Halledilemeyen Gasitaly Lpg sorunu

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Halledilemeyen Gasitaly Lpg sorunu

İleti berati » 14 Oca 2013, 23:52

Merhaba.

Bir sene önce Alem Fm den Nihat Sırdar'ın programında hediye olarak Gasitaly otogaz dönüşümü kazandım. Hiç bir ücret ödemeden Sarıgazi de Özka ' da taktılar. Benim de sıkıntılarım başlamış oldu.

Gösterge ışıkları depo dolu olmasına rağmen seviye ışıkları yanmıyor, en alttaki ışık yanıp sönüyordu.Bir süre sonra hiç yanmaz oldu. Gittim, akünün üzerindeki kablo kopukmuş, değiştirdiler.

Aracım rolantideyken devir saaati inip kalkıyor; bunu yaparken arabam da sarsıntılı çalışıyordu. Tekrar gittim ayar yaptılar ama zaman zaman yapmaya devam etti.

Bir zaman sonra arıza lambası yandı, fakir karışım yüzündenmiş, ayarladılar.

Sonra sabit hızla giderken kesiklikler başladı. Sanki karşıdan çok kuvvetli bir rüzgar zaman zaman esiyor aracımın hızını kesiyordu. Giittim ayarlarımın normal olduğunu söylediler.

Sarıgazi'deki servis sorunumu çözmeyince internetten Ekip Otogaz firmasının merkezini aradım. Erdi Bey'e telefonda sıkıntımı anlattım. Bana Ümraniye'de servise gitmemi söyledi. Gittim.

İlk montaj sırasında deliklerin açılarının yanlış delindiğini söyleyerek oraları tıkayıp yeniden deldiler. Sorun hallolmayınca bujilerin lpg bujisiyle değişmesi gerektiğini söylediler 4 adet bujiyi değiştirdik. Yine hallolmadı.

Elektrik fardan alınmış, sigorta panosunu söküp oradan aldılar elektriği. Çünkü kapılar açılıp kapanınca gösterge ışıklarının tümü yanıp sönüyordu. (Zaten bir tek o zaman ışıkları yanar görüyordum )Hallolmadı.
Bu sefer boğaz kelebeği kirlidir diye boğaz kelebeği temizliği yapıldı servis tarafından. Hallolmadı.

EGR valfi ve oksijen sensörlerinden dediler. ''Ama benzinde yapmıyor'' dedim. ''Benzin sıvıdır, onu tölere edebilir ama gaz sıvıdır edemez'' dediler. Bu parçalar 1100 TL tutuyor. Değiştirelim de, ya sorun yine devam ederse? Çünkü önceki dediklerini yaptım, sorun devam etti.

Benzindeyken saat gibi çalışan arabamın lpg ye geçtiğini motorun çalışmasından anlar oldum.

Halâ arabamla giderken ayağımı gazdan çekince ve gaz verince hopluyor. E-5 te giderken bile aksların sesi daha içerden duyuluyor. Hele sokak aralarında giderken debriyaja basmadan ayağımı gazdan çekemez oldum. Çünkü kafam bir güneşliğe bir koltuk kafalığına vuruyor. Bu hoplamalar yüzünden eşim ve çocuğum varken benzine alıyorum arabayı. Akslar daha ne kadar dayanır bilemiyorum.

Gittiğim yetkili-yetkisiz 7-8 servis arabada bir şey olmadığını, sorunun lpg den kaynaklandığını söylüyor.

Benim halâ en alttaki gösterge ışığım yanıp sönüyor. Gazın bittiğini Biip sesinden anlıyorum. '' Çok basit, hallederiz'' dedikleri göstergeyi bile halledemediler.

En sonunda 10 gün önce Erdi Bey'e bir telefon daha açtım. Kiti ya da en azından beynini değiştirip değiştiremeyeceklerni sordum, aldığım cevap beni üzdü: ''Siz zaten buna para vermediniz, getirin sökelim'' dedi.

Berati Kolci
2002-Skoda Fabia SW-1.4

berati
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: berati kolci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2002 fabia sw 1.4 LPG

İleti AhmetH » 15 Oca 2013, 00:22

söktürün gerçekten.
olan emme manifoldunuza olmuş 8 defa delinmiş.

gerisi önemli değil.

illa LPG diyorsanız bilindik markalara eğilebilirsiniz. 30 saniye öncesine kadar gasitaly diye bir kit duymadım ben mesela
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti berati » 15 Oca 2013, 00:33

Ben de ilk radyo anonsundan duymuştum :) Memnun olan çok kişi var aslında. Bana denk geldi galiba?
berati
CLASSIC
CLASSIC

İleti erciyes » 15 Oca 2013, 00:35

berati bey gazitaly markasını bundan önceki iki aracımda da kullandım gayet memnundum yıne lpg siz bir araç alsam aynı markayı tayktırırım. sizin sorun montajla alakalı ksinlikle bir montaj hatası var veya yazılım hatası var.
gaziyaly den anlayan iyi usta var esenlerde dilerseniz tel verebilirm bir baksınlar belki sorunu çözebilirler.
kesinlikle parça degiştirmeyin aracınızda örnegin (ateşleme bobini, sensör, rolanti motoru, buji kablosu vs.)
kesinli yazılım hatası var örnegin arcınız 1,4 ise 1,5- 1,3 gibi motor yuklenmesinden yada enjektör memelerinin büyük veya küçüklügünden de olabiliyor.
aynı siizin yaşadıgınızı 2006 yılında toyota aracımda yaşadım rolanti dengesizligi, devir saati yerinde durmuyor inip inip kalkıyor, silkelenme, ayagımı debriyajdan çekince boşda stop etme, patılayarak gaz yemesi ilk kalkışlarda.
benim marka atikerdi burada gitmedigim servis kalmadı çözemediler konya yı aradım agzıma geleni söyledim sonra montajı yapan arkadaş aradı beni konya dan aradılar arkadaş sorunu gel bulacagım dedi bende gittim bilgisayara bagladı lpg ayarlarını tek tek gözden geçirdi sonun 1,3 olan aracıma artık 1,4mü- 1,5 mi motor araç yuklemişler sonunda 1,3 uyumlu araçları deneyerek çözdüler. size tavsiyem yazılımı kontrol ettirin çözülecektir.
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kazım özdemir
Arabanız: fabıa

İleti berati » 15 Oca 2013, 00:40

erciyes çok teşekkür ederim. katılıyorum bir yerde hata var ama inandıramıyorum maalesef :(
olur giderim. uğraşırım yani. yeter ki sorunum çözülsün.yani başka markanın servisine de gitsem halledebilir mi ?
berati
CLASSIC
CLASSIC

İleti erciyes » 15 Oca 2013, 00:47

yok kardeşim başka marka servisleri ugraşmaz başından atar.
sana tavsiyem benim ustamla görüşmen kesinlikle çözecektir.
GÜNGÖR USTA 0537 730 37 54 esenlerde
gasiatliyi ilk defa piyasaya süren arkadaşlardır.
sen benim adımı ver. skoda fabıa sı var dersen o tanır beni.
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kazım özdemir
Arabanız: fabıa

İleti berati » 15 Oca 2013, 00:50

teşekkür ederim.
berati
CLASSIC
CLASSIC

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir