Deri Döşeme ve Ses İzolasyonu Yaptırabileceğim Bir Yer

Kendi otomobilinizi fotoğraflı bir şekilde diğer üyelerimize bu bölümde tanıtabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Deri Döşeme ve Ses İzolasyonu Yaptırabileceğim Bir Yer

İleti fabia_06 » 20 Şub 2012, 22:45

Ardadaşlar merhaba ;

Gebze ' de veya İstanbul Anadolu Yakası' nda Fabia'ma ses izolasyonu ve deri döşeme yaptırabileceğim bir yer bilen var mı?Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler ...

Kullanıcı avatarı
fabia_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Onur
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Fabia Special

İleti erginbkr » 20 Şub 2012, 22:47

yer bilmiyorum ama her iki uygulamayıda tavsiye etmem...ses izolasyonundan gerekli verimin alınamadığı söyleniyor...deri döşeme ise yazın daha da sıcak kışın daha da soğuk bir ortam sağlayacaktır kanımca...yinede para ve tercih sizin...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti fabia_06 » 20 Şub 2012, 22:54

Kapı döşemelerini söküp izolasyon yapmak ve tabandan izolasyon biraz çözüm olur gibi geliyor.Deri döşemeye gelince; hoşuma gidiyor ve ciddi ciddi düşünüyorum...
Kullanıcı avatarı
fabia_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 20 Şub 2012, 23:04

yaptırmadan önce iyi bi araştırın bence...forumdonanımhaber.com iyi bir yol gösterici olabilir...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti scania_seat_skoda » 20 Şub 2012, 23:40

onur bey hangi tür seslere karşı izalasyon yapmak isdediğinizi belirtseydiniz daha aydınlatıcı olabilirdik.kapı içlerinde tıkırtı,cam lakırtısı vs. durum varsa bunları hallettirmeniz daha yerinde olur,yol ve dış etkenlerden gelen sesi kapı içlerine izalasyon yaparak engellemeniz imkansız neredeyse.taban kısmına izalasyon uygulana bilinir,ama aracınız tamamen orjinalliğini kaybedecektir.deri döşemedede tavsiyem koltuklarda ısıtma yoksa hiç heves etmemeniz,kışın soğuktan oturulmuyor,yazından malum insanın her yer ter içinde kalıyor.ama illa yaptırıcam diyorsanız,deri döşetme değilde deri benzeri kılıflarla hevesinizi giderin çünkü kısa bir süre sonra cıkarmak istiyeceksiniz.ben 5 sene derinin üzerine pelüş,minder,kilim vs koyarak kullandım,taki şimdiki aracımı alana kadar. gebzede bunları yaptıra bileceğiniz yerler,turkuaz otelinin karşısında bi döşemeci vardı,transportıra ön iki koltuğuna deri kaplatmıştık, küçük sanayi sitesindede KRAL oto döşeme var.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti fabia_06 » 21 Şub 2012, 09:10

Teşekkür ederim Ufuk bey verdiğiniz bilgiler için. İzolasyonu sadece dış sesleri kesmek adına yaptırmak istiyorum.Yoksa camlardan falan ses gelmiyor normalde.Sadece bi düşünceydi kapılara izolasyon yaptırmak.

Deri döşemelerde koltuk ısıtıcı yaptıracağım tabiki.
Kullanıcı avatarı
fabia_06
CLASSIC
CLASSIC

Otomobilim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir