İç Detaylı temizlik

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İç Detaylı temizlik

İleti KONFOR***** » 15 Tem 2009, 01:54

Arkadaşlar bugun geldim bursaya ve babam her zmanki gibi arabayı 2aydır yıkatmamış hem dışı pis hem iç döşemeler zaten uzun zamandır bi siyahlık vardı arabaya binince için kararıyor aracın paspasları ve döşemeleri sarı renkte ilk defa bir iç temizlik yapacagım konulara baktım fakat bulamadım ne yapmalıyım,hangi ilacı almalıyım bezmi fırçamı kullanmalıyım önerilerinizi sunarsanız sevinirim teşekkürler şimdiden

KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 15 Tem 2009, 01:59

Kişisel bilgilerim.....

Paspaslar sarı renk olduğu için ne yaprsan yap o pis görüntü gitmez, siyah paspas almanı öneririm. Aracın göğsüne vazelin türü şeyler sürme. Koltuklar için arap sabunu kullanabilirsin (deri değilse), tavan için sonax iç temizleme speryi mevcut ama bir arkadaşım evde kullanılan lok mu lor mu isimli bir temizlik malzemesi varmış onu sulandırarak daha güzel sonuç alındığını söyledi. zamini söylemeye gerek yok mutlaka süpürge ile emdirilmeli. En sonunda da kavun kokulu glade sıvı kokusundan koydunmu al sana -kendimce- 10 numara temizlik.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti KONFOR***** » 15 Tem 2009, 02:03

Yok araba kumaş sarı koltukar oldugu iiçin sarı paspastan baskası olmuyor denedim. loku ben camlara kullanıyordum su bile tutmuyordu döşemelere deneyeceğim söylediğin iyi oldu özellikle koltuklar ve kapı döşemeleri karardı oralara ilaç var diye duydum ondna sorayım dedim kavun kokusu eksik olmaz zaten he birde neyle silmeliyim döşemeleri ne tür bezle?
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 15 Tem 2009, 02:05

kosla halı yıkama köpükleri var döşemeler için onu kullanabilirsin ayrıca halı yıkama makinası ile uygularsan çok başarılı olur bunu tavan döşemesi içinde kullanabilirsin
onun dışında konsol ve plastik aksamlar için konsol sütü kullanmanı öneririm lastikler içinde aynı sütü kullanarak parlatabilirsin.
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 15 Tem 2009, 02:07

Tabi ki microfiber bezle... Araca başka bez değdirilir mi hiç! :)

Benim de koltuklar krem renginde -deri- eski paspasları da aynı renkti, sonra serviste gördüm orj paspası da siyah olduğunu görünce hemen sağlam olmasına rağmen pis görünüyor diye paspasları çöpe! attım, siyah koydum. zevkler-renkler malum sen öyle ben böyle severim sorun değil. lok için arkadaşım -ki kendisi bu işten bayağı anlıyor, arabası kzı gibi, denemese söylemez bana zaten- birçok ticari araç iç temizleme ürününden daha kaliteli der. Ben onun yalancısıyım. lok ile kosla oxi yi karıştırıp kullandığında temizlemediği yüzeç çözmediği kir kalmıyormuş...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti KONFOR***** » 15 Tem 2009, 02:08

[quote="OKTAVİACI"]kosla halı yıkama köpükleri var döşemeler için onu kullanabilirsin ayrıca halı yıkama makinası ile uygularsan çok başarılı olur bunu tavan döşemesi içinde kullanabilirsin
onun dışında konsol ve plastik aksamlar için konsol sütü kullanmanı öneririm lastikler içinde aynı sütü kullanarak parlatabilirsin.
[/QUOTE] o devasa ses cıkaran sulu halı yıkamalarından var bende döşemeye zarar verir dediler hiç bulaşmadım bende ama ufak bi alanda deneme yaparak olabilir çok teşekkürler umarım iyi bir sonuç alırım.
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KONFOR***** » 15 Tem 2009, 02:10

[quote="delidolu"]

Tabi ki microfiber bezle... Araca başka bez değdirilir mi hiç! :)

Benim de koltuklar krem renginde -deri- eski paspasları da aynı renkti, sonra serviste gördüm orj paspası da siyah olduğunu görünce hemen sağlam olmasına rağmen pis görünüyor diye paspasları çöpe! attım, siyah koydum. zevkler-renkler malum sen öyle ben böyle severim sorun değil. lok için arkadaşım -ki kendisi bu işten bayağı anlıyor, arabası kzı gibi, denemese söylemez bana zaten- birçok ticari araç iç temizleme ürününden daha kaliteli der. Ben onun yalancısıyım. lok ile kosla oxi yi karıştırıp kullandığında temizlemediği yüzeç çözmediği kir kalmıyormuş...

[/QUOTE] Doğrudur girebildiğim yerlere makinayla ufak ince işlerede dediğin yöntemi kullanıcam cok sagol sonucu fotograflarla paylaşacağım çok sagol
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir