Ultrasonic Temizleyici İle Enjektör Temizliği Hakkında

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ultrasonic Temizleyici İle Enjektör Temizliği Hakkında

İleti poirot » 22 Haz 2014, 17:54

Lpg enjektörlerimden birinin (landirenzo med tip) tıkanması sonucu bu konuyu internetten araştırırken gördüm.Ultrasonic temizleme makinaları ile bazı ülkelerde bu tür uygulamalar yapılırken çekilmiş videolar internette mevcut.Konuyla ilgili bilgisi ve tecrübesi olan var mıdır? Mikron mertebesinde temizlik yaptığı için bana yapılabilir gibi geldi.

poirot
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 22 Haz 2014, 18:43

Bu cihazı daha çok yazı kafalarının tıkandığı durumlarda kullanıyorlar. Yazıcı için kullanmış birisini mutlaka bulursunuz. Donanımhaberde biraz araştırın isterseniz.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti poirot » 22 Haz 2014, 22:05

Evet onu gördüm yazıcı kafasını temizliyorlar ancak yazıcı kafası ile enjektör benzer nitelikler taşır mı ?
poirot
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 23 Haz 2014, 10:09

Yazıcı kafalarının çalışma mantığı benzer nitelikte. Yalnız şöyle bir şey var yazıcı kafaları daha dayanıksız malzemeler. 3-5 bin baskıdan sonra arıza verebiliyorlar. LPG Enjektörleri daha dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Bir de tahminimce yazıcı kafasındaki kanallar enjektörlerden daha ince.

Mutlaka temizleme yapılabilir ama bu bilgileri öncelikle cihazı temin edeceğiniz satıcıdan almalısınız. Bir de cihazın nasıl kullanılacağı, içerisine ne kadar su konulacağı, nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi ince ayrıntılara dikkat ederseniz doğru sonuca sıkıntısız bir şekilde ulaşabilirsiniz. Başlığı bulamadım ama donanımhaberde bununla ilgili nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili bir yazı okuduğumu hatırlıyorum.

Edit: Aklıma gelmişken enjektörün temizliği için ayrı bir solüsyon kullanmanız gerekebilir. Devre temizleyici solüsyonlar büyük ihtimal işinize yarayacaktır.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti poirot » 23 Haz 2014, 12:49

Cevabınız için çok teşekkürler eğer bu yolla temizlik yapabilirsem buraya yazacağım bu tür arızalarla karşılaşanların faydalanması için.Ucuz bir temizleme makinası var 10tllik onunla ilgili bilgi bulabilsem hemen alacağım ancak daha bulamadım.
poirot
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 23 Haz 2014, 14:39

Rica ederim hocam yalnız 10 liralık makineden verim alacağınızı hiç zannetmiyorum. Linkini paylaşabilirseniz yinede bir göz atarım.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti poirot » 23 Haz 2014, 23:14

poirot
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 23 Haz 2014, 23:47

Hocam bu ürün olmaz, alacağınız cihaz en az 30-35 w olmalı ki iş görsün. Bununla ancak yüzük temizlersiniz. En azından şöyle bir şey olmalı http://www.sanalpazar.com/Ultrasonik-Mu ... sp10548157
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti poirot » 24 Haz 2014, 01:11

Anladım 30wlık daha ucuz ürünler var onlara bakacağım.
poirot
CLASSIC
CLASSIC

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir