buda benim araç

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

buda benim araç

İleti gurdal07 » 13 Haz 2009, 13:27

bence araba janttan daha çok adam gibi bi garaj istiyo

Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 13 Haz 2009, 13:28

araban çok güzel görünüyor. hayırlı olsun güle güle kullan. ve en kısa zamanda jantlara el at :) bir de arkadaşım aracı öyle çalı çırpının içine bırakma ve ağaçlardan bir sürü pislik düşer reçine akar. içine güneşliğini koy ağaç altına bırakma derim :)  Allah kaza bela vermesin.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 13 Haz 2009, 13:34

Cok guzel.. Hic jant mantta eksiklik gozukmuyor Avrupa tipi aracin var iste..  Jant modasi yok oyle.. Bu konuya daha once deginmistim yeniden girmeyelim hic ama celik jant en fazla 2ay icin araca takiliyor onu da yapan cok az..   Sen lastikleri devamli parlat, kapaklari da bak o zaman da ne kadar tatli duruyor..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kyron » 13 Haz 2009, 22:01

merhaba arkadaşlar
tüm arkadaşlarıma tekrar tşk ediyorum iyi dilekleriniz için

tdı konusunda evet o kadar param yoktu dolayısıylada beklemedim

janta gelince o eksiklğin farkındayım en kısa zamanda yaptırıcam inşallah

ben bide öyle çok süsü modifiyeyi falan begenen bir insan değilim en fazla yapacağım bi jant olacak galiba ha bu arada bugün araca ziebarttan boya koruma yaptırdım bana şart çünki işyerindede gördüğünüz fotograf işyerimin orası evdede maalsef agaç altına denk geliyo o yüzden ziebarttan diamond glass diye bi boya koruma paketi var onu yaptırdım. ağaç ve kus pisliklerine karşı Smile
Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 14 Haz 2009, 01:28

Diamond Glass denen uygulamadan sonra siz gene kuş pisliklerine dikkat edin.

Bu boya koruma uygulamaları ,kuş pisliklerinin tahrip edici etkisini anca geciktiriyor,tamamen engellemiyor.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti oguz » 14 Haz 2009, 01:40

bu boya koruma olayını tam olarak bir açarmısınız bana . çiziklerimi gideriyo yoksa boyayı daha saglam bi halemi sokuyo pasta cila gorevimi goruyo eger cizik coksa ilk önce pasta cila yapıp sonra boya koruma atsak nasıl olur konuda görmüşken yazayım dedim?

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 14 Haz 2009, 01:47

bu arada hayırlı olsun aracınız yeni octiler cok guzel ya :) yazdım sanıyordum ama unutmusum galiba:(

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kyron » 14 Haz 2009, 23:12

merhaba arkadaşlar
diamond glass ile ilgili bildiğim şey boyaya ekstradan bi koruma sağlıyor işte bahsettiğim ağaçtan dökülen şeyler kuş pilikleri ve asit yağmurlarına karşı etkin bir koruma sağlıyor

roadfighter arkadaşında dediği gibi tam koruma sağlamıyor geciktiriyor mesela kuş pisliği  1 gün içerisinde silinmezse boyaya zarar verebiliyor ama diamond glass bu bir günü 3-4 güne kadar çıkarabiliyor oğuz arkadaş çizikler konusunda inan bilgim yok sıfır aldığım için aracı o kısmını hiç sormadım ama istersen tlefonlarını verebilirim görüşebilirsin ...
Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 15 Haz 2009, 01:23

ya nası diyim boya koruma yaptıracak yer çokta benim bilmediğim nokta boya koruma çizikleri geciriyomu yoksa onceden lokal halde bi pasta vurdurup sonra boya korumamı yapsam ondan sormustum...

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 15 Haz 2009, 10:59

[quote="alpko"]Cok guzel.. Hic jant mantta eksiklik gozukmuyor Avrupa tipi aracin var iste..  Jant modasi yok oyle.. Bu konuya daha once deginmistim yeniden girmeyelim hic ama celik jant en fazla 2ay icin araca takiliyor onu da yapan cok az..   Sen lastikleri devamli parlat, kapaklari da bak o zaman da ne kadar tatli duruyor.. [/QUOTE]
Bu biraz da bakış meselesi...Benim bir arkadaşımda Subaru imreza 2.0 R var, arabanın fabrikasyon alüminyum jantları olduğunun farkında olmadan biniyor arkadaşım.

Gösterdiğimde ''Aa bunlar alüminyum mu? ''diye şaşırdı.Yani ona kapaklı falan da farketmez onun için yani.

Her bakan ,aynı şeyi göremeyebilir.Ben o arabaya o haliyle en fazla 2 ay binerim, sonra iyice batar yani...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti aekaragoz » 15 Haz 2009, 15:35

Hayırlı olsun.
aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Superb

İleti alpko » 15 Haz 2009, 16:28

[quote="hetepe"][quote="alpko"]Cok guzel.. Hic jant mantta eksiklik gozukmuyor Avrupa tipi aracin var iste..  Jant modasi yok oyle.. Bu konuya daha once deginmistim yeniden girmeyelim hic ama celik jant en fazla 2ay icin araca takiliyor onu da yapan cok az..   Sen lastikleri devamli parlat, kapaklari da bak o zaman da ne kadar tatli duruyor.. [/QUOTE]
Bu biraz da bakış meselesi...Benim bir arkadaşımda Subaru imreza 2.0 R var, arabanın fabrikasyon alüminyum jantları olduğunun farkında olmadan biniyor arkadaşım.

Gösterdiğimde ''Aa bunlar alüminyum mu? ''diye şaşırdı.Yani ona kapaklı falan da farketmez onun için yani.

Her bakan ,aynı şeyi göremeyebilir.Ben o arabaya o haliyle en fazla 2 ay binerim, sonra iyice batar yani...
[/QUOTE]

Senin arkadas nasil anlamiyor celik jant mi degil mi diye? Tamam kapaklilarinda vidali olanlari var o sekilde de monte ediliyor ama tamamen lastikten ayri.

hangi konu altinda paylasmistik tam olarak hatirlamiyorum ama Hakan`la bu konu da yazismistik.
Avrupa`da celik jant takintisi yok, sadece yazin takanlar var cogunlukta 2-3 ay icin celik jant takmiyor, kisin celik jant gormek neredeyse mumkun degil. Bunu lastikciye sordugumda celik jant sagliksizdir, kisin riske etmeye gerek yok demisti ben de cok umursamadim yani..   Ne VW, ne Audiler, Mercedesler var hicbirin de celik jant yok, konuyu arastirip paylasirim ama bir bildikleri var demek ki..

Lastikleri jantlardan cikartip taktiran yok, adamlarin cwelik jantin ustunde yazliklari var orijinalinin uzerinde de kisliklari var o sekilde takiyorlar.  Sadece lastik alip celik jantin ustune taktirmak isteyenlere de `bu jantlara takmak istiyormusunuz, kisliklari` diye de soruyorlar..

Nihayetinde yaz mevsimindeyiz, arkadasin nasil hosuna gidiyorsa oyle yapsin tabi ki..

Ama bence hic te eksiklik degil celik jant.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KONFOR***** » 15 Haz 2009, 18:33

[quote="hakanerdogan"]Classic olmalı. klima tek bölgeli değil mi ayrıca?

hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız günlerde kullanın. aynaları boyayıp birde jant eklediğiniz zaman çok daha güzel olacak kanımca.
[/QUOTE]

arkadasında dediği gibi jant ve aynalar işi tamamlar.
Kazasız belasız sürüşler iyi seçim

KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kyron » 15 Haz 2009, 23:07

alpko arkadaşa güzel düşünceleri için tşk ederim
aslında şu an için canttan öenemli olan başka bir şey daha var ki oda tüp meselesi

tüp taktırmam gerekiyor mutlaka bilmiyorum yeni alan arkadaşlarda benzin tüketimi nasıl ama sanırım benimki biraz fazla yakıyor depo 55 litre alıyor 193 tl doldu deposu tam tamına 700 km yol gitti dolu depoyla buda km"de 275 bin yaktığı anlamına geliyor bu biraz fazla olmaya başladı siz ne dersiniz arkadaşlar normalmi yoksa fazlamı?
Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 15 Haz 2009, 23:13

araba 0 hem de 1.6 bence gayet iyi şuanlık tabi bence. ben 1.2 fabia ile 1100 gittim bi depoyla:) oradan karşılaştırın hem 1.6 hemde yeni olmasına nazaran iyi bence. belkide ben tüp konusuna soğuk baktığımdan dolayı normal geliyo olabilir.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KONFOR***** » 15 Haz 2009, 23:55

Çok fena değil iyi denilebilir eger performansı tatmin ediyorsa devam etmelisin bir süre daha orjinalliğini bozma derim
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 16 Haz 2009, 00:37

bence hiç bozma:D yani çok normal hatta iyi bence.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 16 Haz 2009, 00:46

Aracınızın 10.000 km'yi geçtikten sonra veya ilk bakımından sonra yakıtı bir nebze daha düşecektir.

Ama çok yol katediyorsanız lpg taktırmanız daha mantıklı tabi.

Bir MPI sahibi,arabasının(Prins lpg kiti ile) Eryaman'dan şehir merkezine km'de 12-13 kuruş lpg tükettiğini söylüyordu. Biraz kalabalık trafikte 15-16 kuruş yaksın hadi.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir