bizim favorit,ege'de

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bizim favorit,ege'de

İleti kerdeme » 20 Nis 2007, 12:24

Merhaba,

Nisan' ın 1-15'i arası Marmaris-Datça-Bozburun yollarındaydım.Toplam 2150 km. yaptım.Bozuk yollar da biraz sorun oluyor ama kazasız belasız bir yolculuk oldu.Baharda uzun yolda performansı daha iyi favorit'in.0 metreden 1000 metre yüksekliğe bir anda tırmanışa geçtiğiniz oluyor.Doğa çok güzeldi.Favoritimiz de beni yolda bırakmadı.Kapsamlı bir bakımdan sonra kısmetse Temmuz başında benzer bir yolculuğumuz olacak.Herkese selam...

Not:2150 km de toplam lpg tüketimi:262 ytl.Benim için uygun.

kerdeme
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 20 Nis 2007, 13:48

Hug HELAL....
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 20 Nis 2007, 14:14

slm bişe sormak istiorm ya hiç hararet sorunu olmadımı biliyosunuz genelde forman ve favoritlerde hararet problemi çok olur da kısmetse bende yaza nevşehire gideceğim de
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti 37skoda37 » 20 Nis 2007, 15:10

şu hararet deyince bana da hararetler basıyor.hiç sevmiyorum hararet olayını.insan arabadan soğuyor.yaz'a sanırım fan'ı değiştireceğim.bu fan'ın çözüm olduğunu bu sitede okumuştum.eğer o yazıyı yazan arkadaş bu mesajı okursa yardımcı olursa sevinirim
37skoda37
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 20 Nis 2007, 15:32

[quote="alwaysloser"]slm bişe sormak istiorm ya hiç hararet sorunu olmadımı biliyosunuz genelde forman ve favoritlerde hararet problemi çok olur da kısmetse bende yaza nevşehire gideceğim de [/QUOTE]

Özür dilerim ama koyu renkle belirtmeye çalıştığım görüşe kesinlikle katılmıyorum. Hararet sorunu vardır diye bir şeyi kabul etmem mümkün değil. Aracınızın motor soğutma sistemi sağlıklı çalışmıyorsa, hararet yapar tabii ki. Antifrizini eksik bırakmazsanız, fan motorunun sağlıklı çalımasını sağlarsanız, termostat ve fan müşiri birbirine uygun sıcaklık değerlerinde seçilmişse hararet niye yapsın ki Favorit. Siz motor soğutma sıvısı olarak sürekli musluk suyu koyarsanız ve musluk suyunu bile en azından senede bir değiştirmezseniz, otomobiliniz tabii ki hararet yapar. Radyatör fan motorundan, çalışırken sesler geliyorsa ve siz aldırmıyorsanız, bir müddet sonra o ses yapan rulman sıkışıp kaldığında ve fanı çalıştırmadığında, hangi otomobil hararet yapmaz ki? Bu tür şeylere dikkat etmezseniz TOFAŞ Doğan fanı taktırmak ne işe yarar ki? Bu durumlarda hangi otomobil hararet yapmaz ki? Kaldı ki, motor soğutma sistemi sağlıklı çalışan bir Favorit veya Forman' in, düz bir yolda 5. viteste 90 km/s süratle seyrederken fanı devreye bile girmez, önden gelen rüzgârla yapılan soğutma yeterlidir ve hararet ibresi sabit kalır.
Kusura bakmayın "Favorit' te hararet sorunu var" denilince çenem düşüyor da.Embarrassed
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti kerdeme » 20 Nis 2007, 20:22

Merhaba,
Açık konuşmak gerekirse, uzun yolda fan bile açılmıyor.Sadece konvoy olursa, mesela 30 la giden bir kamyonun arkasında kalırsanız, ya da tek şerit tırmanmada sollama yapamazsanız fan devreye giriyor.Ama kırmızı çizgiye hiç gelmedi.Ortanın biraz üstünde sabit kalıyor.Hele mevsim de bahar olduğu için performans çok iyiydi.

Acil durumlar için fanı içeriden çalıştırma düğmesi var.Acil olarak kullanmak gerekmedi.

Uzun yolda aracı fazla yormamak için gerekli yerlerde mola verdim.Tabi benim de dinlenmeye ihtiyacım oldu.750 km, araç da ben de yorgun ister istemez mola veriyorsunuz.Afyon-Köroğlu Beli ve sonrasında tırmanma çok.Denizli-Tavas-Kale-Muğla hep tırmanma.

Aracınızın bakımı periyodik yapılıyorsa sorun çıkacağını sanmıyorum.Yollarda da dikkatli ve uygun hızda gitmak gerek.Benim için önemli olan hızlı gitmek değil sağlam gitmek ve gitmek!

17 yaşında bir araçla mucize beklemek de hata olur.Gerçekçi olup,bakımlı araçla dikkatli olmak lazım.

Her şeye rağmen, aracımdan memnunum,1 yıl önce o da yoktu.Otobüslerde dolmuşlarda sürünüyorduk.Benim diyen 17 yaşında her araç bu yolları yaptıramaz.

Herkesin aracına maaşallah!Kazasız belasız günler...
kerdeme
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpinone » 20 Nis 2007, 20:43

Ne harareti tofaş mı bu valla ben hiç görmedim. Trabzonluyum yazları orda kullanıyorum arabamı. Dik yokuşlar dağ bayır her türlü engebe var yarıya geldiğini görmedim ibrenin. Uzun yolda Trabzon Konya arası gidip geliyorum sürekli. Mesafe 1050 km. Bir kaç sefer hiç durmadan gittim sadece benzin almaya durdum. Hiç hararetin yükseldiğini görmedim. Arabam son derece bakımlıdır bu arada. Favoritlerde hararet sorunu olduğunu ilk sizden duydum yanlışlık var bence.. 
alpinone
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 21 Nis 2007, 00:40

tebrikler güzel bir yolculuk olmuş....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ihsan » 25 Nis 2007, 16:20

evet ya benım arabamda da hıc hararet sorunu olmuyo hele gercekten uzun yolda fan bıle calısmıyor gercekten arkadasa katılıyorum
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir