Allah Rızası Için Bana Yardım Edin. . Bıktım. .

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Allah Rızası Için Bana Yardım Edin. . Bıktım. .

İleti FTS » 22 Ağu 2012, 13:29

Herkese Selamlar ve iyi forumlar dilerim.

Sorunum araç lpgde giderken sebebini bilmediğim bir noktada gaz yemiyor son gaz yapsamda devir saati düşmeye başlıyor ve nihayetinde stop ediyor. 15- 20 dk marş basıyorum ayar açıyorum kısıyorum ne fayda. birde tam olmadık zamanlarda başıma geliyor ki sormayın. Trafik çakılı gıdım gıdım gidiyor pat benimki stop ediyor. Köye gitmek için yola çıkıyoruz yarı yolda yine stop ediyor. Eskişehire gidiyorum inegölde stop ediyor. bunlar sadece 1 hafta içinde olunca ve enteresan yerlerde başıma gelince yeteri kadar canım sıkıldı.

Bir akrabam ; mahalle içi kullanırken basıp çekiyorsun yükleniyorsun bırakıyorsun ya onun için lpg elektrovalfi gaz kesiyor soğuyuncaya kadar çalışmıyor demişti. Benim gazcıya götürelim baktıralım dedi ama vaktimiz olmadı.

Bursaya geldim. Aracı eskişehirde bıraktım. babamın başınada gelmiş. Benzin parası haddini aştı dedi. Haklı. Bursadan eskişehire benzinle gittim içeride benzinle gezdim. köye benzinle gittim. yaklaşık 400 km yaptım.

Sizlere sorum. Başına bu tür birşey gelen varmı? böyle birşeyi yaparsa neden yapabilir? hava gaz karışımı mı doğru değil? hava fazlamı giriyor? lpg filtresinden mi kaynaklanıyor? distribütör pis ondan mı yapıyor?

Babam şuanda sanaayide araca baktırıyor. Eğer çözüm bulamazlarsa burada bir kaç yere götüreceğim. Beni aydınlatın ki en azından cebimizden fazla para çıkmasın. kendi yapabileceğim birşeyse halletmeye çalışayım.

Şimdiden Teşekkür ederim.

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti hetepe » 22 Ağu 2012, 14:15

LPG filtresini bir değiştirin, sonrasında ise karışım ayarlarına baktırın, gaz fazla gelip boğuyor da olabilir.LPG kesicisi de kontrol edilsin, ısınıp, devreyi kesiyor olabilir.
Kolay gelsin...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fatih usta » 22 Ağu 2012, 20:59

lpg kesicisi direk ceryan verim denemek lazım
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti aslan_1960 » 22 Ağu 2012, 21:25

Slm fts,benimde başıma geldi aynı olay.Benimkinde lpg,de gaz yemediği zaman benzine geçip bir süre sonra tekrar lpg ye geçince çalışıp bir süre sonra gene gaz yemiyordu.Günlerden pazardı ve uzun yola gidiyordum şansımıza balıkesir girişindeki sanayi sitesinde lpg montaj dükkanı bulduk.Gaz beynine falan baktı sonra bagajı açtırdı gaz kesicinin içindeki yayı çıkarttı.Böyle devam et istanbula gidince yayı değiştirt dedi.Lpg tamircisine gittim yay değişecekmiş dedim baktı gerek yok pislik gelmiş dedi temizledi ve yayı yerine taktı.Sendede aynı sorun olabilir.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti LPG YEDEK PARÇA » 12 Arl 2012, 02:14

kardeşim sorunnun çaresi 3 ihtimalden birisi
birinci ihtimal
1 - ön kabutu aç lpg düğmesinden gelen tesisatın içinden gelen kabloları takip et aşağıda sıralayacağım

1 -ci kablo kırmızı kablo------bobinin artı ucunda sağlam bağlımı

2 -ci kablo kahverengi yada gri------bobinin eksi ucuna bağlanır yada disbiretöre giden buji kablosunun üstüne dolanır bu kablo dikkat et bu kablo iletmesse araç umulmadık yerde stop eder bastınmı geri çalışır

3- beynin ve valfin üstündeki fişler sağlammı en önemlisi lpg tesisatı şaseyi tam alıyomu valflerdeki siyah kablolar sağlamı lpg tesisatından çıkan siyah uç yani düğmeden gelen dikkat ek sorun düzelir ha bu arada düğmenin soketini çıkar bak yanma varsa belli eder sağlama al

2 ci ihtimal

gaz filtren tıkalıysa aynen anlattığın sorun olur arada kendiliğinden stop eder düzelir özellikle yüksek devirlerde keser onu değiş.

3 cü ve son ihtimal

lpg şamandıran voltran veya eski tip aldesaysa değişmen gerekli başka çaresi yok çok sık karşılaştığmız problemlerden biri
LPG YEDEK PARÇA
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan şahin
Nereden: Sivas
Arabanız: octavia

İleti elvis » 12 Arl 2012, 08:07

Arkadaşların görüşüne katılıyorum.Benim sıkıntımda aynı seninki gibiydi.Giderken gaz yememeye başlardı ve stop edince motor soğuyana kadar çalışmıyordu.LPG 'ciye gittim durumu söyledim.LPG filtresinin de olduğu valfi değiştirip gaz ayarı yaptı.Çok şükür bir daha da aynı şeyi yapmadı.
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir