En kaliteli lpg markası hangisi

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

En kaliteli lpg markası hangisi

İleti masyali » 10 Nis 2014, 11:07

Daha önce tartisildimi bilmiyorum ama wn iyi lpg yakiti hangi marka olmalı. Ben sahsen petrol ofisinden aliyorum pogaz. Sizin tavsiye ve tecrübeleriniz nelerdir

masyali
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: blackline

İleti blauzahn » 10 Nis 2014, 11:59

Pompadan pompaya değişiyor aslında. Şehirden şehire de değişiyor. Pogaz-Shell-İpragaz ve Milangazın yurtdışından gelen aynı gazı kullandığını biliyorum. Türkiyede kendi karışım oranını yaparak satışa çıkarıyorlar. Aynı gaz olmasına rağmen milangazı hiç sevmedim. Pogaz, ve İpragazı denemedim. Shell benim için en iyi performans ve en iyi km yapıyor.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 10 Nis 2014, 12:37

En kalitesini bilmem ama ön kötüsü bence mogaz :)
Zamanında iki araç yola çıktık, yol üstüne bahseetiğim istasyona girdi öndeki araç. Mecburen bende. Oradan araçlarımızza yakıt aldıktan sonra yola çıktık. Toprak arazide araçları bırakıp bir kaç saat zama geçti. akşam -5 civarı hava sıcaklığı var. Araçlarlara bindik LPG de çalıştıramadık. Zar zor benzinde döndük. Sabah olduğunda tamircinin yolunu tuttuk. LPGnin donmuş olduğunu örendik. Depodaki LPG yi tamamen bitirdikten sonra bi daha o istasyona uğramadık :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti MadloveR » 10 Nis 2014, 15:34

Bana göre de Shell diğerlerine göre gayet iyi. Favo varken Lpg sini kullanıyordum, şu an ise dizel yakıtını kullanıyorum, diğerlerine göre bir depoda Lpg de 40-50 km, dizelde 70-75 km fark ediyor. Ayrıca performans olarak da diğerlerinden önde.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti blauzahn » 10 Nis 2014, 16:37

blauzahn yazdı:Pompadan pompaya değişiyor aslında. Şehirden şehire de değişiyor. Pogaz-Shell-İpragaz ve Milangazın yurtdışından gelen aynı gazı kullandığını biliyorum. Türkiyede kendi karışım oranını yaparak satışa çıkarıyorlar. Aynı gaz olmasına rağmen milangazı hiç sevmedim. Pogaz, ve İpragazı denemedim. Shell benim için en iyi performans ve en iyi km yapıyor.

Bunların yanında Petline, Total ve Aygaz denedim. Petline ve Total'in çekişinden hiç memnun kalmadım. (Bunun nedeni gaz ayarımın ShellGas'a göre yapılması olabilir yönünde tahminim var.) Aygaz'ı uzun yolda kullandım. Uzun yol ortalamam 6.5 lt olunca sıcak motor ve çekiş güzel olunca memnun kalmadım demiyorum ama şehir içinde denemek lazım.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti masyali » 11 Nis 2014, 09:58

Fiyatlara bakarsak poGaz daha mantikli gibi geliyor. Istanbulla pogaz:2.47 shell:2.75
Nasıl bu kadar fark olabiliyor fiyatlar
masyali
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: blackline

İleti İstop » 11 Nis 2014, 16:59

masyalı kardesım sımdı bellı bı tavan fıyat uygulaması var yarın bırgun karsına 3,00 tl yazan bı yer cıkarsa sasırma tavan fıyat 3,00 dıyelım 2,00 da taban fıyat kabul edelım arada rekabet var mısal burda sehrın bı ucundaki tok satıcı po gazı 2,98 bıkac km ıcerdekı po da gaz 2,71 bıraz daha ıslek bı yol uzerındekı po gazı 2,66 yanı tamamen bayılerın arasındakı rekabet kımı karını yuzde 50 bırakıyo kımısı yuzde 25 yanı kabatalak anlatmak ıstedım. bu arada po gazı ıyıdır ben sıkıntısını gormedım sukur yanlız herkes shell dıyo fakat konyada ıkı kere aldım hem cabucak bıttı hemde cekısım berbattı barız hıssettım belkı benım aractandır belkı gazdan sımdı gunah almayım. aytemız petrole gelınce sakın aman amman dıyorum uzak durun. kazasız belasız surusler
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti blauzahn » 11 Nis 2014, 18:26

masyali yazdı:Fiyatlara bakarsak poGaz daha mantikli gibi geliyor. Istanbulla pogaz:2.47 shell:2.75
Nasıl bu kadar fark olabiliyor fiyatlar

Arada uçurum var. Ankara'da shell ile po arasında en fazla 3-5 krş var.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir