FABİA ve LPG taktırma

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA ve LPG taktırma

İleti djenginnn » 22 May 2009, 02:43

skoda fabıa 1.4 specıal 101 hp olan aracıma taktırdım 150 bın lıra yakıyorum hıcbır sorunda cıkarmadı mimgas kullanıyorum umranıye sanayıde candan oto gaz a taktırdım tavsıyede ederım

djenginnn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maoli06 » 22 Haz 2009, 04:52

ben tavsiye edildiği için gittim atiker marka taktırdım araba durmadan stop ediyodu,araabayı boşa aldığım anda tık gidiyo gidiodu araba farketmiyodum bile kaza bile atlattım,götürdüm adamlar yapamadı kavga dövüş iade ettim ve sonra lovato arka taktırdım allaha şükür hiç bir sıkıntım yok süper babam ayda 600 lira benzin parası veriodu şimdi dua ediyo bana:D:Dtaktırın ama işciliği güzel olan biryere taktırın derim
maoli06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dejavu » 22 Haz 2009, 13:44

LPG taktıracak arkadaşlar boşuna tereddüt ediyorlar. Ben arabayı ilk aldığımda taktırdım (Yaklaşık 8 ay önce) bu güne kadar ufak tefek rölanti dengesizlikleri dışında hiçbir problem yaşatmadı çok şükür. En son arada stop ediyor diye kalibrasyon yaptırdım, ilkin daha beter oldu motor boğuluyordu, tekliyordu ve çok yakıyordu (misal sabah işe gelirken yol bilgisayarı 9,5 gösterirken o ara 11 e çıkmıştı) tekrar kalibrasyon yaptırdım başka bi ustaya, bayağı itina göstererek ve uğraşarak bi ayar yaptı ve şimdi yukarıdaki değerler 8,9 lt.ye indi. çekiş mükemmel, hiçbir sıkıntı yok.

Ayrıca iki hafta önce bursa'ya gittim. yaklaşık 90 km/saat ile ve LPG 1,45'den 10,5 krş yaktığını gördüm. şehiriçi yoğun trafikte 16 ile 18 krş arasında değişiyor.

Belki bunlar LPG düşünenlere bir fikir verir diye yazıyorum.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti capadocia » 23 Haz 2009, 01:32

merhaba arkadaslar bende de fabıa 1,2 var bende yaklasık 1 ay once taktırdım cok dusundum ve hangı marka olursa olsun takan ustanın ıyı olması sart ve atıker taktırmaya karar verdım aracın rolantısınde hıcbır oynama yok ayrıca cekısı de benzındekı gıbı hıcbır farkı yok olsa bıle farkedılmeyecek kadar az  yakıt konusunda sehır ıcınde ( nevsehır de ) ıstanbul gıbı sehır ıcı degıl ama 50 lıralık 1,62 lıradan aldıgım lpg ıle suan ıcın 460 km yaptım ve hala da yapıyorum bende cok sasırdım artık ne kadar daha gıdecek bılemıyorum ama dıger arkadasların da soyledıgı gıbı aracta motor arıza lambası yandı bunun hıcbır zararının olmadıgını dıger taktıran arkadaslar da soyledı acıkcası ben taktırdıgıma cok memnunum umarım hep boyle gıder ve gezmeyı ve cok km yapan herkese dusunmeden tavsıye edıyorum
capadocia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muzaffersurmaz » 26 Haz 2009, 11:40

2009 1.4 bende taktırdım orun yok şükür
muzaffersurmaz
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir