lpg ruhsata işletme yardım!!!

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg ruhsata işletme yardım!!!

İleti sarveladze » 14 Arl 2011, 22:32

arkadaşlar çok önemli bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.ben ağustos ayının sonunda bursa da aracıma lpg kiti taktırdım.hemen ruhsata işleteceğim için projemi aldım.ramazan bayramında görev yaptğım siirt e doğru yola çıktım bayram tatili biter bitmez lpg yi işletmek için sızdırmazlık raporu almaya gittim öğrendim ki sızdırmazlık raporu lpg takılan yerden alınmalıymış.böylelikle 4 ay geçti.bursaya geri dönmek için 1500 km yol.masrafı, yorgunluğu da cabası.şimdi sizce ne yapmalıyım?ya tatiline gidince işletsem ne olur?bana bir yol gsterin lütfen...:?

sarveladze
CLASSIC
CLASSIC

İleti cemkeskin » 06 Ekm 2012, 21:33

sarveladze arkadaşım.
Lpg ruhsata işleme ile ilgili ne yaptın, nasıl yaptın?
Kimse ( belki başlarına gelmediğinden dolayı ) sana yanıt yazmamışlar.
Sen lütfen nasıl bir çözüm ile sorunu giderdin bizimle paylaşıver.
Teşekkürler.
UNUTMAYIN!!
FARLARINIZ YOLUNUZU AYDINLATMAK İÇİN. KARŞIDAKİ SÜRÜCÜNÜN GÖZBEBEĞİNİ AYDINLATMAK İÇİN DEĞİL.

07 JE 650
cemkeskin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem KESKİN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V Sedan OV

İleti hakangemini » 08 Ekm 2012, 08:46

Sızdırmazlık raporunu tesisatı takan ve kontrolü yapan firma (montaj+mühendislik) alıp belgeyi size vermesi gerekir. Çünkü araç tadialt projesi içinde bulunması gerekiyor. Bu eksik yapılmışsa siz Bursa'daki o firmayı telefon ile arayın. Size o belgeyi posta ile (imzalı, fotokopi olmaz) göndersinler. Eğer göndermezler ise -ki normalde gönderirler- Bunun için Bursa'ya gitmek gerekmiyor. M.M.O.'sından yardımcı olurlar. Olamıyorlarsa LPG sisteminizi takan markanın şehrinizde montaj ve mühendislik işleri yapan firmaya başvurun. 50-100 TL karşılığı bu belgeyi size hazırlatırlar. Yetki belgeli Bir Makine Mühendisinin onayına bakıyor sonuçta. Ama olması gereken Bursa'daki firmanın yaptırmış olduğunun belgelenmesidir.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir