lpg dolumunu hep aynı istasyon olması şart mı

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg dolumunu hep aynı istasyon olması şart mı

İleti alwaysloser » 09 Eyl 2015, 17:10

lpg dolumunu her defasında farklı yerlerden doldurabilir miyiz.yoksa örneğin hep opetten mi dolduralım.avantaj yada dezavantajı var mı

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti phenomx3 » 09 Eyl 2015, 18:28

sıkıntı yaşamadığımız bir istasyondan almak bence mantıklı. sonuçta tüm markalara LPG yi Tüpraş veriyor diye biliyorum. Firmalar aldıkları LPG ye katık vs. kendi formüllerini uygulayıp satıyorlar tabii bir de istasyonun dürüstlüğü de önemli. Yapılan denetimlerde yakıtın içinde gereğinden fazla su vb. madde varsa büyük cezaya maruz kalıyorlar. o yüzden bildik ve sıkıntısız bir istasyondan almak herzaman için faydalı. Ben öncelikle İpragaz olan istasyonlardan ya da shell BP Total gibi yerlerden almaya çalışıyorum. OPETin katkılı gazı LPG beyninde zamanla tortu ve yağ benzeri birikim yapıyor. önceki aracımın beyninden bir su bardağı kadar siyah yağ ve tortu karışımı pislik çıkmıştı, aracı aldığım kişi sürekli opetten alıyordum demişti?? Bilinmedik adını ilk defa duyduğum firmaların istasyonlarından almam. İç Anadoluda çok var böyle yerler hep es geçip bilindik firmaların istasyonundan alırım.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti AhmetH » 09 Eyl 2015, 19:21

en ucuz neresiyse ordan alırım hiç bişeyde olmadı :D

kullandığım alet sıralı lpg li hemde

LPG litresine 2 lira üzerinde para verdiğim zaman kazıklanmış hissediyorum kendimi.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti blauzahn » 09 Eyl 2015, 19:59

Ben genelde aynı istasyondan alıyorum. Gazını beğendiğim sürece ücretine pek takılmıyorum. Zaten 5-10 krş fark cebe olumsuz yansımıyor. Ş.dışında da markadan bağımsız belirlediğim kaliteli istasyonlar var hep onlardan alırım.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir