Katkılı Yakıt Kullanımı

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Katkılı Yakıt Kullanımı

İleti blauzahn » 03 Haz 2014, 16:45

Arkadaşlar merhaba, mutlaka daha önce de açılmıştır, güncel tutmak adına karbüratörlü ve enjeksiyonlu Skoda kullanıcıları olarak katkılı yakıt kullanımına nasıl yaklaşıyorsunuz? Avantajları dezavantajları konusunda ne düşünüyorsunuz acaba? Yorumunuzu yazarken kullandığınız aracın sıralı veya düz sistem olduğunu da belirtmeyi unutmayalım...

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti favorit55 » 03 Haz 2014, 17:02

Favoritimde birinci tercihim shell otogaz ikinci tercihim rinde opet aygaz alırım. Katkısız gazlarda çekiş bariz düşüyor.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti blauzahn » 03 Haz 2014, 17:06

favorit55 yazdı:Favoritimde birinci tercihim shell otogaz ikinci tercihim rinde opet aygaz alırım. Katkısız gazlarda çekiş bariz düşüyor.

Shell bildiğim kadarıyla tüm istasyonlarında aynı gazı kullanıyor ve cezayir gazı satıyor. Yani milangaz ve ipragaz ile aynı. Katkılı olduğunu düşündürten nedir size?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 03 Haz 2014, 18:05

kursat abı ben aygazın gazını kullandım sakın ha sakın derım salla katkılı matkılı kullanma po dan alıyorum cekısımde yakısımda guzel cok sukur benım gorusum katkılı her halttan uzak durmak :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti blauzahn » 03 Haz 2014, 18:23

Aygaz kullandım ben uzun yolda, 20-25 lt kadar. Çekişte sıkıntı yoktu, pompa biraz oyun yaptı büyük ihtimal, acelemiz olduğundan üstüne düşmemiştim. Dönüşte başka bir aygazdan almıştım hiç sıkıntı yoktu. Son iki depodur PO gaz alıyorum aynı istasyon aynı pompa ama iki gazın arasında bariz fark var. Sormuştum nereden alıyorsunuz gazı diye Milangazdan da alıyoruz, Habaştanda alıyoruz cevabını verdiler :) Ben her istasyonda aynı kaliteyi görmeyi daha çok istiyorum. Shell'de bu kalite var, gördüğüm kadarıyla Aygaz'da da aynı kalite var.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 03 Haz 2014, 18:42

ozaman kursat abı bıde konyadakı shelden al bıde buraya yanıma gel burdakı aygazdan al 2 gun sonra araba pert :D saka bıyana sehırden sehıre pompadan pompaya degısıyo sanırsam ben aldıgım yerlere nazaran dedıydım :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti favorit55 » 03 Haz 2014, 20:41

Ben shellin gazinin katkili olduğunu fiyatinin piyasadan yuksek olmasindan düşünmüştüm. Ama shellin kalitesi tartisilmaz bence ben çok memnunum eğer shell bulamazsam yolumun üzerinde o zaman tercihim aygazdir ama onuda az alirim. Birde ben sürekli ayni shelden aliyorum bayi değil shellin kendisinin benzinlik
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 03 Haz 2014, 21:02

favorit55 yazdı:Ben shellin gazinin katkili olduğunu fiyatinin piyasadan yuksek olmasindan düşünmüştüm. Ama shellin kalitesi tartisilmaz bence ben çok memnunum eğer shell bulamazsam yolumun üzerinde o zaman tercihim aygazdir ama onuda az alirim. Birde ben sürekli ayni shelden aliyorum bayi değil shellin kendisinin benzinlik

ben de shell, ipragaz, milangaz ve po'nun cezayir gazını (yani hepsi aynı gazı kullanıyor) kullandığını biliyorum. cezayir gazı doğalgazdan üretilme daha temiz bir gaz olduğunu söylüyorlar. faruk bey var brc kocaeli bölgesinden onun mesajlarını bulabilirsiniz donanimhaberde. aynı gaz olmalarına rağmen milangazı benim araç sevmedi. km düşük geldi. shell hep aynı km yaptırdı. po son iki depodur kullanıyorum, ikinci depoyu beğenmedim. ilk depoda da km. sıkıntısı vardı benim araç yaza giriş yapınca fazla yakmaya başladı onunla alakalıydı sanırım. ipragaz yolumun üzerinde hiç yok deneyemedim ama shellden aşağı kalır olduğunu sanmıyorum. akpet'i çok merak ediyorum. katkısız ve temiz bir gaz olduğunu biliyorum :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 04 Haz 2014, 20:03

Kimse lpgli skoda kullanmıyor herhalde gözünü sevdiğim forumda. Görüntüleyen 77 kişi cevap yazan 2 hadi kendimide sayayım 3 kişi. Bencillik hat safhada. Kayıt olayım 5 dk sonra sorumu sorayım cevabımı alayım işim tamam. Bu kervan böyle yürümez ne yazık ki... Bir kaç arkadaşı tenzih ederek konuya bakan bakacak olan üyeleri esefle kınıyorum. Foruma bir şans daha vermiştim ama ilişkilerimi bu vakitten itibaren özel mesaj düzeyinden daha öteye geçirmem, geçirmeyeceğim de. Sağlıcakla kalın.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 04 Haz 2014, 22:33

ucak yakıtı kullanıyo herkes dedıgın de yuzde yuz hakkın var kursat salla zaten derdı duen yazıyo cvp alınca ses seda yok dedıgım gıbı bence katkılı yakıtın beyne ozellıkle cok zararı var sana sıkıntı cıkarmayan pompadan devam etmek en guzelı
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti favorit55 » 05 Haz 2014, 07:39

Haklısınız konulara bakan cok yorum yapan yok hele bu kadar basit sorulara. Yada ön yargılı davranmadan 100 kişi den 3ü lpg araç kullanıyor.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti simurg66 » 05 Haz 2014, 09:23

Tamam kızmayın yaa. Opet Aygaz kullanıyorum. Genel anlamda sıkıntım yok. Çekişinden vs. memnunum. Bundan önceki arabalarımda(clio ve auris) başıma gelmedi ama fabiam bazen kontağı 5-10 çevirmeden sonra böyle hasta insanlar gibi öksürerek zor çalışıyor. Gaz ile mi alakalı onu bilemiyorum, pek de zannetmiyorum.
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti AlperURHAN » 05 Haz 2014, 10:54

katkılı yakıtı markalardan bağımsız olarak değerlendirirsek ben kullanılması taraftarıyım. içinde katkı diye bahsedilen olay sıvı yakıtlar için motoru temizleme amaçlı lpg içinse motoru yağlama amaçlı olduğundan kullanılması taraftarıyım. özellikle gazda katkısız kullanımda motor yağlama oranı çok düşük olduğundan kesinlikle katkılı kullanılmasını tavsiye ederim.
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir