Selamlar

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Selamlar

İleti omerskar » 18 Kas 2011, 15:20

Selamün Aleyküm, Arkadaşlar herkese merhaba;

Foruma yeni üye oldum, aracımda henüz yeni ve ilk defa Skoda sahibi oldum. Daha önce VW gurubu araçları kullandım. Henüz aracımın resmi yok, uygun zamanda çekip paylaşırım inşaallah. Ayrıca aracımı satın alırken yaşadıklarımı bilahare uygun başlık altında sizlerle paylaşırım zira enteresan bulacağınızı düşünüyorum.

omerskar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Octavia 1.6 TDI DSG Elegance

İleti dursunsahin » 18 Kas 2011, 15:32

Kazasız, belasız günlerde güle güle kullanmanız temennisiyle... Keyifli sürüşler...
..::Fabia'mı seviyorum::..
..::Fabia'mı seviyorum::..
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dursun ŞAHİN
Nereden: Giresun
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiente 2006

İleti cobweb » 18 Kas 2011, 15:38

Aleykümselam hoşgeldin foruma..Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun yeni skodan, resimleri ve ilginç bulduğun satın alma hikayesini bekliyoruz

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti omerskar » 18 Kas 2011, 15:55

İyi dilek ve dualarınız için Allah razı olsun, cümlemize kazasız belasız sürüşler.
omerskar
CLASSIC
CLASSIC

İleti avni » 18 Kas 2011, 16:36

aleyküm selam arkadaşım allah kazadan beladan korusun tekerini düz bastırsın inşallah.
Kullanıcı avatarı
avni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Avni DÖNMEZ
Nereden: Bursa
Arabanız: 2011 model fabia

İleti Bluedays » 18 Kas 2011, 17:27

2012 1,6 TDI Octavia ve DSG
Neredeyse bir ev parası :D
Hayırlı uğurlu olsun.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti omerskar » 18 Kas 2011, 22:29

Bluedays yazdı:2012 1,6 TDI Octavia ve DSG
Hayırlı uğurlu olsun.

Bundan önceki aracım 2010 Model E250 CDI özel sipariş full bir araçtı :) Ona nispeten daha mütevazi kalıyor..:)
omerskar
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 18 Kas 2011, 22:33

Güle güle, kazasız belasız kullanınız.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hakan48 » 18 Kas 2011, 22:34

Hayırlı Uğurlu Olsun, Güle Güle Kullanın, Kazasız Sürüşler Dilerim , Hoşgeldiniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti Anonymous2 » 18 Kas 2011, 22:40

omerskar yazdı:
Hayırlı uğurlu olsun.

Bundan önceki aracım 2010 Model E250 CDI özel sipariş full bir araçtı :) Ona nispeten daha mütevazi kalıyor..:)

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Kazasız belasız sürüşler... Ama Mercedes E 250 gibi bir aracı satma sebebinizi merak ettim. Tabi sizin için bir masuru yoksa...
Octavia Elegance 1.4 TSI DSG A5 2011

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Oº°‘¨2011 SKODA OCTAVİA 1.4 TSI DSG ELEGANCE¨‘°ºO

İleti omerskar » 18 Kas 2011, 22:55

tolgahan1994 yazdı:
omerskar yazdı:
Hayırlı uğurlu olsun.

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Kazasız belasız sürüşler... Ama Mercedes E 250 gibi bir aracı satma sebebinizi merak ettim. Tabi sizin için bir masuru yoksa...

Aslında satma sebebim ekonomik, Dövize Endeksli Kredi ( İsviçre Frangı ) kullananlardan biriyim, %100 artış olduğu için ödemelerde zorlanmaya başladım, bu nedenle severek aldığım hayallerimin aracını satmak zorunda kaldım. www.dovizzedeler.com sitesi benim gibi mağdurların kurduğu bir site. Yakın zamanda benim de kurucusu olduğum bir dernek kurduk ve bankalara karşı mücadele ediyoruz...
Ama şunu da söylemek istiyorum, eğer ihtiyacım olmasa idi, araçta tespit ettiğim ve Mercedes'e yakıştıramadığım bir uğultunun sebebini Mercedes Türk ana servisi dahil bir türlü bulamayıp adam gibi bir cevap vermediği ve konuyu Almanyaya kadar yazmama rağmen sonuç alamadığım için sinirden satardım heralde :))...
Aracı sattığımın 3. günü beni arayıp "ömer bey aracınızla 2 mühendisimiz özel ilgilenecek uygun zamanda gelin" dediklerinde " psikolojimi bozdunuz aracı sattım" dediğimde telefonda sus pus olan Mercedes Benz Türkiye ana servis müdüresi Yasemin hanım kulaklarına inanamamıştı...:)
Ondan önceki VW gurubu araçlarımda yaşadıklarımın çoğunu unuttum, ama Skokda hikayesini yazacağım burada. Yarın uygun bir mekanda fotoları çekeyim de :) onuda yazarım.
omerskar
CLASSIC
CLASSIC

İleti Anonymous2 » 18 Kas 2011, 23:15

CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BÖYLE SORUNLAR HERYERDE KARŞIMIZA ÇIKIYOR ARTIK. İNŞALLAH BÖYLE BİR DURUM YAŞAMAZSINIZ. FOTOĞRAF KONUSUDA FORUMDA VAZGEÇİLMEZDİR :D , BENDE AZ ÖNCE PAYLAŞTIM ARACIMIN FOTOĞRAFLARINI... :)

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti omerskar » 18 Kas 2011, 23:19

tolgahan1994 yazdı:CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BÖYLE SORUNLAR HERYERDE KARŞIMIZA ÇIKIYOR ARTIK. İNŞALLAH BÖYLE BİR DURUM YAŞAMAZSINIZ. FOTOĞRAF KONUSUDA FORUMDA VAZGEÇİLMEZDİR :D , BENDE AZ ÖNCE PAYLAŞTIM ARACIMIN FOTOĞRAFLARINI... :)

Forumlara yabancı değilim :).. Aslında eve geldiğimde garajda çekebilirdim ama aklıma gelmedi. Bilgisayarı açınca forum gözüme takıldı :) "hay allah" dedim kendi kendime.
omerskar
CLASSIC
CLASSIC

İleti Anonymous2 » 18 Kas 2011, 23:24

:D

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti omerskar » 20 Kas 2011, 00:03

IMG_0591.JPG

IMG_0593.JPG

IMG_0594.JPG

IMG_0595.JPG

IMG_0597.JPG
omerskar
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 20 Kas 2011, 00:52

Çok güzel bir araç. Özellikle bu facelift olanlara beyaz renk çok yakışıyor. Bir de zamanla radyoyu bir navigasyonlu multimedya ile değiştirip plaka ışıklıklı geri görüş kamerası takarsanız, deymeyin keyfinize.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti omerskar » 20 Kas 2011, 00:59

Arkadaşlar,
Aracımı alırken yaşadıklarımı anlatacağımı yazmıştım, inanın o kadar çok kişi ile paylaştım ki yeniden yazmaya üşendim. Bu nedenle affınıza sığınarak daha önce üyesi olduğum http://www.mbclubtr.com sitesinde paylaştığım mesajlarımı buraya kopyalıyorum.

- Benim kaderim mi dir nedir anlamadım, sıfır araç 100 km bile yapmadan DSG şanzumandan akselerasyon sırasında" jıırrrtttttt" şeklinde seslendirebileceğim bir ses yapıyor.. Servise gittim ustalar tipik "alla alla ilk defaa..." derken sakın bana maval okumayın DSG problemleri bilinen şeyler ne yapacaksınız onu söyleyin deyince. O daha önce bu arızayı hiç duymamış arkadaş, "abi merak etme 2 saatte hallederiz pazartesi gel" dedi.. Sanırım yeni ve zorlu bir macera beni bekliyor.. Bakalım ne olacak..
omerskar
CLASSIC
CLASSIC

İleti omerskar » 20 Kas 2011, 01:01

- Arkadaşlar, Aracımın DSG şanzumanında arıza tespit edildi, ancak bu arıza bilindiği şekli ile DSG lerin kronik şıngırtı sesi değil. Benim yaptığım tespitte daha önceki mesajımda yazdığım gibi normal sakin sürüşte hiçbir ses gelmiyorken akselerasyon için yarım kick down yapmak istediğimde "VIIIJJJJJRRT" ( anca bu kadar seslendirebilirim ) diye bir ses geliyordu. Usta kullandığında tarifim üzerine hareket edince oda duydu. Yapılan tespit sonucu yazılım yüklemesi ile çözüleceği düşünülürken bu uygulama sonuç vermedi. Hikayeyi tüm ayrıntıları ile anlatmak gerçekten uzun sürer ama ciddi bir mücadele verdim ve sonuç olarak; Yüce Auto dan gelen aşağıda içeriğini gönderdiğim mail ile teyit edilen işlem için işlemler başladı, yarın itibari ile de sonuçlanacak.

Yüce otodan gelen mail :
Ömer Seyfettin bey,
Tarafınızdan satın alınmış bulunan 34hd8253 plakalı araç müşteri memnuniyeti çerçevesinde değişim kararı alınmış olup değişim işlemleri Kayadibi Otomotiv tarafından takip edilecektir.Aracınız irdelenmek üzere Yüce Motor A.Ş.yetkili servisimize transfer edilecektir.Konuyu bilgilerinize sunar tarafınıza tahsis edilecek yeni ürünümüz ile keyifli ve güvenli sürüşler temenni ederiz.
Saygılarımızla,

- Yarın gerçekleşecek yeni teslimat sonrası son duygu ve düşüncelerimi burada sizlerle paylaşacağım. Ancak Yüce Autonun vermiş olduğu değişim kararı nedeniyle kendilerini müşteri memnuniyeti kapsamındaki özverili ve düşünceli davranışlarından ötürü tebrik ediyorum. Yeni aracın sorunsuz teslim edilmesi sonucunda takdirlerimi ayrıca belirteceğim.

-Arkadaşlar Yeni aracımı bu akşam itibari ile teslim aldım, farklı olarak 17" jant ve bej döşeme şeklinde bir değişiklik oldu. Fiyat farkı alınmadı. Bu bağlamda Yüce Oto yöneticileri ve Kayadibi Acentası yöneticilerine teşekkürlerimi ve takdirlerimi bildirmek istiyorum. Bu akşam itibari ile Güney Afrika Cumhuriyetine yolculuğum başlıyor, dönüşümü takiben bu konudaki bir teşekkür mektubunu Yüce Oto yetkililerine ulaştıracağım.

-Aracımı değiştiren Yüce oto üst düzey yetkilileri gerçekten kendilerine yakışır bir davanışta bulundular. Böylece her ortamda bu konudan bahsederek memnuniyetimi belirteceğim. Yıldız'ın konforu ve sağlamlığını elbette arayacağım ancak şuan için ayırabileceğim bütçe ve yakıt ekonomisi olarak yaşlanmış bir yıldız almak yerine garanti açısından 2-3 yıl sorun olmayacak bir sıfır araç almak mantık gereği idi. İnşaallah durumum düzeldiğinde Allah izin ederse yeniden bir yıldız almak isterim. DSG şanzuman ile ilgili olarak birşey söylemek gerekirse, kuru çift kavramalı sistem %98 sorunsuz çalışırken 5000 km sonrasında bozuk ve parke yollarda düşük viteslerde gelen metalik ses rahatsız edici seviyelerde olmasada kabul edilebilir değil. Bunun dışıında meydana gelen mekatronik arızaları yüzdelere vuruldıuğunda diğer şanzuman türlerinden daha farklı değil. WV gurubunun Audi dahil araçlarına kullanılan bu sistem malesef WV nin dediği gibi "en iyisini yapana kadar en iyisi bu"
omerskar
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir