cam sil

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cam sil

İleti mcicek79 » 20 May 2009, 11:59

Arkadaşlar aranızda aracını camsille temizleyen varmı?susuz araç temizleme gibi çok etkili bir yöntem ve çıkmayan lekeleri hemen çıkarıyor. Acaba aracın boyasına zararı varmıdır?bilgisi olan varsa cevap yazabilirmi...

FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 20 May 2009, 12:51

Cam dışında başka yerde kullanmayın. Metil alkol var içinde camsilin. Adı üzerinde Camsil Wink

Plastik, lastik ve boyaya zararı var uzun vadede. Aracı her zaman gerektiği kadar su ile temizleyin, ne az ne çok...

Susuz temizlik sistemleri, ürünleri bizim ülkeye göre değil, her yerimiz toz, çamur vs. yurtdışında adamların garajı var, yollar temiz, bizdeki çamuru onlarda görmedim.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti fmaka » 20 May 2009, 13:04

camsil tehlikeli
boyada hele sıcakta olumlu olmaz

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti mcicek79 » 20 May 2009, 15:54

Benim aracımı yıkayabileceğim yerim yok,belki birçok insan benim durumumdadır.Tazyikli suyla yıkattığımdada boyasına zarar veriyorlar.Bugun internetten the solution susuz araç temizleme spreyi satın aldım.Bakalım kullanınca sonucu yazarım.Bu arada benim kullandığım camsilde etil alkol varmış,acaba aynı zararı verirmi yine?
FABİA 2004 101HP SPC
Kullanıcı avatarı
mcicek79
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 20 May 2009, 16:19

Alkol olduğu için boya, lastik ve plastiklerde tehlikeli...

Aracı yıkayacak yerim yok demişsin, arabanı park ettiğin yerde 1 kova su ve süngerle yıkaman, o susuz üründen daha sağlıklıdır.

Susuz araç temizleme spreyi vb. ürünler sadece araç üzerindeki 3-5 günlük toza karşı. O haliyle bile uzmanlar kesinlikle önermiyor, yoksa susuz temizlik varken niye su kullanalım. Basınçlı su araca zarar vermez, elbette her konuda olduğu gibi doğru kullanıldığı taktirde (mesafe, cihazın basınç ayarı).

Eğer araca zarar veriyor olsaydı basınçlı su, benim arabada boya kalmamış olurdu. Ya da hasar olsa kendini belli ederdi...

Ama araba senin, en iyisini aracın sahibi bilir, gerisi küllüm yalan...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti WXW » 24 May 2009, 11:05

camsil i silecek suyuna katarken de dikkatli olun, piyasada üretilen ve büyük marketlerde "indirimli" olarak satılan, 1lt ve 5 lt lik camsuyu-camsil türü ürünler, yeterince suyla karıştırılmazsa maalesef silecek motoruna zarar veriyor, çoğumuz biliyoruzdur bunu ama bilmeyenler için hatırlatayım dedim, genelde kışın donmasın diye silecek suyuna bolca katarlar ama siz siz olun üzerindeki oranlardan daha fazla su koyun...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir