İLK TÜRK ARABASI DEVRİM

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İLK TÜRK ARABASI DEVRİM

İleti xXx » 26 Arl 2009, 18:53

http://www.divxtor.com/sinema/wp-content/devrim.jpg
Üretimi durmuş sadece 1 tane çıkartmışlar...

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara

İleti iceman70 » 26 Arl 2009, 20:07

2 tane var 1 değil.Hemde çok kısa zamanda üretilmiş o mühendislerin ellerinden öpüyorum ama hepsi boşa gitti :(
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 26 Arl 2009, 20:27

biz tembel milletiz demişizdir o zamanda yurt dışında daha ucuz türkiyede maliyeti fazla olur üretmenin vs.. gerek yok dışardan alırız..bu araç geliştirilseydi bugun nasıl bir araç olurdu düşünemiyorum..fordun olsun fiat olsun  bunların geçmişteki külüstürlerini görüyoruz adamlar nerelere geldi...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hdoner » 26 Arl 2009, 21:03

Türk milleti bilimden teknolojiden uzaktır.....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 26 Arl 2009, 21:43

[quote="hdoner"]Türk milleti bilimden teknolojiden uzaktır.....[/QUOTE]
malesef..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti cancanamca » 26 Arl 2009, 22:08

[quote="hdoner"]Türk milleti bilimden teknolojiden uzaktır.....[/QUOTE]
Bu sonuca nasıl vardığınızı merak ettim doğrusu
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti tolga_kaan_ » 26 Arl 2009, 22:51

http://www.youtube.com/watch?v=SJK3HDGBZfQ

devrim arabaları filminden bir sahne  Selçuk Yöntemin güzel oyunculuğuyla canım ülkem üzerine  üzücü ama  son derece doğru olduğunu düşündüğüm bir söylem.

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 26 Arl 2009, 22:55

biz sadece teknolojiyi kullanmayı severiz üretmek yok yoksa teknolojiyi iyi takip ederiz.:)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cancanamca » 26 Arl 2009, 23:01

[quote="caglarkrbyk"]biz sadece teknolojiyi kullanmayı severiz üretmek yok yoksa teknolojiyi iyi takip ederiz.:)[/QUOTE]
Sizede bu cevabı bir üstteki arkadaşın verdiği linkdeki fragmanı seyretmedenmi yazdığınızı yoksa seyredipde bu sonucumu çıkarttığınızı sorabilirmiyim?
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 26 Arl 2009, 23:04

ne cep tel ne pc ne araba  ... ne üretiyoruz ki ? Biz bilimin yolundan gitmeyi pek sevmeyiz.bilgisayar ülkemizde yaygınlaşmaya başladığında avrupada herkezde dizüstü vardı.   İnternet yaygınlaştı ama avrupa uzak doğu 10 yıl fark atmıştı.biz Abs yi duyduğumuzda avrupadaki çoğu araçta abs ve 6-8 hava yastığı vardı.Ülkemizde oto fabrikaları varsa buda sırf firmaların karlılığını etkilediği için vardır.Bi bakmışın fabrikalar çine kayar okadar işşiz sokağa dökülür.Biz trafık kazası ölüm sıkca olmadıkca alt ust gecıt yapmayız.Buzlanmadan kaza olmayınca tu dokmeyız eğri oturalım doğru konuslım.Haksızmıyım?

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 26 Arl 2009, 23:05

Ceptelefonundan giriyorum pc den girdiğinde izlerim
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hdoner » 26 Arl 2009, 23:08

[quote="cancanamca"][quote="caglarkrbyk"]biz sadece teknolojiyi kullanmayı severiz üretmek yok yoksa teknolojiyi iyi takip ederiz.:)[/QUOTE]
Sizede bu cevabı bir üstteki arkadaşın verdiği linkdeki fragmanı seyretmedenmi yazdığınızı yoksa seyredipde bu sonucumu çıkarttığınızı sorabilirmiyim?[/QUOTE]

bu ola sadece devrım arabasının açısından degıl genel olaak türkıye meselesı olarak dusunelım.Herseyı tam olarak yapsak ilri fikirli olsaydık ne devrımın baına bu gelırdı nede ülkemiz bu halde olurdu.Ha ill devrim ve video uzerıne yogunlascaksak cok dar bakıs acısı olur sonucta burda fırkırlerımızı ıfade edemıyecek nerde ifade edecez keza alakasız olursa forum modu tarafından silinecektir yada okuyucu es gecektı.Farklı bı bakıs acısının ne zararı var.Aynı lafı defalarca konusaımmı olay bumudur?? 
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 26 Arl 2009, 23:10

Birde sölemeden geçemiyecem orda fragman yok sadece jpg formatında bir resim eklidir.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cancanamca » 26 Arl 2009, 23:16

[quote="hdoner"][quote="cancanamca"][quote="caglarkrbyk"]biz sadece teknolojiyi kullanmayı severiz üretmek yok yoksa teknolojiyi iyi takip ederiz.:)[/QUOTE]
Sizede bu cevabı bir üstteki arkadaşın verdiği linkdeki fragmanı seyretmedenmi yazdığınızı yoksa seyredipde bu sonucumu çıkarttığınızı sorabilirmiyim?[/QUOTE]

bu ola sadece devrım arabasının açısından degıl genel olaak türkıye meselesı olarak dusunelım.Herseyı tam olarak yapsak ilri fikirli olsaydık ne devrımın baına bu gelırdı nede ülkemiz bu halde olurdu.Ha ill devrim ve video uzerıne yogunlascaksak cok dar bakıs acısı olur sonucta burda fırkırlerımızı ıfade edemıyecek nerde ifade edecez keza alakasız olursa forum modu tarafından silinecektir yada okuyucu es gecektı.Farklı bı bakıs acısının ne zararı var.Aynı lafı defalarca konusaımmı olay bumudur?? [/QUOTE]
Dur Arkadaşım hemen sinirlenme Smile
Bak ne kadar doğru diyorsun "Biz olayı sadece devrim değil Türkiye meselesi olarak bakalım" derken, bende aynen öyle düşündüğüm için yazdım zaten.

Benim merak ettiğim konu sizce Türkiyenin teknolojik üretimden geri kalmasının sebebi ilk yazınızdaki dediğini gibi "Türk milleti bilimden teknolojiden uzaktır..." mıdır.

Sence gerikalmışlığımız halkın teknolojik yetersizliğimidir, yoksa bunun halkla değilde başka kurum ve kuruluşlarla doğrudan bağlantısı olabilirmi?

Neden Türk Milleti?
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cancanamca » 26 Arl 2009, 23:18

[quote="hdoner"]Birde sölemeden geçemiyecem orda fragman yok sadece jpg formatında bir resim eklidir.[/QUOTE]
Yine okuma hatası oldu sanırım ben "bir önceki mesajdaki fragman dedim yani;
bu mesajdaki;

[quote="tolga_kaan_"]
http://www.youtube.com/watch?v=SJK3HDGBZfQ

devrim arabaları filminden bir sahne  Selçuk Yöntemin güzel oyunculuğuyla canım ülkem üzerine  üzücü ama  son derece doğru olduğunu düşündüğüm bir söylem.
[/QUOTE]

Wink
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 26 Arl 2009, 23:19

Arkadaşım dedım ya bız ileri fikirli değiliz sorunumuz bu.Sınava geceden calısır.Üniyi son sene çalışır.Ay sonuna doğru ekonomiye geçeriz :D

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 26 Arl 2009, 23:22

Yanı bazı sorunlar 2. dunya ülkelerin hepsine var.Daha buyuk oyunların tuttugu ulkelerde var.En aından kuzey guney dogu batı dıye sımdye dek bolemedıler

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cancanamca » 26 Arl 2009, 23:28

[quote="hdoner"]

Arkadaşım dedım ya bız ileri fikirli değiliz sorunumuz bu.Sınava geceden calısır.Üniyi son sene çalışır.Ay sonuna doğru ekonomiye geçeriz :D

[/QUOTE]

O konuyla bu farklı, peki bende şunu sorayım;

Neden uçak fabrikası kurulmuş, bu uçak fabrikasını kimler kurmuş, ne amaçla kurmuş, kim neden ne amaçla bunu kapatmış (Türk milletimi?), ilk Türk arabasını kim yapmış ? Japonlar analarının karnından toyota mühendisi olarak çıkmadıklarına göre geliştirilebilecek bir arbayı kim? neden? ürettirmemiş? (Türk milletimi?)
Neden kompleksliyiz?

Biz elimize imkan verildide yapmadıkmı yoksa yapmamamız için hep birileri köstekmi oldu birşekilde önümüzmü kapatıldı?

Bunları bir düşünün ve ilk mesajda neden Türk milletini suçladığınız tekrar gözden geçirin...
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir