Atiker Enjektör Sorunu

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Atiker Enjektör Sorunu

İleti atakankar » 24 Kas 2014, 13:57

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde arabam da bir arıza meydana geldi. Sıralı sistem atiker lpg takılı yeti aracım var. Kendim çözemeyince ustaya götürdüm lpg ile ilgili

dediler. Ordan da lpg ustasına götürdüm. Aracımda ki tekleme ve düzensiz çalışmanın sebebinin Atiker enjektörün 3. gözünün bozulduğunu söyledi. Değişmesi gerekli

olduğunu söyledi. Ben bozuk olanı değiş dedim adam o şekil olmaz randıman alamazsın dedi. Benden pazarlık dahil 220 tl ye kadar düştü. Yanımda o kadar para olmayınca

yarın gelirim deyip salladım :) . Akşam evde internetten enjektör fiyatlarını araştırıyordum. www.sivasotogaz.com diye bir internet sitesine rastladım. 4 lü sıfır

atiker enjektör kargo + kdv dahil 125 tl ye 3 gün sorunsuz teslim aldım. üstüne bir de Bir büyük Bir de küçük atiker filitre gönderdiler. Neyse Az biraz anlarım bir de

komşum var sağolsun beraber uğraştık taktık enjektörü. bana 125 tl ye mal oldu gayet de memnunum. Üstelik filitre değişim bedeli de ödemedim. Geçen sene bir de ona 40

tl vermiştim. Eğer eliniz anahtar tutuyorsa boşuna o kadar para vermenize gerek yok. Neyse arkadaşlar hayırlı günler. Google a sivas otogaz yazınca geliyor.

atakankar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: furkan yıldızlı
Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Yeti

İleti SKDFORMAN » 24 Kas 2014, 17:55

Evet öyle ama 125tl set halinde int. satılan enjektörle onların taktığı farklıymış. Hani bu enjektörlerin bi şakırdama problemi var. Bazılarında ise yok. Geçen bir yakınım bu anlattıklarınız için 350tl verdi. Banada cok pahalı geldi. Bende atk. enj. 100tl civarı olduğunu biliyordum.
Eğer arada fark yok ve aynı ürünü takıyorlarsa ciddi kar peşindeler diyebilirim.
Bu konuda bilgisi olanlar paylaşımda bulunursa aydınlanmış oluruz.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti 101hp » 24 Kas 2014, 18:39

arkadaş sadece reklam yapıyor.büyük bir ihtimal satan kişi.bir çok forumda aynı şeyleri paylaşmış
http://www.renaultclubtr.com/forum/tekn ... cirma.html
101hp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hakan kahraman
Nereden: Diyarbakır
Arabanız: fabia elegance

İleti SKDFORMAN » 24 Kas 2014, 19:29

Evet int. sitesi linki verdiği için bende işgillendim. Yine kazıklanmışında demedim ;) Çünkü değişik int. sitelerinde bu ürün filtre setide dahil 100 tl ciravında.

Ama bu vesileyle bu konu acıldığı iyi oldu. Gaz ayarı enjektör filtre derken 350-400tl yi bulan bu arıza için bilgi ve tecrübe sahibi arkadaşlaar yorum yaparsa bizde öğrenmiş oluruz.
İnternette aynı ürün aynı marka 100tl iken, sanayide 250 tl civarında (işçilik ve gaz ayarı hariç 100tl) Bunun nedenini, arasında fark olup olmadığını paylaşırsak faydalı olur...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir