*** Lpg KArbüratör.Yeni nesil mikser

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

*** Lpg KArbüratör.Yeni nesil mikser

İleti ozantavsan » 09 Arl 2011, 23:13

*** lpg karbüratör.Hava emme borusuna takılıyor.Normalde kullandığımız mikser devre dışı bırakılıyor , söküyoruz.Yenı nesil mikser diyebiliriz.Aslında mikser demek yanlış olur.Çünkü kendisi ayrı bir karbüratör .
Türkiyede fiyatı 260 TL.Yurtdışı 175 $. BRC'nin geliştirdiği bir sistem olduğunu araştırmalarımda öğrendim.
Türkiyede pahalı diye satılıyor diye düşünüyordum.Yurtdışı fiyatınıda 175$ olarak görünce bize pahalı gelsede iyi dedim.

Acaba farklı mikser aramak yerine Bunumu değerlendirsek.Yorumlarınızla karar verelim.

Yönetici Notu: Ürünün Türkiye'deki üreticisinin marka tescilinden doğan haklarını gerekçe gösterek ilettiği talep doğrultusunda kendi web sitelerine ait bağlantı kaldırılmıştır.

http://pmxpl.strefa.pl/files/***.pdf Sistemin detaylı açıklaması bu dosyada.

http://www.ebay.com.au/itm/BLOS-Propane ... 0757158612

Eklentiler
BlosMB190.jpg
blos_perf.jpg
blos_perf.jpg (29.06 KiB) 10278 defa görüntülendi
blos02.jpg
blos02.jpg (35.72 KiB) 10278 defa görüntülendi
blos01.jpg
blos01.jpg (37.21 KiB) 10278 defa görüntülendi
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti ozantavsan » 10 Arl 2011, 10:03

SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Favocu » 10 Arl 2011, 11:43

Biraz araştırdım, aslında çok eski bir sistemmiş (97-98 yıllarından) sonradan sıralı sistem çıkınca bunun yerine ona dönülmüş, bizimkilerde de zaten maliyeti düşük tutmak için zaten normal mikser kullanıldığından ortadan kalkmış.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti orhanfoto » 10 Arl 2011, 12:07

acaba performans ve yakıta etkisi varmıdır performaansı artırıp veya yakıt tüketimini düşürüyorsa alınabilir gibi geliyo bana
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti ozantavsan » 10 Arl 2011, 14:04

Faydalı olacağı kanaatindeyim.Zira eski bir sistem yeniden ortaya çıktığına göre bir faydası olmalı.Yeniden tasarlanmıştır sanırım.

Tek dezavantajı fiyatı şu an.Herkes kolayca alıp kendisi takabilir.Denemesini yapabilir.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti phenomx3 » 10 Arl 2011, 17:00

Ozan bey ben de geçen sene maksimumpower ismli ürünü araştırmıştım tam karar veremedim bu yüzden vazgeçmiştim. istersen bunu da bi incele. senin yorumun ne olacak bakalım.
http://www.maximumpowerturkiye.com/
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti ozantavsan » 10 Arl 2011, 17:25

Sitedeki yorumlar reklam kokuyor gibi.Yaptığı görev olarak emilen havayı emme manifoltuna karıştırarak veriyor.Benzin ve hava veya lpg ve hava daha iyi karışıyor.İşe yarayabilir ama bir buluş demem ben buna.
Havayı türbülansa sokmak için bir conta ve vida yeteli desem.

Karbüratör alt contasından sağlam bir tane yap.O resimde görülen şekilde bir metale vida geçecek şekilde delikler aç.Farklı konumlarda açtığın deliklere vidaları tak.Conta ile birlikte emme manifoltuna yerleştir.Karbüratörü hava almayacak şekilde üzerine yerleştir.Vidalarını tak.Bu kadar.

bunu bulmak için 15 sene gerekmez.

İşlevi konusunda eksi bir görüşüm yok.Ama satış ve pzarlaması bana göre eski.Eli iş tutan biri kendi yapabilir.
Her araçta farklı sonuç alınabileceğinden yorum yapamıyorum.Ancak bizim araçlarda kullanan biri varsa yorum yapabilir.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Favocu » 11 Arl 2011, 07:47

Aşağıdaki favoritlerin havafiltrelerinin önünde yukarıdaki parçaya benzeyen bir parça var sanırsam bunlar enjeksiyonlu modeller.

Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 11 Arl 2011, 08:02

Hava alma borusundaki aparat ney acaba ?
Sanki bir hotum veya kablo var üzerinde.

Onur , yüksek hızda stop olayını çözdüm.Nedeni aklıma gelmişti de önemsememiştim.
Geçen hafta radyatör peteği önüne ısı yalıtım döşemesi koymuştum.0,5 cm kalınlığında.O bolluk yapıp ön ızgarayı kapatmış.Bu sabah aracı çalıştırmadan önce söktüm aldım.Önce hava alma borusunu deliğinden çıkardım başka yere koymak için.Ama koyamadım sarj dinamosuınun pervanesine dokunuyordu.

Neyse radyatör önünde engel kalmadıktan sonra yola koyuldum.Yokuş aşağı hızla giderken boşa attim stop etmedi.Düz yola geldim 50-60-70 km hızda bşa attım yine stop etmedi.

Radyatör önünü kapatan arkadaşların kulağına küpe olsun.Araç bu işlem sonrası yüksek hızda boşa atınca stop etmeye başladıysa ızgara kapanmışsa karbüratör giden hava fazlalaşıyor sanırım.
En iyisi delikli karton koymak.Onu da peteğe temas edecek şekilde monte etmek gerek.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Favocu » 11 Arl 2011, 08:02

Ben o karbüratörün altına monte edilen şeyin bir işe yaratacağını sanmıyorum, bir zamanlar türbülatör diye bir parça çıkmıştı onun çalışma mantığı bundan daha iyiydi havayı döndürerek veriyordu, sanırsam zamanla aslında onunda bir işe yaramadığı anlaşılmış olacak ki fazla tutmadı. Aşağıdakine benzer bir şeydi:

Yanlış anlamayın ama koca otomobili, motoru tasarlayan ve en idealini bulmaya çalışan o kadar mühendis bunu akıl edemedi de iki tane tenekeyi eğip uçuk fiyatlarla satmaya çalışan uyanıklar mı çözdüler bu işi. Bunlarla motoru düzeltmeye çalışanları doktora gitmek yerine kocakarı ilaçlarıyla tedavi olmaya çalışan hastalara benzetiyorum.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 11 Arl 2011, 08:05

Sana canı gönülden katılıyorum Onur.Piyasada buna benzer yakıt tasarruf adı altında okadar çok ürün varki.
Denetleme yok ,belge ile ispatlanma yok.Başı boş bir piyasa var.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti phenomx3 » 11 Arl 2011, 08:56

Aynen; bende ilk gördüğümde yakıtım fazla olduğu için bayaa bi araştırdım ama çevremde kullanan bilen hiç çıkmadı. sadece internette bilgi bulabildim ve vazgeçtim belki forumda bilen çıkar diye yazdım ama şu ana kadar bilen yok.
Ayrıca üstteki resim sağdan direksiyonlu skodaya ait , bu araçların değişik donanımlı modelleri avrupada var bu da enjeksiyonlu olabilir ya da modifiye edilmiş bi araçtır kimbilir.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir