Skoda Felicia Pickup 01 TL 980 yapım aşaması

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Felicia Pickup 01 TL 980 yapım aşaması

İleti PİCK-UP » 10 Ağu 2009, 15:44

beklenen resimler geldi... size bundan sonra hergün çektigim resimleri gösterip fiyat konusunda yardımcı olmaya çalışacagım..
 yorumlarınızı eksik etmeyin.

İşte Skoda Felicia Pickup alttakım ve ön düzen ayarları

alttakım bize 1000 tl ye mal oldu. ama hepsi orj. tık ses çıkmıyor maşallah

saks alman havalı çift amortisör (ön amortisör)
rot kolları
ön diskler sıfır orjinal + orj. balatası
arka kampanalar sıfır orj. + orj. balatası
şanzıman yağ körükleri 3 adet
monreo komple tabla (2 adet)
akis körükleri orj. (1 adet)
orj. fren hidrolik hortumları (2 adet) muaynede en önem verdikleri şey bu.

ve aklıma gelmeyen herşey değişti..

herşey bittikten sonra ön düzen ayarı: 20 tl

disk ve saks amortisör takılı resmi.

orj. fren diskleri

saks alman GAZLI (yanlış yazılmış) amortisörler. kasislerde bol bol fısss lıyor... :))

monreo tablalar

kollar ,  burçlar , fren balatası , ve fren hidrolik hortumunun takılmış hali.

kampanalar ve balataların içini çekmeyi unutumuşum. dıştan çektim yepyeni..

ön disklerin ön lastikler takılı iken görünüşü..

orj. ön fren diskleri

arka kampanalar

ön arka orj. balatalar. arka balatalar orjinaldir. kutularını attıkları için trw kutusuna koydular yanıltmasın sizi..

kapı karpanırken kapıdan cam kırılıyormuş gibi ses geliyor diye orj. cam ftilleri.

Aracın bakımını , alttakımını elinden gelenin en iyisiyle yapan yılmaz ustamıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.
Şahin OTO Skoda özel Servisine tşk.

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti PİCK-UP » 10 Ağu 2009, 15:47

biliyorsunuz ki bnm aracın arka tabanı plastik kaplıydı ve zamanla
plastik ile taban arasına su gire gire aracımı tabanını çürütmüştü
karpuzlarda zaten pickup ın kronik sorunu gibi birşey herkezin çürüyor.
uzun zamndan beri yogun çalışmamızın üstünden aracı yaptıracak vakiti
bulduk ve başladık paçaları sıvamaya.... :)

KÖYMEN OTO KAPORTA ve BOYA ATÖLYESİNE GİRDİK...

sonra aracı orj. sevdigimiz için istanbul yüce otodan skoda pickup arka orj. taban sacını getirttik.

dayson ekstra pütür ile 2-3 kutu sıktık ki 10 yıl boyunca paslanmasın diye...

pütür sıkılmış hali

şimdi
gelelim aracın arka taban sacını sökmeye sökerken punta sökme makinamız
vardı elimizde yaklaşık 200 adet punta söküp arka taban sacını söktük
yaklaşık 5-6 saatimiz gitti. ve söktük tamamen...

bu işlemi türkiye'de ilk bizim yaptıgımıza eminim...

evet benzin deposu olaki punto atarken çıkabilecek bir kıvılcım havaya uçurur diye söküldü...

sökülmüş hali stepnenin yerinde bnm tüp oldugu için söktürdüm 1 gün önceden...

ispiral ile puntaların kabarıklıgı alınıyor..

2 kutu pütür de araç kasa tabanına sıkılarak ordada 8-9 yıllık paslanmaya karşı garantili oldu..

tamamen telesonlandı..

daha
sonra şaseyi 2 milimlik galvenizli sactan kuvvetlendirdik olaki yük
attıgımızda çökme yapmasın diye çamaşır makinesi koyan tüm skodaların
çöken tek noktası...

daha sonra yeni taban sacımızı yerleştirip puntaları atmaya başladık...

puntalar atılıyor.

saat : 22,00 daha punta atıyoruz... :)

aracın altıda komple teleson pütür atıldı...

ve ertesi gün....
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti parsanoto » 10 Ağu 2009, 16:30

semih kardeşim öncelikle yaptığın işler hayırlı olsun.

yazdığın fiyatlarla ilgili olarak nacizane yedek parçadan anlayan biri olarak bişiler yazmak istiyorum.
1-sachs amortisörler türkiye üretimidir.marka almandır fakat türkiyede beldesan fabrikasında üretilir.ayrıca havalı amortisör olmaz.amortisör ya yağlıdır ya gazlıdır.
2-monroe marka salıncak(alt tabla)olmaz.benim bildiğim monroe sadece amortisör üretir.salıncak üretimi yapmaz.daha doğrusu bugüne kadar 11 senedir hiç görmedim.

3-ön fren diski orjinalinin fiyatı 180 lira değil.parça kodu 6u0615301.fiyatı 21,75+kdv 1 adeti.yani çifti 50 lira.bu fiyat yüce otodaki satış fiyatıdır.

4-ön balata orjinalı servis fiyatı 39,59+kdv.yani 46 lir.parça kodu da 6u0698151e

5-arka balatanın orjinali trw değildir.servis malında kutudan ferodo çıkar.takım fiyatı da 78,78 +kdv.yani 92 lira takımı.parça koduda 6u0698525a.

bunları neden yazdım.çünkü yazdığın fiyatlar anormal uçuk fiyatlar.fiyatları bil diye yazdım.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti dawerw » 10 Ağu 2009, 16:41

aracı baştan sona yeniliyorsun evladiyelik olacak . türkiyedeki en sağlam pickup sende olacak gibi. yeni resimleri bekliyoruz emeğine sağlık.

dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 10 Ağu 2009, 17:12

calısmalar guzel ama fıyatlarda bı medcezırlık var ıkıncısı olarak aracını tamır ettırdıgın sahin otoyada lanetlerımı yagdırıyorum.o adam yuzunden aracım 2 ay a bır tamır gorurdu.simdi tamırcı degıstırdım rutın bakım harıcı masraf yapmıyorum
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Ağu 2009, 17:22

maşaallah, güzel oluyor, güle güle bin. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 10 Ağu 2009, 17:27

peki bu işlerden sonra kasislerde kulagımıza gelen ufak tıkırtılar yada kütlemeler kesildimi? benim en sinir oldugum şeydir o sesler ve şuan aracımda mevcutlar herkez tabla burcları diyo ama okadar küçük şeylerin okadar can sıkıcı gürültüler cıkaracagını sanmıyorum. buralardada ne yazıkki bu işten adam gibi anlayan birileri mevcut degil sürekli foruma soruyorum ama görmedende anlasılacak bişey değil. caresizim şu stajımın bitmesini bekliyorum ondan sonra bi gidicem istanbula adapazarına felan artık napalım oralarda biyerde baktıracaz.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tolga_kaan_ » 11 Ağu 2009, 10:38

parça fiyatları konusunda katılıyorum     eğer bu fiyatlardan aldıysanız   baya bi fazla ödemişsiniz.  Araç güzel olmuş güle güle kullanın.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 11 Ağu 2009, 20:37

parçalara tam olarak.. 1000 tl gitti işçilik dahil araçtan tık ses çıkmıyor..
parça konusunda adana bence tek..(bilen bilir) ben tüm parçacıları araştırdım adana'daki parçacı şehirdışlarına parça yolluyor... yedek parça italatçısı.. (yücelkar) araştıran araştırsın
ben herşeyi yazdım yaptıracak ark. bilgi olsun diye yazdım. (ayrıca kutularda ne yazdıgına bakmayın çünkü onun kutusu yoktu trw marka ile alakası yok. o kutunun içinde orj. kampana balataları var. önemli olan içindeki parça çünkü HELLA stop lambasını aldıgımda onunda kutusu yoktu rafta dizililerin atıyorlar. kalabalık olmasın diye onuda diamond kutusuna koydular.... :))))

yapım aşamasında bitince görecez... KÖYMEN KAPORTAYA TEŞEKKÜRLER....
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 11 Ağu 2009, 20:39

fotolar yarın sabah geliyor.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dawerw » 11 Ağu 2009, 21:00

merakla bekliyoruz

dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 12 Ağu 2009, 00:17

helal olsun  beklemedeyiz
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 12 Ağu 2009, 01:34

[quote="obrute"]Birde ben ekleme yapayım, trw marka arka balatalardan favorite, bir hafta kadar önce bir takım aldım 30 tl verdim. 5-10 tl fark olsa neyse 120 tl demişsiniz. [/QUOTE]

o trw marka degil orj. fakat raftan aldıgım için trw kutusuna koydular..

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 12 Ağu 2009, 01:41

[quote="parsanoto"]

yazdığın fiyatlarla ilgili olarak nacizane yedek parçadan anlayan biri olarak bişiler yazmak istiyorum.
1-sachs amortisörler türkiye üretimidir.marka almandır fakat türkiyede beldesan fabrikasında üretilir.ayrıca havalı amortisör olmaz.amortisör ya yağlıdır ya gazlıdır.
2-monroe marka salıncak(alt tabla)olmaz.benim bildiğim monroe sadece amortisör üretir.salıncak üretimi yapmaz.daha doğrusu bugüne kadar 11 senedir hiç görmedim.

3-ön fren diski orjinalinin fiyatı 180 lira değil.parça kodu 6u0615301.fiyatı 21,75+kdv 1 adeti.yani çifti 50 lira.bu fiyat yüce otodaki satış fiyatıdır.

4-ön balata orjinalı servis fiyatı 39,59+kdv.yani 46 lir.parça kodu da 6u0698151e

5-arka balatanın orjinali trw değildir.servis malında kutudan ferodo çıkar.takım fiyatı da 78,78 +kdv.yani 92 lira takımı.parça koduda 6u0698525a.

bunları neden yazdım.çünkü yazdığın fiyatlar anormal uçuk fiyatlar.fiyatları bil diye yazdım.
[/QUOTE]

ikinci yazdıgın yazıda monreo tabla olmaz. demişsin sana parçacıya gittigimde yada serviste kutuyu atmamışlarsa resmini çekip hususi koyacagım... ayrıca beyenirsen parçacımla konuşabilir kendine kargolatabilirsin. 11 yıldır nsıl haberin olmaz anlayamıyorum.

tşk ederim. fiyatları birer birer yazdıgın için ben resimleri eklerim parçaların sende fiyatlarını daha dogru ve düzgün şekilde yazarsan memnun olurum...

ayrıca fiyatları siliyorum.. her şehir parçacılar fiyat farklılıgı
gösterebilir. atıyorum bir parçacıda 25 tl olan buji digerinde aynısı
12 tl oluyor. buna birebir şahit oldum ee adana içinde bu oluyorsa
şehirler arasıda olacaktır...

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti parsanoto » 12 Ağu 2009, 10:54

[quote="PİCK-UP"] [quote="parsanoto"]

[/QUOTE]

ikinci yazdıgın yazıda monreo tabla olmaz. demişsin sana parçacıya gittigimde yada serviste kutuyu atmamışlarsa resmini çekip hususi koyacagım... ayrıca beyenirsen parçacımla konuşabilir kendine kargolatabilirsin. 11 yıldır nsıl haberin olmaz anlayamıyorum.

tşk ederim. fiyatları birer birer yazdıgın için ben resimleri eklerim parçaların sende fiyatlarını daha dogru ve düzgün şekilde yazarsan memnun olurum...

ayrıca fiyatları siliyorum.. her şehir parçacılar fiyat farklılıgı gösterebilir. atıyorum bir parçacıda 25 tl olan buji digerinde aynısı 12 tl oluyor. buna birebir şahit oldum ee adana içinde bu oluyorsa şehirler arasıda olacaktır...

[/QUOTE]

dostum ben fiyatları sana doğru düzgün yazdım.çünkü sen eğer ki o yazdığın fiyatlardan almışsan dicek bişeyim yok.benim yazdığım ön disk,ön balata,arka balata fiyatları yüzde yüz orjinal ve servis fiyatlarıdır.bildiğin kaç tane yetkili servis telefon numarası varsa arayıp yazdığım parça kodlarını verip fiyatlarını öğrenebilirsin.
şehirler arası fiyat farklılığı elbette olabilir ama bu kadarda olmaz.50 lira olan disk 180 lira olamaz Adanada.monroe marka tabla evet hiç duymadım.eğerki varsa böle bi kutu fotosunu çek öğrenmiş olalım bizde araştırıp rafımıza koyalım.monroe gerçketen kaliteli bi markadır.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 12 Ağu 2009, 12:59

bu ürünler gerçek fiyatları degil zaten arasında kargo fiyatları olanlarıda var. kargoyla bizim özel servise yolladılar. yani açıkcası bende senin dedigin fiyatlardan 10-15 tl fazlasına aldım gerileri kargo parası.. 10-15 tl de fazla yazdım çünkü fiyatlar tam olarak aklımda degil düşük yazıpta milleti yanıltmak istemedim. ama tamamen orj. parçalardır.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 12 Ağu 2009, 20:23

son resimler....      

sağ plastik altı sacıda yenilendi..
          KÖYMEN KAPORTAYA TŞK..

dtuning oto damada plakalarımı özenle boyayıp kalınlaştırdıgı için tşk...

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 15 Ağu 2009, 11:14

güncel.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE