :)
serkan_3838
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serkan
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2005 fabia elegance 1,4 16V 101 bg

İleti yabani » 19 Mar 2012, 23:42

Manyetik alan cihazlarının yakıt üzerinde daha iyi yanma etkisi olamaz, çünkü manyetik alanın birşeye etki edebilmesi için öncelikli şart diğer tarafında manyetik olması gerekliliğidir ki, yakıtlarımızın hiçbir türü manyetik değildir.

yada absürt yüksek oranda manyetik alana maruz kalınması gereklidir ki buda yine yakıt için geçerli değil (su için geçerli) yukarıda da dediğim gibi benzeri etkileşimler olsaydı MR makinasından sağ çıkamazdık.

bu tip cihazların testi yapılmış;
http://www.popularmechanics.com/cars/al ... ge/1802932

sizde yapıp yorulmayın diye verdim linki, ama isterseniz çok güçlü mıknatıslar iletirim, denersiniz. (mıknatıslar gerçekten çok güçlüdür ve dikkatsiz kullanım hafif yaralanmalara sebep verebilir)
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti ayhani » 20 Mar 2012, 00:25

Arkadaşlar bırakın bu üçkağıtçıları Allah aşkına. İki mıknatısı yakıt hortumuna bağlamayı akıl edemiyormu milyonlarca dolar harcayıp motor geliştiren firmalar. Bunların hepsi tıraş. Yok öyle bir tasarruf.

Biride demişki orjinal kullanın. Orjinalinde ne varsa. Orjinalindede neodyum mıknatıs var sahtesindede yersen orjinal.

Daha merak eden alsın bir iki neodyum mıknatıs taksın yakıt borusuna bağlasın ölçsün bakalım tasarrfu varmı?
Tanesi 3-4 lira bu mıknatısların.

NOT: Neodyum mıknatıs normalden çok çok daha güçlü mıknatıslardır.
http://www.neohobi.com/tr/halka.html
http://www.magnetmarket.com.tr/urun/manyetik-bant/

Burada firmalar konuya yabancı olanları yanıltıyorlar. Yok 10 yıl garantiymiş yok iso yok tse belgesiymiş
1-İçinde iki mıktanıs olan bir plastiğe istersen 20 yıl garanti ver ne olacak.
2-Böyle zımbırtıların tse iso alması tamamen üretim ortamıı ve ürün olarak kutulama vs açısındandır. TSE İSO alması tasarruf yapptığını kanıtlamaz.

ÖNEMLİ!
Oraya buraya milyonlarca liralık reklam veren firmalar şu basit testi neden yapmaz.
Çağırırsın noteri aynı makra model bir kaç arabayı alırsın fullersin depoyu, aynı modelden iki aracın birine takarsın cihazını oturtursun noteri yanına sür hacı dersin depo bitince bakarsın, senin cihazını taktığın araç %5-10-15 neyse fazla yol yapmışsa ahada ispat. Bunuda bir güzel kameraya çektinmi ohh mis bundan ala reklammı olur?

Sizce bunu niye yapmıyorlar?

Zeki çocuklara izah gerekmez. İnanlara lafım yok vakit geç oldu iyi uykular.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti scania_seat_skoda » 20 Mar 2012, 00:29

verdiğiniz sitedeki bilgilerde yakıt tasarrufu diye uygulanan yöntemlerin aslında çekişi düşürdüğü ve yakıtı arttırdığını dile getiriyor.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 20 Mar 2012, 00:56

ayhani yazdı:Arkadaşlar bırakın bu üçkağıtçıları Allah aşkına. İki mıknatısı yakıt hortumuna bağlamayı akıl edemiyormu milyonlarca dolar harcayıp motor geliştiren firmalar. Bunların hepsi tıraş. Yok öyle bir tasarruf.

Biride demişki orjinal kullanın. Orjinalinde ne varsa. Orjinalindede neodyum mıknatıs var sahtesindede yersen orjinal.

Daha merak eden alsın bir iki neodyum mıknatıs taksın yakıt borusuna bağlasın ölçsün bakalım tasarrfu varmı?
Tanesi 3-4 lira bu mıknatısların.

NOT: Neodyum mıknatıs normalden çok çok daha güçlü mıknatıslardır.
http://www.neohobi.com/tr/halka.html
http://www.magnetmarket.com.tr/urun/manyetik-bant/

Burada firmalar konuya yabancı olanları yanıltıyorlar. Yok 10 yıl garantiymiş yok iso yok tse belgesiymiş
1-İçinde iki mıktanıs olan bir plastiğe istersen 20 yıl garanti ver ne olacak.
2-Böyle zımbırtıların tse iso alması tamamen üretim ortamıı ve ürün olarak kutulama vs açısındandır. TSE İSO alması tasarruf yapptığını kanıtlamaz.

ÖNEMLİ!
Oraya buraya milyonlarca liralık reklam veren firmalar şu basit testi neden yapmaz.
Çağırırsın noteri aynı makra model bir kaç arabayı alırsın fullersin depoyu, aynı modelden iki aracın birine takarsın cihazını oturtursun noteri yanına sür hacı dersin depo bitince bakarsın, senin cihazını taktığın araç %5-10-15 neyse fazla yol yapmışsa ahada ispat. Bunuda bir güzel kameraya çektinmi ohh mis bundan ala reklammı olur?

Sizce bunu niye yapmıyorlar?

Zeki çocuklara izah gerekmez. İnanlara lafım yok vakit geç oldu iyi uykular.

AYHAN BEY KONUYU BAŞTAN OKUMADAN BANA YÖNELTİR GİBİ YAZI YAZMIŞSINIZ. BENCE BAŞTAN OKUYUN; BEN DEDİĞİM HERYAZININ ARKASINDAYIM; DEDİĞİM MARKAYI ARAŞTIRIN, REFERANSLARINA BAKIN EĞER ŞÜPHENİZ VARSA SİZE REFERANS VEREYİM; DİKKAT EDERSEN BEN SATIŞ YAPMIYORUM, SADECE TAKTIĞIMI SÖYLÜYORUM; BU TAKTIKLARIM HAYAL ÜRÜNÜ DEĞİL GERÇEKTİR, ŞÜPHEM VAR DERSEN ADRESİMİ YAZAYIM; GEL BERABER TAKTIĞIM YERLERİ DOLAŞALIM, HİÇ TAKMADIĞIN GÖRMEDİĞİN KULLANMADIĞIN MALI YORUMLARKEN BAŞKALARINI RENCİDE EDERCESİNE KONUŞMAK UYGUN BİR DAVRANIŞ DEĞİL:
YAZDIĞIM ARAÇLARDA YALAN VAR İSE ÇARPITMA VAR İSE O ZAMAN İSTEDİĞİNİ SÖYLEMEKTE SERBESTSİN;
DEDİĞİM GİBİ YOL PARANI VERİRİM İSTERSEN BU DEDİKLERİM DOĞRU DEĞİLSE O ZAMAN FORUMDA İSTEDİĞİNİ YAZ; HADİ HODRİ MEYDAN NOTERDE ALIP GELEBİLİRSİN, BENİM YETİŞTİĞİM YERLERDE SÖZ YEMEK ERKEK ADAM İŞİ DEĞİLDİR. HER ZAMAN SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM,

Diğer Markaları Bilemem Ama Hıgh Power Konusunda Kendim Bir Firmaya 40 Adet Bağladım, Ve Kimsenin Dediğine Değil Kendi Taktığıma İnanırım, Gerisi Benim İçin Fasa Fiso dan İbarettir.

Marmaris ve Bodrum Arser Ticaret Arçelik Bayiine 40 Adet Bizzat Kendim Montaj Ettim, Hatta Bir Kısmını Pazar Günü Bodruma Gittim Taktım Bu Araçların 6 Tanesi Skoda Felicia Pickup 1 Adeti Favorit Pickuptu, Diğerleri Karışık Doblo Palio Transit, Volkswagen Transporter, H 100 Dü ve % 10 Yakıt Tasarrufu Sağladığını Gördüm , 2. 2005 2006 Yılında Magıcpower 1. 6 Kartalda Kendim Kullandım, Yakıt Tasarrufu Çok Fazla Göremesemde Performans Artışı Vardı,3 , Skoda Octavia A 5 2006 1.6 Mpi Hıgh Power 2 Yıldır Kullanıyoruz. Şirket Aracında , 4, Mıtsubıshı Canter 2 Adet İveco 1 Adet Gene Şirket Araclarında Takılı, 5. Yeni Olandan Bahsedeyim , Geçen 25 Gün Önce 1 Hyundai Starexe Taktım Adam 1 Hafta Sonra Geldi İade Edeceğim Hiçbir Fark Görmedim Dedi Hemen Söktük , 2 Gün Sonra Adam Geldi Geri taktırdı,ve dediki sanki sökünce aracımda performans düştü dedi. Bunları Niye Yazdığıma Gelince Çok Bilmişlik Yapıp ,Orjinal Takalım Deyince, Eleştiri Yapan Delikanlılar, Gelsin Denemesi Bedava Hıgh Power Konusunda Bilgim Var, ve İşe Yaradığını Biliyorum, Bu Kadar Araç Hayal Değil Varsa Aksini İdda Eden Memnuniyetle Taktığım Araçlara Götürüp Gösterebilirim.Mugla Marmaris Civarında Olanlar Uygulamalı Olarak Görebilir. Bu Arada http://www.highpower.info/ Bu Linkten Üniversitelerin Raporlarını Görebilirsiniz. Alın Diye Etmiyorum, Ama Ankara Yapımı Hiçbirişe Yaramayan Cihazlarında Var Olduğunu Biliyorum, Alsanızda Benim Bir Menfaatim Yok Almasanızda , Ama Kullanmadığınız Bir Cihaz Hakkında Yorum Yaparken , Önyargıyı Bırakalım, İşte Yukarıda Referans Verdim Arayın Sorun , :) İşe Yaramıyorsa Bende Bileyim Hem , Bu Kadar Üniversite Bu Kadar Şirket Üçkağıtcı Ayhan Beyimiz Dürüst , Öylemi Neden Peki Çenesi Laf Yapıyor Diyemi,
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir