benzin gostergesi gazda giderken dusuyor (landirenzo kit)

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzin gostergesi gazda giderken dusuyor (landirenzo kit)

İleti nitroattack » 02 Eyl 2011, 01:23

arkadaslar herkeze slmlar 500 km once lpg taktirdim fakat benzin ibrem gazda gitmeme ragmen dusuyor landirenzo kit var montaji yapan yesil lpg konuya hakim degil gosterge sigortalarini sokup taktigimda duzeliyor fakat tekrarliyor landirenzoyu bu olay yasanmiyor diye taktirdim ve cok canim sikiliyor acil yardim lutfen

nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Göktürk GÖKKAYA
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABİA 1.4cc 16v comfort (2001) landirenzo lpg

İleti atuna58 » 02 Eyl 2011, 01:49

bence iyi bir oto elektrik ustasına sor
atuna58
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ahmet tuna
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: felicia glxi 2000

İleti nitroattack » 02 Eyl 2011, 02:02

sagol landirenzo sirali kullanip ayni sorunu yasayan var mi acaba
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti yabani » 02 Eyl 2011, 08:04

Aracı kapatıp açtıktan sonra gösterge olması gerektiği yere geri dönmüyor mu?
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti elemsi » 02 Eyl 2011, 09:13

nitroattack yazdı:arkadaslar herkeze slmlar 500 km once lpg taktirdim fakat benzin ibrem gazda gitmeme ragmen dusuyor landirenzo kit var montaji yapan yesil lpg konuya hakim degil gosterge sigortalarini sokup taktigimda duzeliyor fakat tekrarliyor landirenzoyu bu olay yasanmiyor diye taktirdim ve cok canim sikiliyor acil yardim lutfen

hocam ne kadar düşüyor...Siz arabaya gaz taktırdınız diye araba devamlı gaz kullanmaz , benzin de kullanır...arabayı çalıştırdınız motor soğutma sıcaklığı 40-60 derece civarına kadar benzinle gidecektir.Bu sebebten dolayı benzin yakacaksınız..benzin göstergeniz bu yüzden düşüyordur...

eğer siz arabanızı şehir içinde 4-5 km gidip geliyorsanız o araba gaza geçmiyordur zaten ...bu bir arıza değil sıralı sistemin bir mecburiyetidir...bunla ilgili bir düşme olmasın ?
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 02 Eyl 2011, 11:11

merhabalar .

yaklaşık 30.000 km dir landirenzo kit kullanıyorum. zerre kadar sorun yaşamadım. bakımlarıda yeşil otogaza yaptırıyorum. ama montajı karşıda landirenzo merkezinde yaptırdım. eğer yeşil oto çözemezse küçükyalıdaki olgun lpg ye gitmenizi tavsiye ederim. sorununuzu onlar mutlaka çözecektir.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti nitroattack » 02 Eyl 2011, 14:57

elemsi yazdı:
nitroattack yazdı:arkadaslar herkeze slmlar 500 km once lpg taktirdim fakat benzin ibrem gazda gitmeme ragmen dusuyor landirenzo kit var montaji yapan yesil lpg konuya hakim degil gosterge sigortalarini sokup taktigimda duzeliyor fakat tekrarliyor landirenzoyu bu olay yasanmiyor diye taktirdim ve cok canim sikiliyor acil yardim lutfen

hocam ne kadar düşüyor...Siz arabaya gaz taktırdınız diye araba devamlı gaz kullanmaz , benzin de kullanır...arabayı çalıştırdınız motor soğutma sıcaklığı 40-60 derece civarına kadar benzinle gidecektir.Bu sebebten dolayı benzin yakacaksınız..benzin göstergeniz bu yüzden düşüyordur...

eğer siz arabanızı şehir içinde 4-5 km gidip geliyorsanız o araba gaza geçmiyordur zaten ...bu bir arıza değil sıralı sistemin bir mecburiyetidir...bunla ilgili bir düşme olmasın ?

tesekkur ederim fakat dediginiz olay degil arac gaza gecin zaten belli oluyor gazda giderken gidilecek toplam mesafe ve ibre dusuyor kontak acip kapatsam dahi yerine gelmiyor gostergelerle alakali sigortayi sokunce duzeliyor
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti nitroattack » 02 Eyl 2011, 15:00

grey_wolf yazdı:merhabalar .

yaklaşık 30.000 km dir landirenzo kit kullanıyorum. zerre kadar sorun yaşamadım. bakımlarıda yeşil otogaza yaptırıyorum. ama montajı karşıda landirenzo merkezinde yaptırdım. eğer yeşil oto çözemezse küçükyalıdaki olgun lpg ye gitmenizi tavsiye ederim. sorununuzu onlar mutlaka çözecektir.

tesekkur ederim anadolu yakasinin yollari gozuktu bence hatali yada eksik montaj var
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti nitroattack » 02 Eyl 2011, 15:06

zaten montaj o kadar kotuydiki motor ust kapigi kapanmiyordu enjektorler yukarida kalmisti geldim kedim mikseri mengenede düzeltip karsi tarafa aldim ust kapak tam oturdu manifolda extra delik acip vidayla kaptilar gaz samandirasi tam oturmamisti vs. vs. yesil otogAz iyi bir servis degil bence
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 02 Eyl 2011, 15:44

nitroattack yazdı:zaten montaj o kadar kotuydiki motor ust kapigi kapanmiyordu enjektorler yukarida kalmisti geldim kedim mikseri mengenede düzeltip karsi tarafa aldim ust kapak tam oturdu manifolda extra delik acip vidayla kaptilar gaz samandirasi tam oturmamisti vs. vs. yesil otogAz iyi bir servis degil bence

yeşil otogaz daha çok zavoli üzerine yoğunlaştı sanırsam. bende onlara güvenemediğim için gittim karşıda yaptırdım montajı. orada çok iyi ustalar var. sana tavsiyem boşuna uğraşma zaman ayır bir an önce oraya git. onlar lanidrenzo genel merkezi. gerekirse söküp yeniden takarlar.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti idurmuslu » 02 Eyl 2011, 18:56

Hocam benimde megane'da atikerde ayn şey olurdu. İbre düşmesine rağmen benzin azalmıyordu. Bir süre sonra kendiliğinden eski halini alıyordu. Tüpü takan usta söylemişti zaten. Bu yüzden sıkıntı duymadım. Zannımca sizinki de aynı durum. Araç gaz kullanırken sistem benzin tükettiğini varsayarak ibreyi düşürüyor olabilir. Bir süre kullandıktan sonra düzelmezse depo kapağını bir açıp kapayın. Yine düzelmezse artık servise baktırmanız iyi olur. Ayrıca Landirenzoyu Focusta kullandım, gerçekten çok mükemmel bir sistem. İtalyanın en iyi markalarından biri imiş. İnşaallah sıkıntınız son bulur.
AFŞT2
idurmuslu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İlkay DURMUŞLU
Nereden: Erzincan
Arabanız: 2000 Octavia 1.6 GLX İ

İleti ayhani » 02 Eyl 2011, 19:35

Benim octide Zavolli var. Aynı durum bendede söz konusu fakat kontağı kapatıp yarım saat sonra açtığımda düzelmiş oluyor. Kısa süre kontak aç kapada ibre olması gereken yere gelmiyor. Bu normal bence araç benzin harcadığını düşünüp ibreyi düşürüyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti nitroattack » 02 Eyl 2011, 20:07

+++
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti nitroattack » 02 Eyl 2011, 20:10

yeşil otogaz daha çok zavoli üzerine yoğunlaştı sanırsam. bende onlara güvenemediğim için gittim karşıda yaptırdım montajı. orada çok iyi ustalar var. sana tavsiyem boşuna uğraşma zaman ayır bir an önce oraya git. onlar lanidrenzo genel merkezi. gerekirse söküp yeniden takarlar.[/quote]

teşekkürler kardeşim landirenzo taktirmamda senin yorumlarinin büyük etkisi oldu ariza isi yakmamasi benzin ibresinin dusmemesi enjektör kalitesi vs fakat bende benzin ibresi sorunu olustu 1numarali kucuk sigortayi sokunce normale dönüyor takinca yine ayni birde montaji yesilde yaptiedigim icin karsidaki olgun lpg ücret talep eder mi acaba sorunu çözmek için
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti nitroattack » 02 Eyl 2011, 20:16

idurmuslu yazdı:Hocam benimde megane'da atikerde ayn şey olurdu. İbre düşmesine rağmen benzin azalmıyordu. Bir süre sonra kendiliğinden eski halini alıyordu. Tüpü takan usta söylemişti zaten. Bu yüzden sıkıntı duymadım. Zannımca sizinki de aynı durum. Araç gaz kullanırken sistem benzin tükettiğini varsayarak ibreyi düşürüyor olabilir. Bir süre kullandıktan sonra düzelmezse depo kapağını bir açıp kapayın. Yine düzelmezse artık servise baktırmanız iyi olur. Ayrıca Landirenzoyu Focusta kullandım, gerçekten çok mükemmel bir sistem. İtalyanın en iyi markalarından biri imiş. İnşaallah sıkıntınız son bulur.

renault grubunda arac ecu'su lpg uyum saglamiyormus extra bir parca takiliyormus ozaman duzeliyormus
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti nitroattack » 02 Eyl 2011, 20:24

ayhani yazdı:Benim octide Zavolli var. Aynı durum bendede söz konusu fakat kontağı kapatıp yarım saat sonra açtığımda düzelmiş oluyor. Kısa süre kontak aç kapada ibre olması gereken yere gelmiyor. Bu normal bence araç benzin harcadığını düşünüp ibreyi düşürüyor.

üstat diger kitler icin gecerli landirenzo yapmiyor normalde yaptigi zamanda kotak acip kapatmayla duzelmiyor malesef
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti fztzacapa » 03 Eyl 2011, 03:18

daha önce de bir kaç kez gündeme gelmişti bu konu
forumda aratın
ben yine de linki koydum

post332163.html?hilit=benzin ibresi#p332163
2000 felicia station 1.3 glxi
2001 fabia hb 1.4 comfort 101 bg
2004 cordoba 1.4 signo 100 bg
fztzacapa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta

İleti grey_wolf » 03 Eyl 2011, 08:13

nitroattack yazdı:yeşil otogaz daha çok zavoli üzerine yoğunlaştı sanırsam. bende onlara güvenemediğim için gittim karşıda yaptırdım montajı. orada çok iyi ustalar var. sana tavsiyem boşuna uğraşma zaman ayır bir an önce oraya git. onlar lanidrenzo genel merkezi. gerekirse söküp yeniden takarlar.

teşekkürler kardeşim landirenzo taktirmamda senin yorumlarinin büyük etkisi oldu ariza isi yakmamasi benzin ibresinin dusmemesi enjektör kalitesi vs fakat bende benzin ibresi sorunu olustu 1numarali kucuk sigortayi sokunce normale dönüyor takinca yine ayni birde montaji yesilde yaptiedigim icin karsidaki olgun lpg ücret talep eder mi acaba sorunu çözmek için[/quote]

Eğer hatalı montaj varsa sistem garantili olduğu için olgun lpg gerekeni yapacaktır. sen onları ara ve durumu anlat. ona göre git. İnş. en kısa sürede sorunun çözülür.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir