Atiker Sıralı LPG

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Atiker Sıralı LPG

İleti ahmetaladag » 02 May 2008, 23:03

Arkadaşlar herkese merhaba,
Kısa bir zaman önce 2001 model Skoda Fabia 101 Hp Elegance aracıma Atiker Sıralı Sistem Lpg taktırdım.
1200 ytl ye 10 taksit yapıyorlar ve 2 yıl da garantili.
İşim gereği günlük 120 km yol yapmam gerekiyor. Arabamı 3 yıldır kullanıyorum ve cok temiz ve hala orijinal, yan sanayi tek bir civata bile yok üzerinde.
Şehir içi benzin ortalamam 7,5 litre ve şehirdışı 5 ila 6 litre arası değişiyor.
Buna rağmen artan fiyatlar nedeniyle ben de taktırmak zorunda kaldim lpg.
Lpg ile 6000 km yol yaptım ve %45-50 yakıt tasarrufu lafı masal değil. Clap
Şu anda 100 km ye ortalama 7-7,5 litre lpg yakıyorum şehirdışı.
Eğer aracınızın rutin bakımlarını serviste yaptırıyorsanız hiçbir problem yaşamazsınız.
Özellikle motor arıza lambası yanmasından korkan arkadaşlara söylemek istediğim bişey var.
6000 km oldu lpg ile aracımı kullanalı ve motor arıza lambam yanmadı çok şükür.
Zaman zaman gidip boğaz kelebeği ve egr valfi ile alakalı kısımları temizletmenizi öneririm sadece.
Yakıtlardan dolayı malesef çok kirleniyor boğaz kelebeği ve yakıt tüketimini ortalalama 1 litre artiriyor.
Deneyince ve parçanın kirlenmiş olduğunu görünce ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
Sonuç olarak:

EĞER LPG TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORSANIZ, AKLINIZI BULANDIRMAYIN BENCE, İŞİN ERBABI OLAN VE SERVİSİ OLAN BİR YERDE TAKTIRIN.
KESİNLİKLE MEMNUN KALIRSINIZ.Wink
3,40 YTL YE ARTIK BENZİNLE BİNMEK AKILLICA DEĞİL.Cry

SAYGILARIMLA...Star

ahmetaladag
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 02 May 2008, 23:05

güzel reklamdı sağol
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 02 May 2008, 23:06

[quote="weyis"]güzel reklamdı sağol[/QUOTE] reklam değil arkadaş gerçek olan bir şeyi yazmış
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 02 May 2008, 23:09

[quote="sılver_exelance"][quote="weyis"]güzel reklamdı sağol[/QUOTE] reklam değil arkadaş gerçek olan bir şeyi yazmış [/QUOTE] eksik olmasın
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetaladag » 02 May 2008, 23:35

arkadaşlar sitede sanırım istemeden bir tartışma başlatmış olucam.
ben lpg taktırmaya karar verene kadar belki 100 den fazla mesaj ve yorum okudum.
Çok çelişkili yorumlar ve mesajlar vardı. Yok taktırın yok aman taktırmayın.
Yok arıza lambası yanar, yok çekiş düşer diye. Olmuycak şeyler yazılmıştı lpy bağlanan.
Aslında bizdeki genel sorun araçları işini bilene değil de ucuza yapanlara  teslim etmeyi seçmemiz.
Ama dediğim gibi bu araç 3 yıldır bende ve benden önce de bendeykende hiçbir piyasa ustasına bırakılmamıştır.
Sürekli skoda servisinde ve rutin km bakımlarında gerekli herşey yaptırılmıştır.
Aracım şimdi 166 000 km de ve tık yok çok şükür.
Birgün bile yolda kalmadım, pişman olmadım aldığıma.
Benim lpg taktırmak için araştırma yaparken yaşadığım sıkıntılarla eminim başka arkadaşlarımız da karşılaşmıştır.
Bu mesajı o yüzden yazmak istedim.
Ama....
weyis kardeşimiz işi farklı açıdan yorumlamış, canı sağolsun.
Ben bir öğretmenim ve üniversitede de halen akademik çalışma yapıyorum doktora düzeyinde.
Yani sanayide servisim ya da atölyem yok.
Atiker firmasının damadı da değilimSmile.
İsteyen istediğini alsın mesajımdan. Atiker taktırıp da Tartarini ya da BRC hakkında ahkam kesmem garip olurdu sanırım di mi weyis kardeş?
İnsanlara böyle suçlayıcı bakman ve itham etmen güzel bişey değil.
Dediğim gibi canın sağolsun,..

Mesajımdan eminim birçok insan daha mantıklı çıkarımlar yapacaktır...

Herkese Saygılar...
ahmetaladag
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti selom71 » 02 May 2008, 23:37

arkadaş bende taktıracağım.ama kayseride atiker servisi bulamadım.landi renzo var oda 1650 ytl.
selom71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 02 May 2008, 23:40

hocam özür dilerim yanlış anlamışsınız demek istediğim o değildi.yaptığınız işi güzel izah etmişsiniz.onu demek istemiştim.inanın amacım sizi kırmak değildi.tekrar tekrar özür dilerim.kusura bakmayın
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 02 May 2008, 23:42

ben lpg yi otoparka giremiyoruz bide motor kuru çalıştığı için sevmiyorum
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetaladag » 02 May 2008, 23:53

Dediğim gibi 2,5 yıl ben de benzinle bindim arabama.
En son 3,10 ytl olunca artık mantığı kalmadı malesef benzinde inat etmenin.
Dediğim gibi aracım çok temiz ve benzin tüketimi şehir dışında 100km / 5,5 L .
Hatta yakıt performansı rekorum ise 110 km lik bir yolu (Erdemli-Adana) gece 4,9 litre ortalama ile gelmek oldu.
Araç benzini az yakıyor ama litre fiyatı pahalı malesef.Disapprove
Şu an 7,5 litre lpg yakıyor ortalama.
Lpg yi de sadece bir yerden alıyorum. Reklam olmasın diye yazmadım. İsteyen olursa mailine özel olarak yazarım.
Bu arada silverlinemania arkadaşımızın belirttiği gibi kapalı otopark problemini de yaşamadım. Aracın altını bile aynayla kontrol eden Forum alışveriş merkezinin (mersin) kapalı otoparkına sürekli girebiliyorum. Sorun olmuyor. Sanırım şanslıyım ya da sorun yok artık.
ahmetaladag
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 02 May 2008, 23:59

[quote="ahmetaladag"]Dediğim gibi 2,5 yıl ben de benzinle bindim arabama.
Hatta yakıt performansı rekorum ise 110 km lik bir yolu (Erdemli-Adana) gece 4,9 litre ortalama ile gelmek oldu.
Lpg yi de sadece bir yerden alıyorum. Reklam olmasın diye yazmadım. İsteyen olursa mailine özel olarak yazarım.
Bu arada silverlinemania arkadaşımızın belirttiği gibi kapalı otopark problemini de yaşamadım. Aracın altını bile aynayla kontrol eden Forum alışveriş merkezinin (mersin) kapalı otoparkına sürekli girebiliyorum. Sorun olmuyor. Sanırım şanslıyım ya da sorun yok artık.
[/QUOTE] OTOPARKLARIN HİÇ BİRİNDE SORUN OLMUYOR BEN ANKARADA MİGROS REAL VS ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİ OTOPARKINA ÇOK RAHAT BİR ŞEKİLDE GİRİP ÇIKIYORUM
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 03 May 2008, 00:04

lpg yeni arabada daha mantıklı bizim nesilli arabalarda sorun çıkartır ve korkuyorum
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti silverlinemania » 03 May 2008, 00:13

[quote="ahmetaladag"]Dediğim gibi 2,5 yıl ben de benzinle bindim arabama.
[/QUOTE]

valla ben cevahire girerken hep bagajı açmamı istediler tüp varsa almıyolar caruselde öyle almıyo o yüzden bana gelmez tüp benim genelde gittiğim yerlere arabamı sokamazsam olmaz Ouch
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 03 May 2008, 00:48

teşekkürler, abimde atiker taktırmak istiyor, iyi oldu deneyiminizi paylaşmanız...
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 03 May 2008, 01:19

[quote="silverlinemania"]ben lpg yi otoparka giremiyoruz bide motor kuru çalıştığı için sevmiyorum[/QUOTE]
bu arada silverlinemania arkadaşım aracınız hayırlı olsun bu arada,kaça aldınız,hangi model ?
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiasm » 03 May 2008, 01:26

bende de yaklaşık 1 yıldır atiker var şimdiye kadar bir problem çıkarmadı
konya samet otomotivde taktırmıştım, aynı zamanda skoda servisi olduğu için tercih etmiştim

reklam amaçlı söylemiyorum, forumun amacı bilgilenmek ve bilgilendirilmek olduğu için dedim sadece, kızma yani weyis kardeş
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 03 May 2008, 02:15

Ben her yere giriyorum simit tank var tamponu deldirmedi tambonun altına saklattı hiç anlamadılar bu zamana kadar atiker konusunda yüksek motolarda tavsiye etmiyorum kötü anım geçti o marka ile ucuz etin yahnisi hesabı oldu benimkide italyan taktırdım tık yok şu an
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 03 May 2008, 03:04

[quote="mehmetunal48"][quote="silverlinemania"]ben lpg yi otoparka giremiyoruz bide motor kuru çalıştığı için sevmiyorum[/QUOTE]
bu arada silverlinemania arkadaşım aracınız hayırlı olsun bu arada,kaça aldınız,hangi model ?
[/QUOTE]

saol abi valla hiçte iyi yapmadım sonradan anladım ama genede yazıyım 2004 model sline A3 yanlız sline dediğime bakma sline görünümlü normal A3 1800 motor xenon kit klima abs esp yol bilgisayarı airbag falan 28.000 liraya aldım
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetaladag » 03 May 2008, 14:01

neden pişmanlık duydun ki aldığına,
içine sinmeyen nesi var aracın?
ahmetaladag
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir