Gaz regülatöründen çıkan sıvı

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gaz regülatöründen çıkan sıvı

İleti elemsi » 03 Ağu 2012, 11:16

gaz regülatörünün altında bir tapayı açtım içinden bir kahve fincan kadar bir sıvı aktı...
sıvı yağ gibi ama yağ değil...çok hafif gaz karışık bir ağır bir kokusu var.bu sıvı neden oluşmuş?sonra arabayı çalıştırdığımda arabanın rölantisibiraz düşmüştü ve daha iyi çalışıyor gibi geldi.

merak ettiğim konu gaz regülatörüne zarar verecek bir şey yapmamışızdır umarım...Bir de gaz filtresini değiştirsek mi? 2009 da takıldı hiç değişmedi.(araç karbüratörlü ve gaz ayarları iyi)

elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 03 Ağu 2012, 11:29

O boşalttığın sıvı zamanla LPG den dolayı regülatörde oluşan atık yağ. Boşaltmakla iyi etmişsin. Arabanın yakıtında ufakda olsa bir iyileşme olacaktır.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti elemsi » 03 Ağu 2012, 17:26

bugün kullandığımda kesinlikle anladım rölantisi düştü ve araba daha iyi çalışıyor.Rölanti bazen değişirdi şimdi sabit .
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti firarim19 » 03 Ağu 2012, 23:06

İyi olmuş.

filtrenizi değiştirin artık onun da etkisi büyük çekişte.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti phenomx3 » 04 Ağu 2012, 08:57

Kesin LPG'yi OPETten alıyorsundur. Benim de başıma gelmişti. 2 sene önce gaz ayarına gittiğimde hiç temizlendimi diye sormuştu usta. Hayır deyince tapayı açtı ve dediğin gibi bir bardağa yakın yağ çıktı. Hemen gazı nerden alıyosun dedi. Aracı aldığım şahıs Opetten alıyormuş bende aynen devam ediyorum deyince Katkılı otogaz kullanan araçlarda bu sıvı oluşuyor dedi. bi daha opetten almadım SHELL ve ipragaz aldım genelde ve Tam 1 sene sonra tekrar baktırdım 1 damla bile yağ gelmedi. Usta bu yağı gördüğüm herkese sorduğumda hepsi OPET ten aldığını söylüyorlar hatta bayiler bile geldi baktılar kabul etmediler sonra çıkan yağı alıp test ettireceğiz dediler ama tekrar geri dönüş yapmadılar demişti....
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti elemsi » 04 Ağu 2012, 11:34

peki bu katkının zararı yada yararı nedir? az mı yakar çok mu yakar ? opetten alıyorum.km olarak hesaplamadım ama çekişte filan pek fark ettiğini düşünmüyorum diğer gazlarla
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti elemsi » 06 Ağu 2012, 14:54

filtre değişti çok kirli mi yok 5 yılda normal açınca yeni taktık tamamdır bir de gaz ayarı yapıldı...10 lira ayar 10 lira filtre hayırlı işler...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir