xenon ve cam filmi uygulama...

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

xenon ve cam filmi uygulama...

İleti edoras » 03 Mar 2010, 01:28

yakıştı herhalde...

fikirlerinizi bekliyorum...

xenonlar : http://www.multimax.com.tr 2 yıl garantili ve suya dayanıklı...

cam filmleri : http://www.elgardcamfilmi.com/ çizilmez 5 yıl garantili

sonuç maliyeti nakit 260 lira toplamı iyi fiyat olduğunu düşünüyorum uygulama yeri yenibosna koçtaş arkası...

bu arada uzunlar ve sis farlarına da beyaz ampul almayı düşünüyorum lakin ne tip ampul almam gerektiğini bilmiyorum ve 2 elektirikçiye sordum ayak üstü biri 120 lira dedi toplama biri 45 lira o yüzden de kararsız kaldım bu uygulamayı yapmış arkadaşlardan yardım bekliyorum..  

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti RoadFighter » 03 Mar 2010, 01:52

Hayırlı olsun cam filmi ve xenon kit.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti serdar5306 » 03 Mar 2010, 01:55

hayırlı olsun güle güle kullan bu arada motorunu sakın yıkatma kendin silerek temizle sonra başın çok ağrıyabilir.
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti abdullah » 03 Mar 2010, 02:05

can     neksonlar ve cam filmin  hayırlı olsun  benim fabiadada 1 numara cam filmi var aldıgımda öyle idi cam filmi gerçekten fabiaya yakışıyor birde ben sadece parklara 4 ledli beyaz lamba taktım 1 haftada 2 side patladı  normal parkları taktım  kaliteli bir beyaz yanan led ampul alıp takmayı düşünüyorum sadece parkların beyaz olması bile yeter benim için ama ne marka nasıl bişey alacagımı bilemiyorum
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti SELİM_ANK » 03 Mar 2010, 04:46

güzel olmuş hayırlı olsun
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti delidolu » 03 Mar 2010, 12:22

Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Not: "Sözüm meclisten kesinlikle dışarı" olmakla birlikte aşırı derecede göz alan çakma xenon farları kendimce karşılık olarak uzunları daimi olarak yakarak tek kişilik olarak protesto ediyorum.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 03 Mar 2010, 12:28

Beni protesto etme ama, ben far ayarlarımı en aşağıya gelecek şekilde ayarlattım...

Çakma, makma, seçeneğimiz vardı da biz mi taktırmadık orjinali...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti C@GL@R » 03 Mar 2010, 12:57

ben o çakma ampüllerden bile bulamadım o kadar konu açtık bi allahın kulu şu marka şu model şu demedi..hetepe siz söyleyin bari beyaz ampül takmak istiyorum xenon fabia için fazla satarken hediye etmek istemiyorum..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti edoras » 03 Mar 2010, 18:09

[quote="abdullah"]can     neksonlar ve cam filmin  hayırlı olsun  benim fabiadada 1 numara cam filmi var aldıgımda öyle idi cam filmi gerçekten fabiaya yakışıyor birde ben sadece parklara 4 ledli beyaz lamba taktım 1 haftada 2 side patladı  normal parkları taktım  kaliteli bir beyaz yanan led ampul alıp takmayı düşünüyorum sadece parkların beyaz olması bile yeter benim için ama ne marka nasıl bişey alacagımı bilemiyorum [/QUOTE]

bugün aksaraydan beyaz ampul için aldığım fiyatlar sisler ve uzunlar için H3 ampul

( benim sisler ve uzunlar aynı tip H3 seri lamba kullanıyormuş bunu bilen varmı aranızda ??? )

Philips : 70 lira 2 set 140 lira

taiwan malı 30 lira 2 set 60 lira

çin malı 10 lira 2 set 20 lira

hal ve durum böle....

bir bütçecik ayırıp bunuda takarsam yolda bol bol küfür yerim

iyi tarafından bakarsak artık ben çakma xenonculara küfür etmiyorum..... LOL

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti hetepe » 03 Mar 2010, 18:46

[quote="caglarkrbyk"]ben o çakma ampüllerden bile bulamadım o kadar konu açtık bi allahın kulu şu marka şu model şu demedi..hetepe siz söyleyin bari beyaz ampül takmak istiyorum xenon fabia için fazla satarken hediye etmek istemiyorum.. [/QUOTE]
Xenon kitlerinde markanın bence -çok- önemi yok, piyasanın en adi/ucuz malını aradım buldum şu an 1,5 yılı geçti bir sorun yaşamadım.
100-150 TL civarı para verdikten sonra hemen hemen hepsi aynı diyebilirim.

''Neden'' derseniz, muayenede philips olmuş, hella olmuş farketmiyor, sonradan yapılan, merceksiz fara takılan xenonların hiçbiri geçmiyor zaten, öyle olunca az para vermek daha uygun bence.Kısa far ampulünüz h7 olduğuna göre aramanızı buna göre yapmalısınız.Işık rengi mavileştikçe ''Kelvin'' değeri yüksek yazar.Piyasada genelde 3 renk yaygındır, 6000, 8000 ve 10 000 Kelvin.Çok sırıtmaması açısından 6000 k yi önerebilirim.Oto aksesuarcıların birçoğunda kolayca bulabilirsiniz ama alışveriş sitelerinde daha rahat karşılaştırma yaparak almanız daha hesaplı olur.

Bu anlattıklarım xenon kit için geçerli, beyaz ampulle de bu işi halletmek isterseniz, özellikle ''markalı'' olmasına dikkat edin,çin malı mavi boyalı uyduruk ampullerden almayın.

önerebileceğim ampul markası Philips olabilir, rengine kendiniz karar verebilirsiniz.Osram da çok iyidir, ''night breaker'' serisini çok övüyorlar, gece performansı çok iyiymiş.

Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti quickcan » 03 Mar 2010, 18:57

hayırlı olsun güzel olmuş..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti octaviaman » 03 Mar 2010, 22:37

Filmler güzel olmuş güle güle kullan.
Bu xenon mevzu benimde canımı sıkıyor,burda nerede denk gelsem adeta adamın gözünü oyuyor.Bu işin standartı buysa yasaklasınlar diye duacıyım.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir