Lpg ve KAtalitik KOnvektör sorunu

Alternatif yakıt kullanımına yönelik tüm konuları bu bölümde ele alıyoruz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg ve KAtalitik KOnvektör sorunu

İleti skodacı » 18 Haz 2008, 14:21

öncelikle LAMBDA STORM (BLITZ) ve Lambda Ekolojik Sistem (LES) isimli cihazlar hakkında bi bilgi edin,sonra konuş...senin beni ciddiye alman gibi bi gayretim yok...o bahsettiğin üniversitelerin hocaları ile bu tür konuları tartışmadığımı nerden biliyorsun?KULAKTAN KULAĞA tabirini ise bir daha şahsıma kullanmamanızı rica ederim...internetten copy paste yapmaya gelince...bak bakalım SKODACI NIN yani benim şahsi yazılarımı kimler copy paste yapmış...benim kafamı bu işlere yorup,yormayacağımı sen mi müsaade edecen...bilimsellikten uzak diyorsan yazılarım, o zaman bilimsel olmayan yazıları okursun...kuru bilgi tabirinede bir daha kullanma şahsıma...hangi kuru bilgi yi vermiş SKODACI burada...beni tanı sonra şahsım hakkında konuş... Skodacı

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 18 Haz 2008, 14:36

vallahi  bana  yazdığınız  yazıda  ilginç  terimler  vardı  LES  falan..   araştırdım  biraz..

baktım  o  yazıda  copy  paste..  dedim  tamam  artık   ben  cevap  bile  vermek  istemiyorum..

şu  siteleri siz  yapıyorsanız  iyide..   bu yazıyı  ordan  aldıysanız  bilmiyorum..

Lamda storm  denen  zımbırtının  google da adının geçtiği  tek site..

Lamda ekolojik sistem  gibi  enteresan  bir  terimin  geçtiği  tek  site

sizin  yazılar  bunların  copy-paste   i  bariz
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti gokhan611 » 18 Haz 2008, 15:09

beyler bugn bilen egzost un yetkili servisine gittim 400 ytl ye konvertör var bunlardan taksak olurmu acaba ne diyorsunuz? diğer konvertörü söküp yerine bunu uydurabilirlermiş ?
gokhan611
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 18 Haz 2008, 15:21

arkadaşlar,bu parçalar neden-niçin üretilmiş?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguzbbk » 18 Haz 2008, 16:52

Konu büyüdü tartışma alevlendi birazda ben katılayım diyorum;
Arkadaşlar lpg nin silindir içerisinde yanma sıcaklığı 6000-7000 santigrad-derece Benzinin ise 4000-5000 derece olduğunu lpg konusunda uzman birisinin tv. ve basında bu konuyla ilgili söyleşilerde belrttiğini  sizlere hatırlatmak isterim.Hal böyle olunca bence fazla söze gerek yok sanırım lpg uygun koşullarda uygun özelliklerdeki zaraçlarda fazla zararlı olacağına inanmamakla beraber katalitik kon. zararı ise bence bu silindir ,içerisinde yanma odasında meydana gelen aşırı ısınmadan kaynaklandığı görüşünü savunduğumu belirtmek İsterim saygılar.....
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 18 Haz 2008, 17:51

[quote="skodacı"] öncelikle LAMBDA STORM (BLITZ) ve Lambda Ekolojik Sistem (LES) isimli cihazlar hakkında bi bilgi edin,sonra konuş...senin beni ciddiye alman gibi bi gayretim yok...o bahsettiğin üniversitelerin hocaları ile bu tür konuları tartışmadığımı nerden biliyorsun?KULAKTAN KULAĞA tabirini ise bir daha şahsıma kullanmamanızı rica ederim...internetten copy paste yapmaya gelince...bak bakalım SKODACI NIN yani benim şahsi yazılarımı kimler copy paste yapmış...benim kafamı bu işlere yorup,yormayacağımı sen mi müsaade edecen...bilimsellikten uzak diyorsan yazılarım, o zaman bilimsel olmayan yazıları okursun...kuru bilgi tabirinede bir daha kullanma şahsıma...hangi kuru bilgi yi vermiş SKODACI burada...beni tanı sonra şahsım hakkında konuş... Skodacı [/QUOTE]

Skodacının kim olduğu beni ilgilendirmez benim birseyim olmuyor benim de ondan bir istegim yok kulaktan dolma diye tabir ediyorum yinede edicem bircok yorumunu okudum geneli şöyle: "olur" "olmaz" "ne gerek var""zararlı"......kime göre neye göre birsey yaziyorsan senden bilimsellikte istemiyorum ama en azindan bilmiyorum diyebilmekte bir erdemdir.Bilmem anlatabiliyormuyum????
Birde senin insanlara ne yapmalari yada yapmamalarını söyleme yetkin yok diye düşünüyorum. Burada seni tanımak zorunlulugumuzda yok tanıyıp biat edip her dedigine evet mi diyecegiz yani. O filimlerde oluyor KADİR "taş kesilin lan" deyince marabalar tas kesiliyor gerçekçi olalım biraz.
Herneyse bunları yazarken amacım kendimi ifade etmeye çalısarak yazmak, üzerine alınma bilgisi olanın bilgisine sonuna kadar saygım var keza ben bilmiyorum öğrenmek istiyorum ama bir bilen varsa ondan.

HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti skodacı » 18 Haz 2008, 19:23

Gülüyorum Sana Htp...

bilimsellikten bahsettin,yanlış değilsem...sana bilimsel bir soru...cevapta bilimsel olsun...

soru:bu parçalar(bahsini ettiğim) neden-niçin üretilmiş?

cevap:...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 18 Haz 2008, 19:28

Cevabını sen usta olarak veremiyorsan!!!Nette bi search yapıver.Merak etme ben arastırdım.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 18 Haz 2008, 20:31

[quote="oguzbbk"]Konu büyüdü tartışma alevlendi birazda ben katılayım diyorum;
Arkadaşlar lpg nin silindir içerisinde yanma sıcaklığı 6000-7000 santigrad-derece Benzinin ise 4000-5000 derece olduğunu lpg konusunda uzman birisinin tv. ve basında bu konuyla ilgili söyleşilerde belrttiğini  sizlere hatırlatmak isterim.Hal böyle olunca bence fazla söze gerek yok sanırım lpg uygun koşullarda uygun özelliklerdeki zaraçlarda fazla zararlı olacağına inanmamakla beraber katalitik kon. zararı ise bence bu silindir ,içerisinde yanma odasında meydana gelen aşırı ısınmadan kaynaklandığı görüşünü savunduğumu belirtmek İsterim saygılar.....
[/QUOTE]

4000-5000 derece yanma sıcaklığı  olmaz.

iyi  araştırın..   bahsettiğini EGT  demek  LPG  nin  EGT  si   uygun  karışımda o kadar  yüksek değil.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti skodacı » 18 Haz 2008, 20:51

[quote="HTP"]

Cevabını sen usta olarak veremiyorsan!!!Nette bi search yapıver.Merak etme ben arastırdım.
[/QUOTE]

bana bak benim ustalığıma kimse hele sen zinhar laf edemezsin...nette o bi search lik insanda değilim,senin gibi...hadi araştırmanın sonucunu versene...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 18 Haz 2008, 21:09

benim için bu konuda yazmak artık paylaşmak olmayacağı için ve kimseyi üzmek istemediğim için katalitik ile ilgili yazmayacağım ama bu gün tüm nette çok şey öğrendim bu sayede, haydin kolay gelsin.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 18 Haz 2008, 21:11

beni anlamadın ya,ben ona yanıyorum...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 18 Haz 2008, 22:19

sakin olalım arkadaşlar herkez fikrini bildiğini söyler aklına yatan inanır gerisi hikaye

2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti skodacı » 19 Haz 2008, 00:04

arkadaşlar,ben kimseye fikrimi empoze etme derdinde değilim...bu forumda farkındamısınız değilmisiniz bilmem ama size mesleki tüyolar veriyorum...lakin bunun kimse farkında değil...ben SKODACI kalkıp bir lpg montaj istasyoncusu gibi lpg kesinlikle motorun ömründen çalmaz..peformansı ve torku düşürmez...kat. konverterin dağılmasına sebebiyet vermez demiş olsa idim,daha mı iyi ederdim...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokhan611 » 19 Haz 2008, 00:25

kendi aranızda tartışıyonuzda bide bize cvp verseydiniz
arada boş konuşan salak olduk
gokhan611
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 19 Haz 2008, 00:29

[quote="gokhan611"]beyler bugn bilen egzost un yetkili servisine gittim 400 ytl ye konvertör var bunlardan taksak olurmu acaba ne diyorsunuz? diğer konvertörü söküp yerine bunu uydurabilirlermiş ?[/QUOTE]

egzoz zun yetkili servisimi?bahsini ettikleri kat. konverter çıkma mı?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokhan611 » 19 Haz 2008, 00:35

bilen egzost un yetkili servisi bahsinin ettiğimiz parça da evet katalitik konvertör
önceki kat. ı sensörlerin arasından kesip çıkaracaklar oraya başka bi kat takacaklar bnm anladığım bu

ilgilendiğin için tşkkrler
gokhan611
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 19 Haz 2008, 00:39

aracınzla aynı motor koduna sahip olan aracın kat. konverteri takılmalı...farklı bir motor koduna sahip(araç aynıda olsa)kat. konverter asla randıman vermez... bu yüzden tavsiye etmem...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Alternatif Yakıtlar (LPG & CNG & Elektrik)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir