EFS ( FUELSAVER ) YAKIT TASARRUFU CİHAZI SAÇMALIĞI.

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

EFS ( FUELSAVER ) YAKIT TASARRUFU CİHAZI SAÇMALIĞI.

İleti fencolic » 09 Oca 2013, 23:21

Bu tarz ürünler çok çeşitli, gerçeği ile sahtesi birbirine karışmış. Çalışma mantığını okuyunca adamın kafasına yatıyor sanki ama mıknatısın manyetik etkisinin benzin-lpg gibi manyetik olmayan maddeler üzerinde ne etkisi labilir diye sormadan edemiyorum. Aslında kelime oyunu var reklamlarında, diyor ki yakıtın daha verimli yanmasını sağlıyor. Yani ben buradan sadece performansta artış olacağını anlarım, desin ki araba akacak, desin ki araba şahlanacak, anlarım. Ancak aynı yakıtla daha fazla kilometre yapmadığı sürece tasarruftan söz edilemez.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti forman37 » 10 Oca 2013, 00:48

fotograflardakı cıhazı satısa cıkardım arkadaslar alıp denemek ısteyenler varsa uygun fıyatlı satabılırım benım ısıme yaramaz.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti tyilal » 11 Oca 2013, 03:40

pardon ama dünyanın kendisi zaten bir manyetik alan yani yakıt zaten manyetik alan içinde ayrıca hortum üzerine bir mıknatıs koysak bile mıknatıs içinden geçip motora varıncaya kadar yine aynı şekle dönecek bunu satan arkadaşlar bunu yiyebileceğimizi düşünüyorlarsa bravo eğer bir faydası olacaksa ben 3-5 liraya bir hoparlör alıp arkasındaki mıknatısı alıp takarım hemde enjektörün çıkışına
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

İleti favo135l » 20 Şub 2013, 15:14

paranoia yazdı:Ben fazla teknik bir yorum yapmak istemiyorum ama tecrübemi paylaşmak isterim sizlerle. Bundan 2 önceki arabam Opel Corsa CDTI 1.3 üzerinde satarken almayı unuttuğum buna benzerm bir cihaz vardı. Açıkca söylemek gerekirse bizzat bir yakınım bu işi yapıyor. Üstelik sattığı cihaz da hiç böyle alengirli bir şey değil öyle tüp içinde janjanlı . Lakin o cihaz da hava filtresinden sonra motora doğru takılıyor . 2006 model olan arabama garanti sonuna kadar takmamakta direnmekle birlikte olaya o kadar inanmıyordum ki garanti sonrası sistemin araç üzerine hiç bir etkisi olmayacağına inanıcmla arabaya verebileceği potansiyel bir fayda ya da zarar olamayacağı düşüncesi ile " Tamam amca tak " dedim gitti. Buraya kadar her şeyi sizin gibi düşünüyordum. Aracı ilk çalıştırırken kendisi direksiyona geçti ve bana arkaya egsoz tarafına git bak sen dedi. Araç çalıştı ve bir süre rolantide him gaza basmadan çalıştırdı. Daha ilk anda rölantide bile sanki motordan gelen vuruntu ve çalışma sesinde bir azalma geldi kula#ıma ama o kadar işe yaramaz modundaydım ki kendime inanamadım. Galiba psikolojik baskı yaptım falan diye içimden geçirdim. Fakat ben bu düşüncelerle egsoza bakarken amcam içerden " Şimde egsoza ve çıkacaklara bak " diyince bir anda dalgınlıktan uyanıp dikkatimi verdim. Şimdi gördüklerim kesinlkle doğrudur. Egsozdan gaza yüklendikçe ve deviri arttırdıkça önce mavi dumanlar ve sonra yavaş yavaş sular gelmeye başladı . Sonra duman kesildi ve su artmaya başladı. Su gittikçe siyaha dönerken yavaş yavaş toprakta siyah bir çamur birikmeye başladı ve sonra suyun rengi gittikçe açılırken duman rengi önce siyaha döndü ve daha sonra giderek o da görünmez bir hale geldi. Ondan sonra ne kadar gaza yüklense de ne gaz ne su hiç bir şey çıkmadı. Tama artık hadi tura çıkalım geç direksiyona dedikten sonra ben koltuğa oturdum. Kapıları kapatınca ilk olarak gerçekten duyduğum sesin azaldığını farketttim. Motor çok rahat çalışıyordu. Bana özellikle düşük devir ve yüksek vites seyir yapalım dedi. Sonra da yüksek devir de sonra ani gaz yüklenmeler denetti. Valla sanki arabaya çip takılmış gibi hissettim. Normal şartlarda 5.vitesde 1000 devir ile hiç gaz vermeden stop etmesi gereken yolda araba kendisi gidiyordu. Ani yüklenmelerde sanki motorda bir yerlerde yedek bir turbo varmış da ben o güne kadar hiç kullanmamıştım gibi hissettim. Ve aracı park ettiğimde olanlara hala ben kendim bile inanamıyordum. O kadar olaya rağmen ; amaaan anladık biraz motor temizlendi galiba tamam da yakıta napcak ki ; diye düşünürken Opete girince ya bir doldurup deneme fikri bir anda çaktı. O güne kadar normal kullanımı olan şi ve şd karışık 40 lt mazotla 800 km yol yapan arabam aynı kullanımla 866 km yol yaptı. Kesinlikle özel bir çaba harcamadan oldu. Neden böyle diyorum anlatayım zira özel bir çaba harcayayım diyerek daha sonra doldurduğm depolarda 950 km yde kadar çıktı bu rakam. Özel bir çaba derken boşa almadığımı belirteyim. Yumuşak ve sakin kullanım ve 90-100 km yi geçmeyen bir kullanım. Sonuçta hesap ortada % 15 e kadar nerdeyse çıkmış olduğu görünüyor. Bunlar tamamen kişisel tecrübeler olup bilimsel bir ispat yada detek babıında düşünmeyin lütfen. Ama sonuçta önyargısız bakabilmeli ve bir karar vermek için bence tarafsız bakabilmeliyiz. Selamlar

arkadaşım madem amca bu kadar çaba sarfetmiş beyin yormuş faydalı bir ürün çıkarmış, resmini videosunu, yada ürünün kendisini bizlere ulaşmasını sağla ki istifade edelim.

Cimrilik etmeye hiç gerek yok.... :)
favo135l
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AKER AKER
Nereden: Konya
Arabanız: FAVORİT 135 L 1992 MODEL

İleti paranoia » 23 Şub 2013, 01:40

favo135l yazdı:

arkadaşım madem amca bu kadar çaba sarfetmiş beyin yormuş faydalı bir ürün çıkarmış, resmini videosunu, yada ürünün kendisini bizlere ulaşmasını sağla ki istifade edelim.

Cimrilik etmeye hiç gerek yok.... :)

Bu konu destek konusu olsaydı ya da fazla ön yargısız şu ana kadar çoktan koyömuştum zaten. Ama madem talep var gene de bir video koymaya çalışıcam çekip bana göndermeyi başarabilirse . Amcanın kendisinin bulduğu bir alet değil bu arada onu belirteyim. Sadece pazarlıyor ve takıyor. Büyük araçlar için olanları o modifiye etti ama onu biliyorum.
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir