Yeni Hyundai GETZ aldım arkadaslar nasıl?

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Hyundai GETZ aldım arkadaslar nasıl?

İleti y.emre » 07 Nis 2010, 16:25

:lol: :lol:

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti grey_wolf » 07 Nis 2010, 16:58

samet yazdı:
grey_wolf yazdı:eyvallah samet bizede bu saatten sonra rojonu da öğrettin ya . artık tamam gider bir erada ben alırım hemde full+full olan varya era style mıdır nedir ondan. daha benden donanımlısı yok. kaza felan yapınca allah korusun hamur gibi olunca ya nasıl oldu bu araba full+full değilmi nasıl böyle oldu hayret bişey deriz. 10 hava yastığı var bir işe yaramadı.

ya beni konuşturmayın işim gücüm var. alın sizin olsun hyundai'niz. mutluuuu mesuuuuttt binin.

:shock: psiko tedavi gerekli..aşırı agresif

ne zamandır 1,5 adana yeniyorum sametim ondan bu agresiflik. yok ne zaman bir kore yapımı bişey görsem sinirlerim zıplıyor. bu çocuklar bilmez makinenin ne olduğunu ben bu yaşımda bile neler öğrendim neler çektim bu taiwan ve korelilerden. daha dün yanımdaydı koreli FO diye bir herif makine aldık onu kurmaya geldi. kore makinenin hemen yanında 2 adet alman makine var aradaki fark inan ucurum. y.emre kardeşime şimdi malzeme ve işçilik kalitesini anlatamayacağım. o nun makinesi hyundai alllah hep onu bu şekilde güldürsün. çünkü onun hepimizden daha çok duaya ihtiyacı var.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti akt145 » 07 Nis 2010, 19:06

arkadaşlar tartışma dallanmış budaklanmış ama şu bi gerçek ömrümde şahit olduğum ıvır zıvır şeylerden sorun çıkaran iki makina var birisi pejo 307 biride fabia
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 07 Nis 2010, 19:07

Ön yargıları kırmak atomu parçalamaktan zordur.Öncelikle şunu dıyım skoda ya bınerken derlerdi kı çarpık bacaklı pcık aklıma gelıyo derlerdı.Hatta bu marka batmadımı vs dıyenlerı duydum.Hyundaıde ıse aynı durum var.Aracın agırlıgı zaten kullanılan sac kalınlıgını verecektır.b segmentındekı era marka arabam 1300kg ı gecıyor.ayrıca ınternette kaza yapan eraları ınceledım.Uzun zamandır da era ya bınıyorum.Sunu soleyımkı bır cok aracı solladım performans gayet ıyı 5 kısı ıle fabıa ıle vıtes dustugum(2 ye) era ıle 4 le cıkıyorum yani vites artırıyorum.2 aracıda kullanmıs bırı oalrak objektıf karsılastırma yapacagım.

1-kaporta saglamlıgı

uzak dogu araçlarının hepsının alt sacı cok ınce fabıamı kac kez altını surtmeme ramen egılme olmadı.ayrıca yolda gıderken taş carpınca fabiada rahatsız edıcı ses gelmıyordu.üst kısımda ise fabia kaportası daha ıyı .boya kalıtesı fabıanın daha ıyı.Yanlız erada kaportaya bastırınca öle dogan mısalı cokme yok gayet kalın sacı.

2-motor performans : era bu yonden cok ıyı yumurta kasa 1.3 mpi ler bıle gayet devrı yuksek atık arabalar.Yakıt olarak eralar okadarda ekonomık degıl.Aracım dızel oldugu ıcın pek karsılastırmıyacam ama 1.6 tdi ile 1.5 crdi rahat kapsıır cunku 110hp ve degısken geometrılı turboya sahıp bu yuzden alt devırlerde yuksek tork uretıyor.era ıle 2.0 lagunayı zorlamıslıgım var.vites oranları eranın cok ıyı fabıanın vites oranları dengesızdı.araç hızlanması olarak era daha ıyı.fren olarak 2 araçta eşit diyebılırım.yanı fren mesafelerı gayet ıyı.

3-araç içi,sürüş: fabia barız daha ustun.koltuklar olsun dıreksıyon rahatlıgı.dıreksıyon hıssı.vites hassaslığı ,plastık kalıtesı ,yol tutuşu olara fabia çok daha iyi. iç hacım ferahlıgı,araç içi gözler,gorus açısı,bagaj oalrak era çok daha ıyı.2 aracında ses yalıtımı berbat ama fabia bıraz daha ıyı.Araç ısıtma ve sogutma olrak era barız daha ıyı.Uzun yola gelırsek fabia çok çok daha az yoruyor.Fabia amarsıtorlerı cok sert oldugundan turkıye şartlarına malesef uygun degıl.Araç içindekıler kanguru gıbı zıplıyolar resmen.amarsıtorler çok çok sert.Otobana gore dızayn edılmıs fakat bu sayede virajlarda cok daha ıyı.hyundaı amarsıtorlerı cok yumusak türkıye satlarına gore.Malum yumusak amarsıtorde pek dayanmıyor ama konfora değer.

4-yedek parça ve servıs: fabıa bu yonden 10 uzerınden 1 verırım cunku kaç kez başka ıle servıse gıdıp olmayan parçadan dolayı mecburı 4 gun konakladıgımı bılırım.parçaları çok pahalı.hyundaı parçaları ucuz ve cogu parça servıslerde bulunuyor.perıyodık bakımlarda daha ucuz.fabıa da malesef kronık sorunlar vardı ve elektrık sıstemı cok sıkıntılıydı.era bu yonden fabiadan kat kat daha ıyı.Elektrık sıstemı sorunları yok denecek kadar az.Parça saglamlıgı oalrak elbette fabıa daha ıyı fakat malumunuz uzere eskı uzun omurlu parça kalıtesıde artık vw de grubunda azaltılmaya yanı sınırlandırılmaya başlandı.Ama hyundaıden motor kısmı harıc daha ustundur kesınlıkle.

uzak doğu araçları toyotada dahıl vw gurubu anahtarları yok 2010 modelınde bıle java motosıklet gıbı anahtar verıyolar:S .Bagajı anahtardan açamıyorsunuz:S bu yonden fabıa anahtarını tek geçerim.2 araçta 2. elde epey fıyat kaybedıyor ama hyundaı satmak cok kolay fabıamı dusuk fıyat vererek zar zor satmıstım bu yonden skoda zor bı marka.Yolda kalsanız servıs yoksa garantı bıttıyse yandınız:S arabayı anlamıyolar tamırcı oalrak bılen cok az. (ank ıst ızmr harıcı dıyorum)Başımdan ınanın cok geçtı.bole zamanlarda reno fiat ford sıze mercedes gıbı gozukuyor.

benım soluyeceklerım bukadar.Kımseyle polemıge gırmek ıstemıyorum.2 aracı kullanmıs bırı olarak goruslerımı aktardım.Su an 2010 erama gonul rahatlıgıyla bınıyorum.Biz on yargılı oldugumuz surece renaulttan ,fiattan başka araç para etmıyecek zaten .
herkese ıyı forumlar
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 07 Nis 2010, 19:15

Arkadaşın aldıgı araç hayırlı ugurlu olsun.Güle güle kullanın
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akt145 » 07 Nis 2010, 19:20

hdoner nickli arkadaşım güzel yorumların için çok teşekkür ederim. Burada bizler hiç bir markanın satiş temsilciliğini yapmıyoruz neticede ...
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 07 Nis 2010, 19:24

akt145 yazdı:hdoner nickli arkadaşım güzel yorumların için çok teşekkür ederim. Burada bizler hiç bir markanın satiş temsilciliğini yapmıyoruz neticede ...

eywallah bende teşekkür ederim kardeşim
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akt145 » 07 Nis 2010, 19:26

örneğin ben kia lardan hiç hoşlanmazdım ama bi arkadaşım kai cerato alana kadar kullandım gayet hoş ve donanımlı bi araç her markaya skoda dışı diye ön yargılı bakmamamk lazım,,,,
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 07 Nis 2010, 19:39

inanıyorum siz yakında cerry-gelly gibi markalar içinde ya süper araba dersiniz.

arkadaşlar bu konuda sizlerin düşüncelereni tamamen karşıyım. ama yanlış anlaşılan bir kanı var. ben demiyorum ki skoda çok süper araba diye. sadece hyundai kötü araba diyorum. mesele bu. ön yargı felan da değil. bu benim düşüncem siz hyundai cileri rahatsız etmesin.

amacımız kimseyi kırmak değildir.
şurdakini buraya koymak değildir
arada bir dilimiz sürçer ise affola
susmasınızı bilirizde kemiği yok bunun

hepinize iyi akşamlar.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti akt145 » 07 Nis 2010, 19:47

estağfurullah kardeş kimsenin kimseyi kırma gibi bi isteği yok zaten. ama adam araba almış sende bu araba kötü bi işe yaramaz dersen olmaz çünkü emeğini dökmüş almış araban güzel ama ben bunu almam dersin bu tartışmada buralara kadar gelmezdiii
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 07 Nis 2010, 20:20

akt145 yazdı:estağfurullah kardeş kimsenin kimseyi kırma gibi bi isteği yok zaten. ama adam araba almış sende bu araba kötü bi işe yaramaz dersen olmaz çünkü emeğini dökmüş almış araban güzel ama ben bunu almam dersin bu tartışmada buralara kadar gelmezdiii
helal kardesim bunun farkında olmak en güzeli ; )
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti maozkan64 » 08 Nis 2010, 07:41

Hayırlı olsun.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti mavistar » 08 Nis 2010, 07:53

Hayırlı olsun güle güle kullan... :)
mavistar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti casyyy » 08 Nis 2010, 16:04

Sagolun arkadaslar yorumlar için sayenizde az olan bilgilerim baya ilerledi.
Kullanıcı avatarı
casyyy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Hyundai Getz 1.3 GLS

İleti FabiaTDI » 12 Nis 2010, 17:14

Hayırlı Uğurlu olsun, Allah Güle Güle Kullanmayı nasip etsin kardeş
FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki