yeni aracım huzurlarınızda ;)

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yeni aracım huzurlarınızda ;)

İleti oguz » 18 Ekm 2010, 21:36

SKODA 135 yazdı:Efendim hayırlı olsun, ailenizle birlikte güle güle kullanın.

saolasın hocam, inşallah dileğiniz gibi

pureman yazdı:Kazasız belasız kullanırsınız inşallah..

Ben de mavi beyaz tsi dsg sipariş etmiştim..

Normalde geçen hafta vereceklerdi ama hala bekliyoruz..

katalog resimlerinde renk ise süper seçim 1.2 tsi için ugrassaydım bende aynı renk için seçim yapacaktım gerçekten çok hoş gelsin resimlerini beklerim...

ÖZCAN yazdı:Ön sol kapı cam kumanda düğmelerinin ortasındaki tuş bastırdığın zaman saı ışık yanar.Bu da arka camları arkadaki yolcular açamaz.Yeşil yandığında ise herkes3bağımsız olarak açar.Arkada çocuk olduğunda emniyete alınması için düşünülmüş.İyi günlerde kullanın bendede ambiant dinamik var.

sizin aracınızda hayırlı ugurlu olsun teşekkür ederim aydınlatma için,

mygokhan yazdı:Maşallah yaa Allah kaza bela vermesin..Çok tatlı bir görünüşü var..Gerçekten beğeniyorum işte şimdi bu makyajlı kasayı..İlerde kısmet olsa da alsak 1.2 TDI fabia :)

saolasın gokhan abi inşşallah evdeki hesabın çarşıya uyar alırsın sende 1.2 olmasamda artık 1.2 kardeşliği devam ;)

octaviaman yazdı:Maşaallah Hayırlı olsun,Kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

saolun teşekkür ederim,

samet yazdı:iyi gunlerde kullanman dileğiyle..

amin inşallah,

hetepe yazdı:Güle güle kullan, çok güzel görünüyor, donanım seviyesi çok iyi.Farlarını düzelttiklerinden beridir gözüm iyice alıştı bunlara, yazın az kalsın alıyordum 1.2 HTP sini...

abi sende bide makyajsız fabia II ile yan yana gör, şöyle anlatayım kısaca yanında dur bi bak ozaman çok daha iyi anlıyosun neyi nasıl değiştirdiklerini showrooma gitmeni tavsiye ederim, 1.2 70 hp ambiante dinamikler de çok hoş,

drscapula yazdı:hayırlı olsun kazasız binmeler.

saolun teşekkür ederim,

WXW yazdı:hayırlı olsun, güle güle kullanın. ben de emektarın yerine fena gaz kesmeye başladım yeni fabia ya:))) resimleri de gördükten sonra.

abi yapma octavia ile ne gaz kesmesi ben keserim gazı sen yoluna devam et ;)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 18 Ekm 2010, 21:54

delidolu yazdı:yeni aracınız hayırlı olsun, bu yeni fabialar bi öncekilerden (sanırım ilk makyajlı olanlar) daha iyi duruyor, ancak ön taraf romster, arkası octavia, içi superb'den harmanlanmış gibi bi etki yarattı bende... bi bakıyorum içim kaldırmıyor, bi bakıyorum harbi süper olmuş diyesim geliyor... önden çirkin yandan 10 numara, gri renkle tu kaka, koyu renkle (reklamındaki renk) dinamik, hırçın bi görüntü veriyor... o kadar değişken duygulara dalmama neden oluyor yani...
tekrardan hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin. benim merak ettiğim ise bu yeni aracınızı eskisi ile kendinizce +/- yönleriyle liste halinde kıyaslamanız olurdu.teşekkrüler.

abi resimler ne der bilmiyorum ama yanında durup önden bak (benim yorumum değil çoğu arkadaşımın yorumu) çok güzel duruyor, benide oldukca cezbetti, önü aslında octavia, roomiye benziyo ama ben iki fl kasayıda karşılaştırdım tıpkısının aynısı, içi dediğin gibi çooook uzak olsada superb esintileri var ve fabia I e oranla çok daha estetik hazırlanmış, torpidonun üstü aynı fabia I gibi çok güzel malzeme den, altıda aynı fabia I gibi plastik ;) ama piyasaya oranla yine güzel, içi fabia Iden ferah eskisi gibi cam acık gezmiyorum sürekli, performans acısından 1.2 htp ile arasında gerçekten bariz fark var, bilmiyorum bu millet araba mı görmemiş ama herkez hayran kalıyo ve gerçekten çok seri araç, benim 1.2 htp mi beğenmeyen kötüleyen arkadasım (bundan önce 2.0 140hp tempraya biniyodu) şimdi benim eski aracımı satın aldı ona aşık oldu ki durumu siz düşünün, motor çok seri geliyo 1.2 ye göre, ve tok nasıl tok diceksiniz rampada kalkarken eskisi gibi titreme duygusu yok, aracı bagırtmak yok, ne bilim eve gelirken 2. viteste devrin düştüğü yokusta gaza yapıstırdıgım halde yine devir düşerdi şimdi yapıyorum aynısı araba yırtarım dagları enginlere sıgmam taşarım diyo;) bagajı fabia I den geniş koltuklar kalıp halinde yatmıyo artık 2ye bir oranda yatıyo bagaja daha kolay erişim saglıyo, 1.2 htp ye oranla donanımı kıyaslanmaz, baya fark var arada, özellikle frenler çok hoşuma gitti ve alışamadım hala gerçekten, çok sefer de denedim frenleri, 140la felan allah ne verdiyse asıldım tak tak tak tak hop duruyosun, eski aracımda yapsam kaya kaya gidiyodum en az 30-40 metre daha ;;) abi merak ettigini sor fark olarak engin abininkiyle aynı araçtı sonucunda herseyini sende biliyosun

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 18 Ekm 2010, 21:57

murat11h1 yazdı:Kardeş bizim soruya bi cevap yazmadın :oops: Bir diğer soru sağ ön yolcu koltuğunun önündeki eski fabialarda torpido kapağının üstünde sanki bir torpido gözü daha varmış gibi orası nedir?

Avatarı değiştirsen iyi olur yeni fabia'nla diyorum. :)

pardon öskan abiye cevap yazıyordum :D torpidonun üstünde bir baska torpido daha var yani bi üst kısımda bi alt kısımda bide torpidonun en üstünde yani düz kısımda böyle ayrılmıs gibi duran bi bölüm daha var orasıda hava yastıgının oldugu kısım resimde işaretleyip ekleyebilirim istersen. camlar konusuna gelirsek öyle bişey yok varsada farketmedim ama fabia I de oldugu gibi renkli cam yeşilimsi renkte

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 18 Ekm 2010, 21:58

ufk65 yazdı:allah kaza bela vermesin kardeşim.hayırlı uğurlu olsun.Darısı başımıza.

saolasın inşşallah allah gönlümüze göre versin

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti rima61 » 18 Ekm 2010, 22:52

hayırlı olsun, ALLAH utandırmasın...
Kullanıcı avatarı
rima61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HÜRKAL AKINCI
Nereden: Trabzon
Arabanız: 1.3 FELİCİA GLXİ

İleti delidolu » 18 Ekm 2010, 22:55

misal.... 0 araca binmek istiyor olsam ve elimdeki kollekşını satıp üstüne 3-5 neyse eklesek bu yeni fabia'yı gönül rahatlığıyla önerir misin? yoksa gözüm hala kollekşında mı kalır? (her ne kadar zevk+renk tercihi de olsa.)

Ambiente Dinamik 1.6 90 HP TDI CR - 34.490 TL

kısaca bu fiyata gerçekten almaya değer mi?
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti oguz » 18 Ekm 2010, 23:02

delidolu yazdı:misal.... 0 araca binmek istiyor olsam ve elimdeki kollekşını satıp üstüne 3-5 neyse eklesek bu yeni fabia'yı gönül rahatlığıyla önerir misin? yoksa gözüm hala kollekşında mı kalır? (her ne kadar zevk+renk tercihi de olsa.)

elindeki kolekşını satıp 0 araca binmek istiyosan sana önerim octi 1.4 tsi olur (classic de olsa) neden dersen altından da yapılsa C'den B'ye inmek seni rahatsız eder, hı bence şürüş keyfi dersen bu daha bi zevkli, ayrıca fabia I le kıyaslarsan (engin abinin aracı kullandıgını varsayıyorum) mesela koltukları daha geniş bi kere fabia I den, ayrıca daha rahat oturdugun anda anlarsın, motor baya baya farklı, ama bide kolekşınla kıyaslarsan şöyle bi fark var, ne olursa olsun en az 7 sene daha yaşlı bi araçla 0 bi aracı kıyaslayamassın, bi taraftan mutlaka öne geçer, belki yan yana kaldırsan 7 sene yıpranmış motoru harcayabiliri denemedim kesin konusmuyorum

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 19 Ekm 2010, 19:05

delidolu yazdı:misal.... 0 araca binmek istiyor olsam ve elimdeki kollekşını satıp üstüne 3-5 neyse eklesek bu yeni fabia'yı gönül rahatlığıyla önerir misin? yoksa gözüm hala kollekşında mı kalır? (her ne kadar zevk+renk tercihi de olsa.)

Ambiente Dinamik 1.6 90 HP TDI CR - 34.490 TL

kısaca bu fiyata gerçekten almaya değer mi?

öskan abi birde yukarıda yazdıklarıma ek olarak polo kullandım 1.6 tdi sadece motor olarak anlatıcam dizelin etkisi aynı arkana yapıstırıyo gayet seri yürüyo gidiyo yada sadece öyle hissettiriyo ve cok az yakıyo gercekten, şimdi sana ben soruyorum, aracın resimlerine baktın gördün aldıgın araç motor harici aynısı olacak, sence 1.4 tsi octavia mı (37000tl classic), yoksa 1.6 tdi ambiante dinamik fabia mı 34000tl, -3000bin gibi bi avantaj da yanında...

benim orda param olsaydı yeti'ye zorlayamazdım belki ama 1.4 tsi octavi'yı kesinlikle almak isterdim, belkide alır cıkardım, ama sonradan pişman olurdum, 37000lira vericem hadi dışını kendim toparladım jant aldım sis farı aldım zart zurt tamam oldu peki içi? o arabanın arka camları manuel kol dayama yok yol bilgisayarı yok yok oglu yok, skoda nası bi zihniyetle yaptı bilmiyorum. şimdi mantıklı düşününce iyi karar verdim diyorum ve superb octavia yeti 3ünden birinin hayallerini orta yaşlı hayallerime bırakıyorum :D inşallah bi gün oda olacak

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 19 Ekm 2010, 19:09

Hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.Bu makyaj tam isabetli olmuş .Çok hoşuma gitti ,yeni makyaj ile fabia bir kez daha tren etkisi yaratacak sanırım :D
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 19 Ekm 2010, 19:19

teşekkür ederim amin... daha ben yolda hiç görmedim inşşallah satılır eskisi gibi de adını biraz daha temize cıkarır fabia II den sonra

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat26 » 17 Kas 2010, 19:36

allah kaza bela vermesin nazar degmesin işte skoda teknolojisi abi süper süper.güle güle kullanın :roll:
murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

İleti HTP » 28 Oca 2011, 14:28

Oğuz öncelikle yeni araban hayırlı olsun senin adına çok sevindim güle güle kullan. Sanırım göremedim ama motor nedir. Eğer 1.2 tsi'sa nasıl memnunmusun bu yeni motordan. Tekrar tekrar hayırlı olsun dileklerimle.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti xMEGANx » 28 Oca 2011, 14:54

hayırlı uğurlu kazası zbelasız sürüşlr abicim çok sevindim adınıza gerçekten :)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti quickcan » 28 Oca 2011, 15:18

aracınız hayırlı uğurlu olsun.. Kazasız belasız sürüşler dilerim..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti colourone » 28 Oca 2011, 16:49

güle güle kullanın. Kasayı biraz daha büyütmüşler sanırım. Direksiyonda orta bölmeye kromaj yakışırdı dediğiniz gibi.
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti oguz » 28 Oca 2011, 16:57

colourone yazdı:güle güle kullanın. Kasayı biraz daha büyütmüşler sanırım. Direksiyonda orta bölmeye kromaj yakışırdı dediğiniz gibi.

aynen dediğiniz gibi eskisine göre içi biraz daha ferah daha genişce binince hissediyorsunuz iç mekan classice göre gayet dolu duruyor kullandıkca daha cok hosuma gidiyo, 4 ay kadar olacak alalı, yakında detaylı bi raporla ikinci tanıtımı paylaşıcam sizlerle...

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 28 Oca 2011, 18:49

hayırlı olsun gösterge panelindeki düğmeler nedir:S
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti 97has » 28 Oca 2011, 21:57

hayırlı olsun yeni aracınız....
bide ben şu gündüz farı meselesini merak ettim.(Bizdede octi var...) Varsa nasıl açılacak anlatırsanız bu mühim meseleyi hocam...
2005 Skoda Octavia A5 1.6 FSI Elegance
Kullanıcı avatarı
97has
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Octavia A5 1.6 FSI Elegance 2005

ÖncekiSonraki

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir