Octavia II

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia II

İleti RoadFighter » 12 Şub 2009, 17:04

.......................................

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti fıratt » 12 Şub 2009, 17:12

mukemmel bi arac yaa modifiye hali daha guzel cıvk değil estetik olmuş oluyorum bu a5e
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti ihsan » 12 Şub 2009, 21:59

usta 41 kere masallah. harbi canavar olmus aracın. modıfyeyı orjınal halını bozmadan tatlı sekılde yapmısın cok hos olmus masallah ya. usta aracında yaptıgın revızyonlar ortalama kaca patladı sana
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti hakanerdogan » 12 Şub 2009, 22:18

çok güzel Clap
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mxengine » 12 Şub 2009, 23:53

aracını çok güzel yapmıştın keşke bozmasaydın.Son resimlerde boya çok iyi duruyor galiba yeni pasta cila yaptırdın.ekzoz ucu ile yayları satmayı düşünürmüsün
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 13 Şub 2009, 00:25

aracı 10 numara yapmışsınız neden yapılan çalışmaları söktünüz? audinin rs versiyonları oldugu gibi octaviada da vrs modelı baya baya aile için kullanılacak bir model yani sizin yaptıgınız gibi sade modlubi octi fena durmuyordu...
benmde aklımda camlara fılm arkaya vrs spoyler ve ön farları merceklı yapmak var berece biliesem önümmüzdeki yıllarda...

şu öne koydugunuz sperlık nereden buldunuz ve nekadara o daha çok ilgimi çekti.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti yexplorer » 13 Şub 2009, 02:41

koyu renk çok yakışıyor octiye Allah kaza vermesin
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti RoadFighter » 13 Şub 2009, 13:43

[quote="samet"]mukemmel bi arac yaa modifiye hali daha guzel cıvk değil estetik olmuş oluyorum bu a5e[/QUOTE]

Teşekkürler.

[quote="ihsan"]usta 41 kere masallah. harbi canavar olmus aracın. modıfyeyı orjınal halını bozmadan tatlı sekılde yapmısın cok hos olmus masallah ya. usta aracında yaptıgın revızyonlar ortalama kaca patladı sana[/QUOTE]

Teşekkürler.

Aracın jantlı,yaylı vs. halinin mazisi 2 sene öncesine dayanıyor.

O zamanın parası ile ıvırı,zıvırı derken 3000 liraya yakın bir para harcamıştım.

Jant+lastikler tek başına 2000 liraya yakın tutmuştu. Yayları 200 liraya almıştım galiba(ikinci el almıştım pert bir Golf V'ten) 

Xenon kit bile o vakit lükse giriyor olmalı ki 500 lira sırf o tutmuştu mesela. (şimdilerde aynı kalite xenon kit 200-250 lira)

Şimdilerde piyasada epey jant var. Bizim araçların şanslı bir yanı da VW parçalarının uyması.

İkinci el olarak güzel,uygun jantlar bulunabilir.

[quote="hakanerdogan"]çok güzel Clap [/QUOTE]

Eyvallah. O senin güzelliğin.

[quote="mxengine"]aracını çok güzel yapmıştın keşke bozmasaydın.Son resimlerde boya çok iyi duruyor galiba yeni pasta cila yaptırdın.ekzoz ucu ile yayları satmayı düşünürmüsün[/QUOTE]

Aksesuarlı halini bende bozmak istemezdim fakat dedim ya aile arabası olduğu için aile içi şidddeye maruz kalmamak için orjinale dönüş yaptık. Big%20smile

Egzoz ucunu kullanırım diye bekletiyorum ama yayları satalı çok oldu hocam. Golf V'ten çıkmıştı zaten,gene Golf V kullanan birine gitti.

Golf V için yay satanlardan tedarik edebilirsiniz.

Son resimde aracın boyasının canlı durması araca boya koruma uygulamamdandır. :)

Amatör bir polisaj makinası ve Turtle Wax Teflon Cila ile(pasta gibi aşındırıcı değildir) belli periyotlarda boya koruma uyguluyorum araca. (rengi koyu olduğu için boya koruma şart bir nevi)

[quote="fmaka"]aracı 10 numara yapmışsınız neden yapılan çalışmaları söktünüz? audinin rs versiyonları oldugu gibi octaviada da vrs modelı baya baya aile için kullanılacak bir model yani sizin yaptıgınız gibi sade modlubi octi fena durmuyordu...

benmde aklımda camlara fılm arkaya vrs spoyler ve ön farları merceklı yapmak var berece biliesem önümmüzdeki yıllarda...

şu öne koydugunuz sperlık nereden buldunuz ve nekadara o daha çok ilgimi çekti.
[/QUOTE]

Eyvallah. Dediğim gibi aile içi anlaşmazlık neticesinde ve aracın ağır janları kaldıramaması,zırt pırt rot-balansa gitmemiz bunda değişimde etken.

Yoksa vRS spoiler(veya ince spoiler), mercekli far olayını düşünüyordum bunların sonrasında.

Sperlikten kastınız maske galiba.

2 sene önce almıştım.(140 lira idi galiba) Onunla ilgili forumda bir konu açayım. Merak edenler olabilir.

[quote="yexplorer"]koyu renk çok yakışıyor octiye Allah kaza vermesin[/QUOTE]

Allah razı olsun,cümlemizi kazadan ,beladan,nazardan korusun.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti emrtkn » 26 Şub 2009, 11:37

Asım yeniden buralardasın ;)
Birde bagaj üstü çıta spoyler hoş durur :)
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti RoadFighter » 27 Şub 2009, 03:04

..........................
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir