eskişehir kazası ( yeni resimler 2. sayfa)

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

eskişehir kazası ( yeni resimler 2. sayfa)

İleti oguz » 08 Eyl 2009, 06:40

perşembe akşamı arkadaşlarla hem gezmek hemde arkadasın evine 3-5 eşya götürmek amacıyla eskişehire gittik. o akşam ve cuma günü gayet güzeldi. cumartesi günüde şelale diye biyere gittik. orasıda muhteşem geçti. akşam üzeri dönüşümüzde iftar saatlerinde eskişehir merkezinde eve dönerken kötü bi olay yasadık. tek yön bi yolda 30-40km hızla giderken sağ şeritten sola geçmek istedim. aynaya baktıgımda arkamda araba ile yaklaşık 30metre ara vardı. sinyalimi verdim ve yavasca sol şeride geçtim. sinyali kapamadım 10 metre sonraki kavsaga girmek isterken arkadan bi fren sesi geldi. duyar duymaz gaza yüklendim ama kurtaramadım. 75 model bi ford transit arka sol köşeden bize vurdu ve araba kısa mesafe hızlı bi şekilde savruldu. savrulmanın etkisiyle direksiyon saga donuncede benim sinyal kolu attı ve söndü. adam diyo sinyal vermeden geçtin birden. diyorum sinyalim felan acıktı eminim ki kontrol ettim seni uzaktın. yok diyo birden geldin. ordan 3-5 çok bilmiş esnaf geldi bana yüklenmeye basladılar hep birlikte. sinyal acıktı degildi felan dedim polisi cagıralım tutanak tutsun bari sigortam ödesin. paramda kısıtlıydı. yok dedi ceza keser banada. diyorum hem haklıyım diyosun neden kessin. adam basladı yaygara koparmaya. baya tartıstık felan adam küfür ede ede bindi arabaya bastı gitti. esnaf da bana yüklendi. bir amca geldi oglum sen git bunlar basına iş açar dedi. ertesi günde gitmek zorunda oldugumdan ne adamın peşine düşebildim nede masrafımı cıkarabildim. ki haklı oldugum halde. herşeyi kontrol etmişim tek yön hız sınırı 40km olan yolda 15 metre fren iziyle bana vuran bi araç. hiç te haksız oldugumu düşünmüyorum ki polis lafını duyunca kaçtı gitti. anlıyacagınız üzere hem gezimiz maf oldu hemde bir dünya zararım oldu.mecburen o adama ve oradaki çok bilmiş esnafa hakkımı haram ederek geri dönmek zorunda kaldım.

işte fabianın hali

bugun de sabahtan aksama kadar sanayideydim. tampon sokülüp düzeltildi. zımparalandı macunlandı ve astar atıldı. sol stopun yanıda çekiçle düzeltildi zımpara macun ve astar atıldı. yarında tampon komple boyanacak ve diger düzeltilen yerde boyanacak. ardından arabaya pasta cila atılacak + boya koruma atılacak. ilerleyen zamandada bi stop almam gerekecek. hepinize hayırlı sahurlar.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 08 Eyl 2009, 09:51

çok geçmiş olsun dostum. tekrarı olmaz umarım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hetepe » 08 Eyl 2009, 10:19

Ben gençken başıma benzeri çok olay gelmişti, namussuz esnafın yaygarasıyla bir ton zarar yaşadığım olaylar aklıma geldi birden.Plaka no su aklındaysa 155 e şikayette bulunabilirsin, vurdu, kaçtı diye...
Geçmiş olsun.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mygokhan » 08 Eyl 2009, 11:11

Geçmiş olsun..O anda tutanak falan tutamadınız değilmi? Ruhsat bilgilerini alacan aslında altına bir imza atacak olay bitecek ama kimbilir sigortası bile yoktur..

Böyle ******izlik yapanlar haklıymış gibi bişey olmadan gidiyor ya ona çok kızıyorum..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti oguz » 08 Eyl 2009, 12:33

saolun arkadaşlar abiler. olayı hiç sormayın çok kötü deli oldum. elimden de bişey gelmedi. adam vermedi ruhsat felan ben haklıyım dedi ben polis gelsin dedigimde de yaygara kopardı bastı gitti. milletde bana yüklendi hep. bi tane amca geldi işte bi. oğlum sen git bunlar başını ağrıtır burda boşver diye okadar bi. plaka numarası aldım ama düzce'ye gelmişim orada şahit isteseler olaya karşı adamı tutacaklar belki bi kamera felan varsa anca.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 08 Eyl 2009, 12:53

kardeşim çok büyük geçmiş olsun...böyle adi insanlar çok ama çok fazla...açık konuşayım ben olsam girerdim adama...bu bir teşvik değil yanlış anlama ama ben her zaman kapı çepliğimde sopa taşırım...üstüne sopayla gittinmi bak kuzu gibi oluyomu olmuyomu...neyse allahtan daha büyük bir hasar olmamış...sen iyisin ya bu bize yeter...çok fazla takma kafana...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti hetepe » 08 Eyl 2009, 12:59

Bu da bir bela işte, savmışsın sonuçta, daha kötüsü de olabilirdi, unut gitsin bence...Belli ki çarpan adamın ya sigortası, ya muayenesi, ya ehlitet, ya da ruhsatı yoktu.Bu yaygara da ondan olmuş bence...Yoksa sigortanın ödeyeceği şey için kendini rezil etmezdi.
Esnafa ise diyecek sözüm yok, beteri başlarına gelsin...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ripple » 08 Eyl 2009, 13:02

çok geçmiş olsun . olay yerinden ayrılmadan polis çağırıp tutanak tutturup diğer aracın kaçtığını belirtebilirdin.plakasını da almışsın.hasarı kaskodan yaptıramadın mı. neyse allah tekrarını göstermesin.
ripple
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: etem kum
Nereden: Isparta
Arabanız: fabia hb.2010 1,4 dizel ambiante

İleti wolkangmlk » 08 Eyl 2009, 13:06

geçmiş olsun
wolkangmlk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan akın
Nereden: Bursa
Arabanız: 96 felicia 1.3 glxi

İleti hakanerdogan » 08 Eyl 2009, 13:07

büyük geçmiş olsun, sana bişey olmaması sevindirici.

burda baktın herif şerro çıktı, hiç bulaşmayacaksın, direk resimleri çekeceksin, plakası görünecek, arkadan girdiğide... hadi defol git nere gidiyosan diyeceksin.

emniyete şikayette bulunacaksın resimlerle.

ama geçmiş gitmiş artık yapacak bişey yok. Allah tekrarını yaşatmasın kardeşim...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hdoner » 08 Eyl 2009, 13:12

Geçmiş olsun .Bildiğim kadarıyla araca çarpıp kaçma sayılır bu direkt polise plaka ile haber verecektiniz,kaza yeri tutanağına gerek yok polis gelince kendi tutacaktı sigortanız olduğu üzere cebinizde para çıkmayacaktı sağlık olsun.Bu yaz melekete giderkn adana otobanında bi tır  ön tamponu söktü acemilik ya neyse dedik fakat orda tutanak tutsaydık boştan yere masraf ödemiyecektim.arabamda kağıdıda foto makınasıda vardı:(((
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti adilektasli » 08 Eyl 2009, 13:21

Çok geçmiş olsun. Ben de bizimkini anlatayım da aradaki farka bak. Geçenlerde eşim araç kullanırken önündeki mercedes'in önüne dört ayaklı bir KÖPEK çıkmış ve bir sağ-bir sol derken firene basıp durmuş. Eşim de o sırada aracı geçmeye teşebbüs ettiği için bizim sağ çamurluğu öndeki aracın sol arka tampona sürtmüş. Olay yerine gittiğimde, eşim arkadan çarpmış deyip suçu kabul ettiğimi söyledim. Adamın istediği gibi de aramızda tutanak tuttuk. O sersem de iyi niyetimizi suistimal etmeye çalıştı ama önemli değil.
Sana çarpan KÖPEK de hatasını kabullensin ya da kabullenmesin adam olsaydı bu sıkıntıyı yaşamazdın.

KÖPEKle muhatab olmamakla iyi yapmışsın. Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti yexplorer » 08 Eyl 2009, 13:24

geçmiş olsun
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti delidolu » 08 Eyl 2009, 13:33

Büyük geçmiş olsun.

Yollarda ne çok o.ç... var, hiç şaşırmadım.

Allah kimseye böylelerine denk getirmesin.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti PİCK-UP » 08 Eyl 2009, 13:59

büyük geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti hdoner » 08 Eyl 2009, 14:15

iyi ve kaliteli insanları tenzih ederek şunu demek istiyorum.Yollarda rastladığımız belalı ,sorunlu kuş serisi kullananların bazısı transit,vektra,connect .. gibi araçlara geçtiler .Fakat vaka aynen devam ediyor.Bunları sollarken dikkat edelim.Ben buralarda hep yaşadığım olay transiti geçerken sola kırar yada yolu ortalar ,sen geçmeye çalısırken pedalı körükler ,karşıdan geliyorsa senin şeriti ihlal eder.... artık normal gelmeye başladı genelde hızlı kullanırım olmayaki bi transit benle kapışmasın...

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 08 Eyl 2009, 14:45

oğuz geçmiş olsun kardeşim. Başına gelen en büyük dert bu olsun takma kafana cana gelen mala gelsin. O adam konusundada şüphen olmasın kat kat fazlası ondan çıkacaktır.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti dejavu » 08 Eyl 2009, 14:56

Allah belasını versin bu yol magandalarının. İnsan değil ki laf anlasın. Boşver kardeşim sen, ondan gelecek Allah'tan gelsin, o sersem serseri de Allah'ından bulsun bulacağını. İlahi adalet diye birşey her zaman vardır
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir