Yeni Hidrojen sistemim ile ısınma deneyim

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Hidrojen sistemim ile ısınma deneyim

İleti ozantavsan » 07 Şub 2012, 02:08

Az önce elde ettiğim hidrojeni yaktım.10 amper civarı akım çeken 9 plaka 8 hücre -nnn+nnn- bağlantılı hücreme bakır boru bağladım.Flashback arrester sonra bakır boruyu geçirdim.Gazın çıkacağı ucu ezdimki basınç yapsın.Flashback tarafına denk gelen boru ucunuda az daralltım.Ve sonuç ateşleyince 2 cm uzunluğunda görülebilir alev veren 10-15 cm uzaklığına ısı yayan.Bu mesafeye elini uzatınca veya başka birşey soktuğunda yakan bir yanma deneyi oldu.

İlk denemde kısa bir bakır boru kullanmıştım.Ona dijital bir termometre bağladım.Hidrojeni ateşledikten yaklaşık 1 dakika sonra termometre 109 dereceyi gösterdikten sonra ölçüm yapamadı.Çünkü ölçüm aralığı 110 dereceye kadardı.bakır boruyu söktükten dakikalar sonra bile halen el değmeyecek kadar sıcaktı.
Sanırım bu vidyolar hidrojen konusunda size biraz fikir verir.Gazı biraz daha filitre eder temizlersem o 2 cm uzunluktaki alevde görülmeyecek ama yanacak.Bazen mavi ışıldamalar görülecek ancak.Alev boru 2 cm olmasına rağmen 10 cm ötesine koyulan herşeyi yakabiliyor.Sakın cigara yakayım demeyin bununla burnunuzun yüzünüzün yanması içten değil.Elinizle cigaranızı uzatıp yakarsanız o başka.Ama bu seferde cigaranızın üçte biri oan kül olacaktır.Siz en iyisi cigarayı bırakın

Bu yanma olayı boru çapı küçültülerek daha rahatlatılabilir.Ufak bir oda ısıtıcısı yapabilirim bununla.
Bir tane favoya yakıt tasarruf.Bir tane eve ısıtıcı , ocak maksatıyla.Isısı yüksek.1 saatte harcadığı enerji
120 watt.10 saat çalışsa 1 ütünün 1 saatte harcadığı enerji kadar.Gaz miktarı 400-500 mililitre kadar.
Bu miktarı arttırabiliyorum 1 veya 2 litre olduğunda neler yaparım siz düşünün.Kombi tarzı birşey yapıp , su ısıtılıp evde devir daim yapılırsa doğal gaz sistemlerimiz gibi.Bize evde yakıt tasarrufu sağlar.

Bi tanede mutfağa ufak ocağından yaptıkmı.Mutfak giderindende tasarruf.

Bu hidrojen geleceğin yakıtı.İleride birde yakıt pili yapabilirsem elektirikte üretebilirim.Ama yakıt pili altından kalkacağımız maliyette bir durum değil.Yapması çok pahalı bizi aşar.

Vidyoları ekliyorum.Cep kamerası gece kötü çektiğinden görüntü biraz bozuk.Hidrojen sistemi ile uğraşmaktan şöyle güzel bir vidyo kameraya bütçe ayıramıyoruz.

Bugün Ebay (HongKong) sipariş verdiğim shunt dirençli 50 amper Dc akım ölçen ampermetrem geldi.Ne yazıkki bir iki dakika ekranda akım gösterdikten sonra ekranda sadece arka aydınlatma kaldı.Ne yaptımsa geri dönmedi.Satıcıya mail attım.Neresi arızalı olabilir diye.Geri göndermek külfet.Yenisini istesen 14$ , Kargo 8$.Siz söyleyin ben tamir ederim dedim.Sonucu bekliyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=IGV_6q1iHsg
http://www.youtube.com/watch?v=3y8Jz-oFrGQ

İyi Akşamlar...

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti murat11h1 » 07 Şub 2012, 02:33

Bu konuya ilk merak sardığından bu yana takip ediyorum.Azmine hayranım kardeşim.Helal olsun! Umarım hedeflediklerin gerçekleşir.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti ayhani » 07 Şub 2012, 12:59

Bu ülkenin sizin gibi insanlara ihtiyacı var. Kendinizi klonlamayı deneyebilirsiniz

Şaka bir yana tebrik ederim. Başarılar.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 08 Şub 2012, 14:46

Hidrojenin Benzinli bujili ateşlemeli araçlarda ek yakıt olarak kullanılması hakkında bilimsel makale

http://www.mmfdergi.gazi.edu.tr/2007_1/ ... 7-147_.pdf
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 08 Şub 2012, 15:45

Mıknatısla bedava elktrik üreten sistemler var.. ev için yapılabilecek çok güzel bir çözüm. arabayada hidrojen yakıt oh mis gibi olur. ama Ozan kardeşim gibi biraz bilgi gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti ozantavsan » 08 Şub 2012, 16:54

hidrojen sistemini takılacak konumda.Vakit bulunca uzun süre kullanmak üzere takacağım.
Manyetik motor ,manyetik jenerator sıradaki çalışmalarım.
Şimdilik ufak çaplıda olsa neodyum mıknatıslardan aldım.
Şu hidrojeni araca tam tekmil monte edip kullanıma geçeyim ,kafam rahatlasın.Sonra mıknatıslarla çalışmaya başlayacağım.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti teksamet » 10 Kas 2015, 00:32

slm ozan bey,

kendi skoda roomster 1.6 tdi aracıma saf hidrojen sistemini ben kendim taktım.

oldukça da memnunum.

daha önceki paylaşımlarımı da inceleyebilirsiniz.

roomster/roomster-16-cr-tdi-90-hp-hidrojen-tasarruf-sistemi-t34064.html
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir