MTM LPG kiti nasıldır?

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MTM LPG kiti nasıldır?

İleti colourone » 21 Mar 2012, 17:56

ARkadaşlar merhaba, eşime otomatik vites bir araç almayı düşünüyorum. Aldığım aracın üzerinde henüz bir aylık MTM lpg kit var. Biraz araştırdım ancak tam bir bilgim yok. Aracında MTM kit takılı olan varsa yardımcı olabilir mi? teşekkür ederim.

colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti yonetici » 21 Mar 2012, 21:47

MTM LPG kiti aslında BRC'nin üretici firmasının kendi adını taşıyan ürünüdür.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Kindred Brujah » 21 Mar 2012, 23:36

Süper bir kittir kendisi. BRC'yi donunda sallar :) Bir zaman Prins ile ortak enjektör kullanıyordu sonradan prins kendini aştı ama sonuçta hala çok iyi, brcnin enjektörlerde yaptığı sesi yapmaz, hatta renault firması, 0km araca lpg takmak istediğinizde BRC takarken, enjektör kısmını MTM takıyor.

colourone yazdı:ARkadaşlar merhaba, eşime otomatik vites bir araç almayı düşünüyorum. Aldığım aracın üzerinde henüz bir aylık MTM lpg kit var. Biraz araştırdım ancak tam bir bilgim yok. Aracında MTM kit takılı olan varsa yardımcı olabilir mi? teşekkür ederim.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti marangoz80 » 21 Mar 2012, 23:36

iyi forumlar geçen yaz aracımı aldığımda benim aracımın üzerindede kit mtm vardı bende ilk kez duyuyordum ve araştırdım.araştırmalarım sonucunda kit mtm'nin brc markasının firma ismi olduğunu ve prins ile kalite rekabeti yapabilmek için firma adıyla piyasaya sürdüğü lpg kitidir.ve gerçektende kalitelidir.enjektörleri prinste olduğu gibi keith markadır.yaklaşık 9 aydır kullanıyorum memnunum. şikayetim ise gaz bitmeden önce uyarı vermemesi.tamam gösterge ışığı son ışığı gösteriyor bu bir uyarıdır ama ne bileyim önceki aracımda atiker vardı gösterge son ışıktayken uyarı verirdi 15-20 km sonra ben bitiyorumu anlardım.kit mtm de birdenbire benzine geçiyor ve gösterge düğmesinde benzin butonuna basmadığın sürece şiddetli bir uyarı sizi sabır testine sokuyor. gaz almayıp,benzin butonuna da basmazsanız bir dahaki gaz almanıza kadar aracın benzin tüketiğini iliklerinize kadar duyuruyor.ama bu şikayetime rağmen gerçekten kaliteli bir kit.aracınızın performansında, lpg kullandığınızı kesinlikle hissetmiyorsunuz.
marangoz80
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: lokman okumuş
Arabanız: 2008 octavia elegans

İleti colourone » 17 Nis 2012, 08:29

kusura bakmayın arkadaşlar, bu soruyu sorduğumu unutmuşum, geri dönemedim. BAhsettiğim aracı aldım. 1.6 100 bg Otomatik vites 2011 model bir Ford Focus HB aldım. FAbia ile karşılaştırınca, focus asfalt sesini içeri almada çok başarılı:) Fabiada asfalt sesi ya da lastik sesi yok nerdeyse.
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir