Yeni Hyundai GETZ aldım arkadaslar nasıl?

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Hyundai GETZ aldım arkadaslar nasıl?

İleti grey_wolf » 07 Nis 2010, 12:11

emrecim ben yaşadıklarımı çevremden gördüklerimi söylüyorum. eğer öyle olmasa idi 18000 tl verip 2006 fabia değil 2008 era alırdım. benim anlatmak istedğim bu . ha taksi meselesine gelince o km leri yalnızca ticari araçlarda görürsün. çünkü yılda en az 100,000 km yaparlar. sıfır alırlar. 3 yılda yeni olan hiç bir şey kolay kolay eskimez zaten. benimn araba 5 yılını doldurdu. seninkinin modelini bilmiyorum. ama gel 2008 model bir era yada her ne hyundai ise onunla yan yana koaylım. aradaki farkı görmemek için ne olmak lazım bilmiyorum. ben de olsam hyundai alırdım ama şuan ki fiyatların ancak yarısını hak ediyor. yarı fiyatına veren varsa alırım.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti delidolu » 07 Nis 2010, 12:34

Sony, toşiba, suzuki; kızları öyle "kuzu"ki :D (grup vitamin)
konuyla alakası yoktur, kafalar dağılsın ortam gerilmesin :P
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti y.emre » 07 Nis 2010, 12:38

benim aracımda 2007 model era dizel 110 bg.(55.000 km) sunroofundan 10 hava yastığına 4 disk freninde digital klimasına çelik jantlarına deri direksiyon ve deri vites topuzuna çift renk iç döşemesine kadar full araba dediğin gibi istersen sen buyur gel sakaryaya yan yana koyalım bakalım..
bu kadar bahsettim buyur buda resmi..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti kemal1135 » 07 Nis 2010, 13:47

hayırlı olsun kardeş ama ben vosvos grubu araba derim her zaman allah kaza bela vermesin
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti hetepe » 07 Nis 2010, 13:48

Erol abi sen de koy arabanın resmini....iyice sidik yarışına dönüyo mevzu...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti quickcan » 07 Nis 2010, 13:57

kuzenimde var 2004 daha 35/40,000 de ama güzel araba onunki otomatik çekişini bilemem kullanmadım ama o iyi basıyor.. (bayan)..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti grey_wolf » 07 Nis 2010, 14:28

hetepe yazdı:Erol abi sen de koy arabanın resmini....iyice sidik yarışına dönüyo mevzu...

benim fabia yı nasıl hyundai gibi bir araba ile aynı sahnede hayal edersin. olacak işmi. bırakın allah aşkına. adam gelmiş bana hyundai sini gösteriyor. sanırsın Q7 -superb-A6 felan. bırak resim koymayı trafikte bile bunlarla yan yana yada arka arkaya geldiğimde kaçıyorum.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti y.emre » 07 Nis 2010, 14:50

hetepe yazdı:Erol abi sen de koy arabanın resmini....iyice sidik yarışına dönüyo mevzu...
konunun tamamını okursan sidik yarısına çevirenin kim olduğunu anlarsın getir yan yana koyalım diyen ben değilim
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti y.emre » 07 Nis 2010, 14:52

grey_wolf yazdı:

benim fabia yı nasıl hyundai gibi bir araba ile aynı sahnede hayal edersin. olacak işmi. bırakın allah aşkına. adam gelmiş bana hyundai sini gösteriyor. sanırsın Q7 -superb-A6 felan. bırak resim koymayı trafikte bile bunlarla yan yana yada arka arkaya geldiğimde kaçıyorum.
bak 1. düzgün konus benden yasca büyük olmana rağmen saygısızlık etmek istemem
sen değilmiydin getir yan yana koyalım diyen
ne dediğini bilmiyosun ki
senin seviyene harbi inmicem her kimsen inş bigün denk geliriz..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 07 Nis 2010, 14:53

2007 model hyundai era ve 2001 Seat İbiza yı veya 2001 full Fabia Hb i yan yana koyup bedava al birisini deseler , SeAt ve Fabia'ya ayaklarım popoma vururcasına koşarım .Hangisi denk gelirse artık ( Maddi çıkarlar gözetilmezse tabi :)) )
Ledleri ve hava yastıkları fazla ,tavanı delik diye bir arabayla övünmek ne derece doğru onu da şoförü düşünsün.
Nasıl oluyorda başta elektornik olmak üzere, tekstil , ev eşyası, oyuncak alırken Kore, Taiwan ve Çin mallarına adi-emitasyon gözüyle bakıyoruz da, arabalarını methedebiliyoruz onu anlamıyorum. Ucuz etin yahnisi ...
Avrupa'da araba gibi araba denilince akla : Mercedes, BMW, Audi ,Porsche gelir.. Almanlar bu işi bilir...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti y.emre » 07 Nis 2010, 15:05

Bak ''jamesdean'' ve diğer anlamak istediğini gibi anlayan üyeler..
ben sidik yarıstırmıyom ''grey_wolf'' hyundainin motoruna 100bini geçmeden satın demesine tepki gösteriyorum ayrıca fabia ile yan yana koyalım diye kıyslayalm diyende grey_wolf..

buda eskiyi takip eden varsa bz zaten fabia alcaktık temiz bulamadık hatta konyaya gidip baktım bi fabiaya pertten toplamışlar yani nasip değilmiş temiz denk gelmedi
he şuda var ben zaten skodayı veya fabiayı kötüleyen biri olsam bu forumda işim ne skoda arabımızı sattığımız halde buranın sıcaklığıyla pc yi açtığımda ilk açtığım sayfa burası..buraya böyle saçma sapan tartısmak içinde girmiyorum.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 07 Nis 2010, 15:15

Ben polemik yaratmıyorum Y.Emre kardeşim,
Sadece fikirlerimi beyan ettim...Kızmaca darılmaca yok , saygı çerçevesinde :)
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti grey_wolf » 07 Nis 2010, 15:17

y.emre yazdı:Bak ''jamesdean'' ve diğer anlamak istediğini gibi anlayan üyeler..
ben sidik yarıstırmıyom ''grey_wolf'' hyundainin motoruna 100bini geçmeden satın demesine tepki gösteriyorum ayrıca fabia ile yan yana koyalım diye kıyslayalm diyende grey_wolf..

buda eskiyi takip eden varsa bz zaten fabia alcaktık temiz bulamadık hatta konyaya gidip baktım bi fabiaya pertten toplamışlar yani nasip değilmiş temiz denk gelmedi
he şuda var ben zaten skodayı veya fabiayı kötüleyen biri olsam bu forumda işim ne skoda arabımızı sattığımız halde buranın sıcaklığıyla pc yi açtığımda ilk açtığım sayfa burası..buraya böyle saçma sapan tartısmak içinde girmiyorum.

bak güzel kardeşim konu nerden nereye geldi. adamın biri konu açmış yeni getz aldım diye. bizden düşüncelerimizi istedi. bizde soyledik.sende hyundai araban var diye hemen atladın mevzuya biz kötü olan birşeye sırf arkadaşın gönlü olsun diye iyi mi diyecez. hyundai için senin gibi düşünenleri bulman için ya kore ye yada hyundai satan bir firmaya gitmen lazım. belliki sen fabia alamadın nasip olmadı sana ki inş olur. o yüzden kendi arabanıda seviyorsun. ama eleştiye açık değilsin.

kaldıki benim gibi hyundai den bu kadar nefret eden birine resim gösteriyorsun. arabayı aklamış paklamış resmini çekmişin. ne yani penim peynir tenekesi dediğim arabayı bana mı anlatıyorsun.

o yüzden boşver senin araban benimkini döver. amam benimki çok uzun yıllar yaşlanmaz. seninki kısa zaman sonra bastonla gezmeye başlar. ya sen ona yarenlik yaparsın yada satar yeni bir hyundai daha alırsın. ama bu arada bir defa hyundai alıpta 2,sini alanada şahit olmadım o başka mesele.

hadi kal sağlıcakla.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti casyyy » 07 Nis 2010, 15:44

aman arkadaslar tartısmayın. ilk goz agrım fabia idi benımde,çok fabi a buldum ama içime sinen olmadı. çok arastırdım her 2 markanında artı yonlerı var dı benım için ama su asamada Getz i buldum sonucta bi wv gurubu bi otomobil deil ama kendını kanıtlamıs piyasada binlerce var. Her iki aracı kıyaslayacak olursak eminimki kimse biri birinden iyi derken tahminen diyordur.Ç:ünkü hangimiz fabrikasında üretilirken gorduk arabaları , tabiki hiçbirimiz.3-4 gün oldu çok sukur getz den memnunum, iyi araba diyen çok kötu araba diyenlerinde çogu kulaktan dolma.Neyseki Mutluyum.Herkezde mutlu ve huzurlu olsun araçtan yana.
Kullanıcı avatarı
casyyy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Hyundai Getz 1.3 GLS

İleti y.emre » 07 Nis 2010, 15:55

casyyy yazdı:aman arkadaslar tartısmayın. ilk goz agrım fabia idi benımde,çok fabi a buldum ama içime sinen olmadı. çok arastırdım her 2 markanında artı yonlerı var dı benım için ama su asamada Getz i buldum sonucta bi wv gurubu bi otomobil deil ama kendını kanıtlamıs piyasada binlerce var. Her iki aracı kıyaslayacak olursak eminimki kimse biri birinden iyi derken tahminen diyordur.Ç:ünkü hangimiz fabrikasında üretilirken gorduk arabaları , tabiki hiçbirimiz.3-4 gün oldu çok sukur getz den memnunum, iyi araba diyen çok kötu araba diyenlerinde çogu kulaktan dolma.Neyseki Mutluyum.Herkezde mutlu ve huzurlu olsun araçtan yana.
aracınız hakkında aklınıza takılan şeyler olursa http://www.hyundaiclubtr.com/forum/default.asp hyundai forumunda mevcut gayet kapsamlı ve bilgi dolu forum bekleriz.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 07 Nis 2010, 16:05

ARKADAŞLAR İKİNİZDE UZUN SOLUKLU UYELERSİNİZ ORTAM HUZURUNU BİZ SAĞLICAZ USLUBUNU RACONUNU BİLİYORUZ FORUMUN..

HYUNDAİYİDE SEVERİM SKODAYIDA OBJEKTİF YAKLAŞALIM OZAMAN

1-HYUNDAİ SAĞLAMLIGI SKODA SAĞLAMLIGINA ERİŞEMEZ
2-HYUNDAİ DONANIMLARI OLDUKÇA İYİ FABİA ZAYIF KALIYOR YANINDA ZİRA HER DONANIMI PARA İLE İTELEMEYE ÇALIŞIYORLAR SKODADA,HYUNDAİ ADAMLAR STANDART SUNUYOR
3-FİYAT AÇISINDAN HYUNDAİ KADAR DONANIMLI OLMAYAN FABİA DAHA PAHALI HYUNDAİ TERCİH ETMEK İÇİN YETERLİ HERŞEY DUYGUSAL OLDU BU DEVİRDE
4-HYUNDAİ SERVİSLERİ OLDUKÇA YAYGIN SKODADA BİR OKADAR AMA PERİYODİK BAKIMLARI OLDUKÇA MAKUL FİYATLI(ŞİRKETTE 2 ADET ERA VAR ORDAN BİLİYORUM,BENİM ROOMSTERIN EN DUŞUK SERVİS BAKIMI 274 TL GECEN BAKTIM HYUNDAİ 200 GEÇMİYOR)
5-HYUNDAİ YOL TUTUŞU SKODA İLE KIYASLANIRSA KULLANAN KİŞİ HEMEN FARKI KABUL EDER TESTE AÇIK :D TABİKİ SKODA
6-İŞÇİLİK KALİTESİ OLARAK HER NEKADAR DONANIMSAL OLSADA HYUNDAİ BİRAZ DAHA TIRT GORUNTU VAR SES YOK(ADANA SICAGINDA 2008 ERANIN GOGUSU ÇATLADI DUŞUNUN ARTIK HEMDE 2 ARACINDA

SONUÇ OLARAK HERKESİN DEĞER VE ARAC KALİTE YAKLAŞIMINA BAGLI,SEN GETİR YANINA KOY-FABİALA KIYASLADIGI ARACA BAK GİBİ SOZLER BİRBİRİNİZİ KIRMAKTAN BASKA İŞE YARAMAZ..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti grey_wolf » 07 Nis 2010, 16:11

eyvallah samet bizede bu saatten sonra rojonu da öğrettin ya . artık tamam gider bir erada ben alırım hemde full+full olan varya era style mıdır nedir ondan. daha benden donanımlısı yok. kaza felan yapınca allah korusun hamur gibi olunca ya nasıl oldu bu araba full+full değilmi nasıl böyle oldu hayret bişey deriz. 10 hava yastığı var bir işe yaramadı.

ya beni konuşturmayın işim gücüm var. alın sizin olsun hyundai'niz. mutluuuu mesuuuuttt binin.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 07 Nis 2010, 16:22

grey_wolf yazdı:eyvallah samet bizede bu saatten sonra rojonu da öğrettin ya . artık tamam gider bir erada ben alırım hemde full+full olan varya era style mıdır nedir ondan. daha benden donanımlısı yok. kaza felan yapınca allah korusun hamur gibi olunca ya nasıl oldu bu araba full+full değilmi nasıl böyle oldu hayret bişey deriz. 10 hava yastığı var bir işe yaramadı.

ya beni konuşturmayın işim gücüm var. alın sizin olsun hyundai'niz. mutluuuu mesuuuuttt binin.

:shock: psiko tedavi gerekli..aşırı agresif
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

ÖncekiSonraki

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir